• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ja imam lasera kak i tvoj,ja ti kupujem djelove v međimurju u nedelišču dućan ti se zove trgo gea inače taj dućan je zastupnik za sameje dajc fahre hurlimanne i lamborginije i oni su najeftiniji radnici su super razgovaraš se s njima ko da njih 100 godina poznaš :rolfer::rolfer:
evo gle na ovom linku imaš upute za postavljanje slika buš skužil valjda
http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=21784
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
E ovako danas stigo novi traktor, u nasem ataru novi a inace polovan. Posto stric radi dosta zemlje moralo se posegnuti za vecim traktorom.
Radi se o Same Antaresu 130KS 92.godina.
Uslikao sam dosta slika ali mi je nesto telefon poludio :madmana: i samo se ove mogu ovoriti
Neznam da li neko na forumu ima ovakav traktor?
Imam par (bolje reci vise pari) nejasnoca to jest za par stvari nisam siguran zasto sluze pa ako moze pomoc poznavalaca ovih traktora



Uploaded with ImageShack.us
E ova zuta dugmad 1,2,3
mislim da je 1 i 2 jedno za paljenje prednje vuce a drugo za blokadu sad bas neznam tacno koje je koje a trece dugme mislim da je za paljenje prednje vuce po potrebi kada proklize, sad trebam potvrdu da li je to tacno
4 i 5 je vjerovatno za stelenje hidrulike ali kako i sta :scratch
ovo 6 mislim da je vezano za karadan ili tako nesto ali nisam siguran pa takodje trebam objasnjenje sta i kako
a ova dugmad 8 i 9 ispod ekrana takodje neznam zasto sluze, ovo dugme izmedju njih sluzi za promjenu da poakazuje obrataje motora ili brzinu ili brzinu pto
takodje i za 10 i 11 bi trebao objasnjenje
a i za ovu tastaturu iznad ekrana sto je zaokruzena, ima li ona jos koju funkciju sem za gas?

E sad sta me nekako naj vise kopka a to je ova rucica sa lijeve strane sjedala koja se nalazi ispred ove rucice pod brojem 7 (takodje zasto tacno sluzi i rucica br. 7)
Kada gurnem tu rucicu na dole na instrumenatal tabli se pali ova zuta lampica lampica na kojoj je nacrtan zupcanik (kardan) i ispod pise sinhro
Sta je to?


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
A ova lampica, sto je iznad lampice sinhro, na kojoj je nacrtan katanac ona se pali kada stisnem jedno od onih zutih dugmadi, dali 1 ili 2 nesjecam se tacno jeli to znak da je upaljena blokada?
Ja se bas raspisah.
Pa eto ako ko moze sta da pojasni bio bih zahvalan :D



Uploaded with ImageShack.us
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ranko ako nije tajna mi možeš reć koliko si dao za antaresa
ja mislim ono pod brojem 7 je prebacivanje kardana od 540 na 1000 okretaja,a ono iznad tog je onaj lokot to ti je blokada prednjeg i zadnje diferencijala,ja imam u ponudi antaresa pa možda se ovog svog riješim 8)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
ranko ako nije tajna mi možeš reć koliko si dao za antaresa
ja mislim ono pod brojem 7 je prebacivanje kardana od 540 na 1000 okretaja,a ono iznad tog je onaj lokot to ti je blokada prednjeg i zadnje diferencijala,ja imam u ponudi antaresa pa možda se ovog svog riješim 8)

Izasao je tacno 13000e, znaci parkiran pred kucu, jedino ga treba jos registrovati i prednje gume su mu polose.
A kupljen je u Sloveniji, od prvoga vlasnika.

E a ispred te rucice pod brojem 7 je jos jedna rucica i kada ju gurnem na dole pali se ona zuta lampica sto ima zupcanik i pise sinhro :scratch
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Izasao je tacno 13000e, znaci parkiran pred kucu, jedino ga treba jos registrovati i prednje gume su mu polose.
A kupljen je u Sloveniji, od prvoga vlasnika.

E a ispred te rucice pod brojem 7 je jos jedna rucica i kada ju gurnem na dole pali se ona zuta lampica sto ima zupcanik i pise sinhro :scratch
tak malo,ja imam u ponudi za 25 hiljada eura
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
pogledaj ovdje u vezi ehr-a tj komandi za hidrauliku:

http://www.poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=18226

uglavnom su sve komande i funkcije iste, samo je drugaciji raspored i drukcije slike ali mislim da ces se snaci.

ona lampica za kardan gdje pise sinhro, da to nije kardan preko mjenjaca?
ostalo bi bilo lakse odgonetnut da imas bolje slike..

E hvala za ovo pokusacu se za ehr preko ovoga snaci.
A u vezi te lampice i ja sam pomislio da je to mozda kardan preko mjenjaca ali nisam siguran.
A sto se tice slika, sve sam ja bio detaljno uslikao ali kad sam doso kuci i da stavim na kompjuter kad ono samo ove cetri mogu otvoriti a bilo ih je skoro dvadeset. Kad nisam slupao telefon :axe:
Kada mi dodje digitalac sa popravke bice prave slike ;)
a ne ovako telefonom, j eb emti telefon i njegovo slikanje :evil: nikad cestite slike
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
tak malo,ja imam u ponudi za 25 hiljada eura

Pa to vjerovatno zavisi od godine ovaj je malo stariji 92. godina. A taj je sigurno maldji, ali opet je preskup. za te pare komotno uzmes silvera
A zamisli prije nekih 2 mjeseca u Svicarskoj nam za dlaku izmakao silver 110 2001.godiste za 13000 franaka, To je nekih 10-11 hiljada eurica. Jedan dan stavljen u oglase covjek sutradan ujutro otisao da ga kupi a on vec prodan i sada se u njemackoj prodaje za 20000e. Mi smo inace traktor kupovali 5 mjeseci, prosli cijelu HR i Sloveniju, pa cak i u Svicarsku stric isao a i u Italiji trazili dok nismo kupili. Potrosili smo sigurno 1000e za obilazak dok nismo kupili. Tako da strpljen spasen, samo polako
 
Posljednje uređivanje:

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
da mi se bar takav antares potrefi za male pare ili deutz agrotron 106 ili 120 bilo bi super al njih nema kod nas a jedino u francuskoj su jeftini,a njemačke gde imam veze tam su skupi traktori kaj suho zlato
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
da mi se bar takav antares potrefi za male pare ili deutz agrotron 106 ili 120 bilo bi super al njih nema kod nas a jedino u francuskoj su jeftini,a njemačke gde imam veze tam su skupi traktori kaj suho zlato

I mi smo isto htjeli agrotrona ali nismo naletjeli ni na jednoga da stima, isli gledati jednoga 6.20 120ks u Sloveniju ali je nekako bio neocuvan unutra, sve mi je nekako djelovalo rastelovano a i sati mu nisu bili tacni, a bio je 15000e.
Inace jedan covjek kod nas nam je preporucio agrotrona, on ima bas takav 6.20 i mi se odusevili traktorom (to je inace mislim jedini takav u BiH) ali nismo mogli naci dobro a povoljno. A u njemackoj sam bas gledao po internetu i ima bas povoljnih traktora, ali nismo imali gore nikoga da nam samo provjeri imali doticnoga traktora pa bi mi onda isli gledati.
E a sad mi pade napamet imas kod Debeljaka agrotrona 115 ks cini mi se da je 18000e bez pdva
 
B

BAGERISTA

Guest
Ranko............

Čestitam na traktoru..................nek te dugo služi....i bez greške..:supz::supz:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ranko makina je prava. Dosta je povoljno izašao, je radi sve ok? Vani su dosta strojevi jeftiniji, jer naši uvoze i još zarađuju na njima...
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ranko makina je prava. Dosta je povoljno izašao, je radi sve ok? Vani su dosta strojevi jeftiniji, jer naši uvoze i još zarađuju na njima...

Jeste brate makina je i nama se bas svidja :D. Pa i mi smo skontali da za manje para bolji traktor sigurno necemo naci, i da ima svu opremu kao ovaj. Radili smo s njim silazu i za sada sve dobro radi treba tu jos neke stvarcice popraviti, recimo treba klimu dotjerati u red, treba remenje na kompresoru i dopuniti. I treba pohvatati jos neke stvarcice. A da zaradjuju zaradjuju, kod nas ovoliko kosta stariji laser cak ih ima i skupljih, a ovako neki uslovno receno noviji modela i nema u ponudi.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Evo jos koja slika. Malo je prljav, ali staces radi se :D



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

Ona prosla iz unotrasnjosti bila sva isarana pa da ju stavimo cictu


Uploaded with ImageShack.us

E ova dugmad oko ekrana, sem ovoga sto je za pokazivanje obrtaja motora i kardana i za brzinu, mi ni za jedno nije jasno zasto sluzi :scratch


Uploaded with ImageShack.us

Ni ove dvije rucice neisam skontao za sta sluze, nesto za karadn, ali sta nemam pojma, njemu se kardan inace prebacije (540/1000) sa zada vani na jednoj rucici, a E kardan nemogu nigdje ubosti


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Ranko cestitam na izboru odlican traktor. Ima jedan u blizini Bj gledao sam ga u oranju, ima se sta viditi. Mislim da je trazio oko 18-20000e.
 

Najnoviji postovi

Na vrh