• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
.... mjenjač je u sredini kao npr. kod IMT traktora, piše fully synchromesh 12fwd 3 reverse.. platforma kod kabina, bi prema mojem znanju trebala biti sa ravnim podom....

aha znaci mjenjac mu je u sredini kao u imt ima 4 brze 4 spore i power
i kakav je to traktor posto mi je cudno mala cijena 6300eura
i jel zna mozda ko koliki mu je raspon izmedju zadnji tockova(dal se s njim moze uci medju redove kukuruza tj dal se moze spartat)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
aha znaci mjenjac mu je u sredini kao u imt ima 4 brze 4 spore i power
i kakav je to traktor posto mi je cudno mala cijena 6300eura
i jel zna mozda ko koliki mu je raspon izmedju zadnji tockova(dal se s njim moze uci medju redove kukuruza tj dal se moze spartat)

4F+3R i trostepeni reduktor
Prevelik je to traktor za kultivaciju i neokretan.
 

bole1994

Član
Tu od
16 Lis 2011
Poruka
279
plus toga dosta spor-max brzina 24.98 km/h.

pa dobro to sto je spor to mi i nije tolko bitno,nije ni ovaj nas zetor nista brzi
vise nam je bitno da ide dobro u oranju posto nam je puno teska zemlja
al bi mozda mijenjali zetora za tu samu pa nam je bitno da moze radit i ove poslove sto su ko stvoreni za zetora
al sam gledo malo po tractor dati i njegovo medjuosovinsko rastojanje je 15 cm duze o zetorovog a sve ukupno je oko 40tak cenata duzi
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
zna ko kakvo se ulje sipa v kočioni sistem v laser,ja sipam dot 4(uka4),a pak videl sam na nekim hurlimannima da njima ide atf ulje v kočioni sistem
i još jedno pitanje dok je hladni,dost se teško mota i idem glet na mericu i kaže da nema ulja,dok mu natočim atf-a v servo posudu za ulje onda mi ga izbaci van,kaj ga to zeza ?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kod mene na exploreru je ATF....i kočnice i kvačilo, a servo vleče ulje z getribe.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
a čekaj atf se koristi za mokre kočnice,ili?
ja imam posebno posudu za servo ulje al neznam koje bi drugo ulje nutra nalejal osim atf-a
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
A to sad neznam, ali znam da kvačilo i kočnice imaju ulje s iste posude, servo volan vuče ulje iz getribe.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ah jebajga onda :p
onda bumo počekali nekoga ko zna koje ide v lasera v kočnice
a neznam zakaj mi hiče ulje van pumpa,možda zato kad ima prevelki,ili možda premali pritisak pumpa
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
ah jebajga onda :p
onda bumo počekali nekoga ko zna koje ide v lasera v kočnice
a neznam zakaj mi hiče ulje van pumpa,možda zato kad ima prevelki,ili možda premali pritisak pumpa

ATF Dextron. Na svim Sameima koji imaju diskove u ulje.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
ATF Dextron. Na svim Sameima koji imaju diskove u ulje.

a u kura* ja sam nalejal dot4
i već je dot 4 više od godinu dana i sve je ok
je jebajga idem onda spumpati kočnice van sutra i atf dextron nutra
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Imam par pitanjca za Samea Antaresa 130
Interesuje me gdje mu se nalaze mjeraci ulja za mjenjac i hidrauliku, i kakva ulja idu u mjenjac i hidrauliku
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
gdije bim moga naci neke podatke o Same tiger 50 na netu ima samo 60 ili 65 ....
Hvala
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
A kaj te zanima? Traktori su fizički isti, kupi jačega.
Motor je 3 cil, 3 litre. Imaš ga OVDJE.
Taj model više nije u ponudi, jer mu je motor TierII. Sada se mogu prodavati samo modeli s TierIII motorima. Zato ga više i nema u ponudi, jer se motori bez turbine više ne prodaju.

Drži se radije modela Argon, jer ima bolji mjenjač.
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
A kaj te zanima? Traktori su fizički isti, kupi jačega.
Motor je 3 cil, 3 litre. Imaš ga OVDJE.
Taj model više nije u ponudi, jer mu je motor TierII. Sada se mogu prodavati samo modeli s TierIII motorima. Zato ga više i nema u ponudi, jer se motori bez turbine više ne prodaju.

Drži se radije modela Argon, jer ima bolji mjenjač.


ma naša sam jedan na njuskalu skoro nov pa me zanimalo teh. podaci i koliko sam skuzio to je motor od 45KS a gume su 16.9-28 zadnje i 11,2-20 prednje i ima oko 3T cini mi se malo tezak i preveliki kotaci za tako malo KS.

Dali netko zna tko je glavi distributer Same traktora u RH?? gdije mogu naci na netu cjenik ili ukratko koliko dođe takav novi traktor jer trazim nesto u tom rangu 50-60ks

PS: imaš pravo bolje bi toj velicini traktora pasa jaci motor:finga::finga:
 

Najnoviji postovi

Na vrh