• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
neznam odkad točim atfa baca mi ga van nekad ne nekad da
a neznam kaje prije nutra bilo
Malo sam zbunjen: kaj Laser nema zajedničko ulje za hidrauliku i volan iz getribe i pumpe otraga na getribi???
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
hvala na podacima, do tih sam i ja došao. Kupio sam taj traktor od Maco Agrar iz Djakova. Traktor je bio novi samo kaj je godina proizvodnje 2008. Uzeo sam ga od trgovačkog putnika koji nije imao papire kod sebe ali je tvrdio da je traktor 50 ks tj. 47 ks po drugim mjerenjima. Na kraju je ispalo da traktor ima 42 ks i sad si ne mogu pomoći jer smo traktorn platili u gotovini. Sad me uvjeravaju da je kod Same Tigera 50, 60 i 70 ista getriba i motor pa me zanima da li na svome traktoru mogu kako podići ks budući da mi je malo slab na kardanu. Kupio sam malčer Maschio Barbi 165, frezu Maschio 160 i vitlo krpan 5t.
Nemoreš nikaj sam napraviti. Treba preštelati regulator jer je taj motor identičan onom na modelu 60.
Same nema klasičnu Bosch pumpu, pa to malo komplicira stvar, ali se može.

Nego, za te sam novce ja prodaval Argona 70 s kabinom (1500h), pa su mi se svi smijali cijeni.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Malo sam zbunjen: kaj Laser nema zajedničko ulje za hidrauliku i volan iz getribe i pumpe otraga na getribi???
pa ne ima ti tu posudu z leve strane od iza dok gledaš
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
ZJ daj molim te mi objasni kakvo ubrizgavanje ja imam. Jer ako je pumpa-brizgaljka onda malo poštelam pritisak i dobim više konja. Koja godina je bio argon? Ovo je bio novi traktor samo je stajao 3 godine u skladištu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
ZJ daj molim te mi objasni kakvo ubrizgavanje ja imam. Jer ako je pumpa-brizgaljka onda malo poštelam pritisak i dobim više konja. Koja godina je bio argon? Ovo je bio novi traktor samo je stajao 3 godine u skladištu
2002. Kupljen novi.
Jesu monocilindrične pumpe (nije pumpa-diza), no snaga se štela na regulatoru.
Pogledaj kaj piše u knjizi za omjer brzina i nazivnih okretaja motora.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e zj kak se kod mene na laseru povečava snaga na pumpi ? jel znaš možda
mislim da je i kod mene sustav pumpa diza
evo slike pa vidi
157f85d.jpg

pa ak znaš mi označiš baš me zanima :D
fala unaprijed
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
Meni se čini da je to sustav boš pumpa diza.
Sam bog da ide tak kak ide i troši tak kak troši, a ne da bi ga još frkal
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
malo preveč troši več i sad nažalost zato i ide na prodaju i kupuje se nekaj novijega,al mi ga je žal a pak stari je dost a ja bi štel gumbeke kaj v svemirskom brodu :D
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,230
malo preveč troši več i sad nažalost zato i ide na prodaju i kupuje se nekaj novijega,al mi ga je žal a pak stari je dost a ja bi štel gumbeke kaj v svemirskom brodu :D
Onda igraj onaj simulator, jeftinije te izađu popravci :rolfer:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
haha neda mi se to više igrati :D
a skoro niš ga nisam slagal v 5 godina jedino kaj mi je semering pustil i kaj servise delam i ulja menjam a ovo kaj bi se nekaj potrlo to ništ tak kaj bi bilo
jednostavno mi je malo prestari a ja bi sad štel svemirskoga broda :rolfer::D
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
e zj kak se kod mene na laseru povečava snaga na pumpi ? jel znaš možda
mislim da je i kod mene sustav pumpa diza
evo slike pa vidi
157f85d.jpg

pa ak znaš mi označiš baš me zanima :D
fala unaprijed

Zacvikaš onu štangicu iza gumenog mijeha na max...:finga:
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
aha tak sam i mislil jer dok sam ju odšarafil na ovome imal je bolje šusa i sve
e sad me zanima
jer more biti veća potrošnja goriva zbog drugog auspuha ja samo na svojemu imam cijev i sad valjda mi je veća potrošnja jer pije kaj blesavi
inače toga sam ja opet našarafil kak je i bil tu štangicu
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
Jesu monocilindrične pumpe (nije pumpa-diza), no snaga se štela na regulatoru.
Pogledaj kaj piše u knjizi za omjer brzina i nazivnih okretaja motora.[/QUOTE]

Ne kužim baš to oko monocilindričnih pumpi. Knjiga uputstava mi je pol na engleskom tako da moram potražiti gdje piše za omjer brzine i nazivne okretaje motora. U globalu da li se može malo pojačati ili ne?
 

number 9

Član
Tu od
21 Srp 2011
Poruka
115
Imam problem.Imam Same Saturno 80 ks,pukao mi tanjurasti zupčanik.Gdje se može naći takav dio?
 

Najnoviji postovi

Na vrh