• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

gorivko

Novi član
Tu od
15 Ožu 2011
Poruka
11
Jel neko ima semu rada hidraulike za buffalo 130 ili za slicnog hidraulika
slabo reaguje
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Imam problem!!!
Same Explorer 95 Classic

Jako teško mi pali sad u ovim hladnijim danima. Ima ono svoje neko predpaljenje, kao grijanje, al to ne funkcionira.
Ajde vi stariji znanci mi recite dal ima on neki klasični grijač koji funkcionira, a u mom slučaju nije dobro spojen pa ne radi.

Hitno!!! Pomoć!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
Imam problem!!!
Same Explorer 95 Classic

Jako teško mi pali sad u ovim hladnijim danima. Ima ono svoje neko predpaljenje, kao grijanje, al to ne funkcionira.
Ajde vi stariji znanci mi recite dal ima on neki klasični grijač koji funkcionira, a u mom slučaju nije dobro spojen pa ne radi.

Hitno!!! Pomoć!

Nebi smjelo biti problema s paljenjem. Nadrukaj mu ručno goriva na AC pumpi ;)
Onaj grijač ti služi zato da manje plavo dimi kad ga zapališ. A i treba ga držati nekih 2 minute (bar je tak na mojem).
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nebi smjelo biti problema s paljenjem. Nadrukaj mu ručno goriva na AC pumpi ;)
Onaj grijač ti služi zato da manje plavo dimi kad ga zapališ. A i treba ga držati nekih 2 minute (bar je tak na mojem).

MA imamo probleme i to velike. Napumpam i gorivo na AC pumpi, al ista stvar.
Ima onaj položaj na bravi paljenja da okreneš ključ prema sebi i tu je nasliokana oznaka grijača, al se ama baš ništ ne dešava na tom položaju, točno koda mu to grijanje nije uopće spojeno, stvarno neznam.

Ima ti ono dok mu daš kontakt zapali se ona lampica s simbolom grijača, svijetli 30-tak sekundi ugasi se i onda bi sljedilo paljenje, i on onda vrti, vrti i vrti al ne pali, i tek nakon par puta (3 puta) i tek onda pali.
Pa mjku mu, to je novi traktor, a to ga tak prca, užas, kaj da mu napravim, jel možda nije gde kaj dobro spojeno, gde tražiti kvar????
Imamo ga več 5 god, svake zime ista stvar, neznamo kaj treba!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Eto na mojem nemam s tim problema, kad se lampica gasi ja ga odma palim i upali od prve. Da li mu malo daš jači gas kad pali? E da koje gorivo imaš zimi u njemu?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
MA imamo probleme i to velike. Napumpam i gorivo na AC pumpi, al ista stvar.
Ima onaj položaj na bravi paljenja da okreneš ključ prema sebi i tu je nasliokana oznaka grijača, al se ama baš ništ ne dešava na tom položaju, točno koda mu to grijanje nije uopće spojeno, stvarno neznam.

Ima ti ono dok mu daš kontakt zapali se ona lampica s simbolom grijača, svijetli 30-tak sekundi ugasi se i onda bi sljedilo paljenje, i on onda vrti, vrti i vrti al ne pali, i tek nakon par puta (3 puta) i tek onda pali.
Pa mjku mu, to je novi traktor, a to ga tak prca, užas, kaj da mu napravim, jel možda nije gde kaj dobro spojeno, gde tražiti kvar????
Imamo ga več 5 god, svake zime ista stvar, neznamo kaj treba!

Drži u ovom položaju za grijanje, lijevo od kontakta 1...2 minute dok se ne upali lampica na check panelu. Tak je bar na mojem, no u zadnjih 9g grijan je jedamput ili dvaput, više iz radoznalosti.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
I moj XA isto teško pali,dugo vergla i tek onda okrene,pričao sam nekaj sa serviserom i veli da je to do lošeg goriva i da se nešto u boš pumpi smrdalo,sad neka još tako radim s njim kad bude kritično onda če se boš pumpa servisirat.

Moj ima onaj grijač kaj stisnem od 10sec,pa jel to dovoljno tih 10sec za grijanje meni se to nekak premalo čini???
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
inaće same-a baš nisam radio, ali grijač bi trebao postojat. a i kako ti zj kaže moraš gaduže grijat na onom zubu između kontakta i palenja.
probaj mu skinut filter zraka, i komad krpe zaveži na žicu, umoči u naftu, zapali i pogurni u usisnu granu. pazi da ti ju ne povuče u motor. i morao bi kresnut nema boga. ipak nije sad neka prevelika zima da nebi palio.
a i bilo bi dobro ako, točiš plavu da na 30l plave staviš litru motornog ulja da joj povečaš kvalitetu.

ili jednostavno izvadi grijač i vidi da li opće radi, onda traži dalje.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hmmm....isprobali budemo sad svašta.
Danas smo promjenili filter goriva, dok smo ga skinuli bil je u ne baš bajnom stanju, možda ga je i to zezalo, budemo vidli sutra ujutro...

kaj točimo?

a plavca običnog, ljetnog predpostavljam...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
na 10 lit dičnog goriva,2dcl petroleja jer evo ja se jučer u jutro navirio u rezervar u malom ferkiju koji je na dvoru i gorivo se sastavlja na vrhu rezervara ,toliko o kvaliteti goriva,grijač bi morao imati dovoljno 10 sekundi da ugrije i zapali smjesu,jer ako kontrolka od grijača ne mjenja jakost definitivno grijač ne radi svoju funkciju:madmana:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
na 10 lit dičnog goriva,2dcl petroleja jer evo ja se jučer u jutro navirio u rezervar u malom ferkiju koji je na dvoru i gorivo se sastavlja na vrhu rezervara ,toliko o kvaliteti goriva,grijač bi morao imati dovoljno 10 sekundi da ugrije i zapali smjesu,jer ako kontrolka od grijača ne mjenja jakost definitivno grijač ne radi svoju funkciju:madmana:
Ma kad upalim grijač čuje se kao "tik" i počinju mi sve kontrolke u kabini slabije svjetlit i nakon 10 sec opet "klik" i počinje bolje svjetlit valjda je onda zgrijao i onda ja palim stroj.

AKo je tih 10sec dost onda u redu,al meni to nekak kratko izgleda u zimi pogotovo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma gledajte ovak. Same nema položaj za grijač, znači kada temperatura padne ispod neke određene granice, kaj ja znam točno koje, uglavnom kad je hladnije čim se upali kontakt, automatski se čuje taj "tik" i svijetli lampica od grijača i nakon 10-20 sec se ugasi onda slijedi paljenje. Ali on neće!
Ima taj položaj kontra od kontakta, al to isto neznam dal funkcionira, no moral bi još to malo testirati i budem, možda se nekaj desi :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
Ma gledajte ovak. Same nema položaj za grijač, znači kada temperatura padne ispod neke određene granice, kaj ja znam točno koje, uglavnom kad je hladnije čim se upali kontakt, automatski se čuje taj "tik" i svijetli lampica od grijača i nakon 10-20 sec se ugasi onda slijedi paljenje. Ali on neće!
Ima taj položaj kontra od kontakta, al to isto neznam dal funkcionira, no moral bi još to malo testirati i budem, možda se nekaj desi :)

Drži u ovom položaju za grijanje, lijevo od kontakta 1...2 minute dok se ne upali lampica na check panelu. Tak je bar na mojem, no u zadnjih 9g grijan je jedamput ili dvaput, više iz radoznalosti.

Ovo sam ti napisal prije.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I Dalje problemi s paljenjem.
Onaj položaj nacrtan grijač na bravi ne funkcionira uopće, ima samo ono svoje predpaljenje,al sam zaključil da i s tim nekaj ne štima.
Il je otišel grijač il čak možda ona pumpica koja bi iz filtera trebala napumpati gorivo u grijač tokom grijanja da ga grijač zagrije i dda traktor pali nakon onih 15-20 sek.
Moral bi to sve raspraviti da možda nije nekaj zaštopano il je stvarno nekaj otišlo od tog.
A nema baš nekog pravog majstora koj se razumije u te nove traktore, neznam kak to ispitati al nekaj moram poduzeti.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Probaj vedran kc pitat, on ti kemija s takvim stvarima, a i blizu ste si :) Ako ništa servis, samo kaj opale po džepu...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Budemo nekaj poduzeli, nemoj mi samo spominjati servis...lopovluk !
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
moj tetec ima explorera kakav i tvoj i njemu su elementi bosch pumpe otišli na negdi 3500 rh
kolko sam pročital tebe isto tak zajebava
nečem te plašiti samo ti velim
a možda ti gorivo vraća samo v rezervar
pa zato neče
a ne grijači :rolleyess:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma nema onklasićnu bosch pumpu, to valjda znaš.Svaka dizna ima svoju pumpu.
Nego ovaj nepovratni ventilić da gorive ne vrati u rzervar smo lani zamjenili, pa nebi valjda več otišel.Velim, moram krenuti od sistema predpaljenja pa budemo vidli, za vikend ak utopli budemo šerafili.
 

Najnoviji postovi

Na vrh