• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
Aha, sjećam se toga.
Čovjek ga prodaje jer mu je preslab. Ima oko 2500kg s prednjim pogonom.
To nije previše, samo je motor preslab. Inače, taj se motor da podesiti na 10ks više, jer je identičan na 60-tki ;)
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
hahah, što bi ja onda rekao, zetor 45ks 3100kg, zadnje 14.9-28, a prednje 9.5-24.
da se svaki pojačat na boš pumpi. recimo potpuno identičan motor ko moj 5245 ima 52ks.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,976
hahah, što bi ja onda rekao, zetor 45ks 3100kg, zadnje 14.9-28, a prednje 9.5-24.
da se svaki pojačat na boš pumpi. recimo potpuno identičan motor ko moj 5245 ima 52ks.

Crknuta kokoš, kad već pitaš ... :lol:
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
hahah, što bi ja onda rekao, zetor 45ks 3100kg, zadnje 14.9-28, a prednje 9.5-24.
da se svaki pojačat na boš pumpi. recimo potpuno identičan motor ko moj 5245 ima 52ks.

5245(5211) od 91.god. nadalje imaju 51KS dotle su 45KS barem po katalozima...
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Aha, sjećam se toga.
Čovjek ga prodaje jer mu je preslab. Ima oko 2500kg s prednjim pogonom.
To nije previše, samo je motor preslab. Inače, taj se motor da podesiti na 10ks više, jer je identičan na 60-tki ;)


koja bi cjna bila takvog novog traktora???
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
zakaj spor, pa ide ko i svi drugi traktori,mislim na km/h, a s obzirom pa ga nisi vozio bolje da ne pametuješ, jer bi se iznenadio kakav je kada treba nešto povuć.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Zetora samo i jedino spašava dobar raspored brzina i vrlo dobri prijenosi u getribi, tu dobiva na vučnoj snazi, sve ostalo crknuta kokoš, za transport čista 0, dok IMT leti u 5. samo tako
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
Aha, sjećam se toga.
Čovjek ga prodaje jer mu je preslab. Ima oko 2500kg s prednjim pogonom.
To nije previše, samo je motor preslab. Inače, taj se motor da podesiti na 10ks više, jer je identičan na 60-tki ;)

Vidim da se o mojem traktoru raspravlja pa me interesira kako se može dignuti za deset konja? Prilikom servisa na 150 radnih sati pitao sam ovlaštene SAME majstore da li se može poštelati motor da bude jači pa su mi kazali da se ne može. Inače što se tiče snage polagano sam se priviknul. Vidio sam da svi malčeri u okolici imaju podignut zadnji poklopac pa sam ga i ja na svome dignul za 5 cm i sad šiba kukuruzovinu bez problema. Nije neki snagator ali je potrošnja više nego zadovoljavajuća.
 
D

Danijel1980

Guest
same problem s motorom

Postovani,

imam kolegu koji mi nudi same buffalo 130.Problem je na motoru.neravnomjerno radi i kaze da se zaletava u uberturazu.problem se navodno poceo dogadjati nakon nestanka goriva.ima li netko takvih iskustava s tim traktorom ili mozda nekakav prirucnik o tom motoru i traktoru?ne bi htio da kupim nesto sto je nepopravljivo pa da moram jos tisuce potrositi na popravak
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Postovani,

imam kolegu koji mi nudi same buffalo 130.Problem je na motoru.neravnomjerno radi i kaze da se zaletava u uberturazu.problem se navodno poceo dogadjati nakon nestanka goriva.ima li netko takvih iskustava s tim traktorom ili mozda nekakav prirucnik o tom motoru i traktoru?ne bi htio da kupim nesto sto je nepopravljivo pa da moram jos tisuce potrositi na popravak

najvjerojatnije biti če regulator gasa hm.... posto on nema jednu bosch pumpu nego svaki cilindar svoju ako je elektronski ne gine ti 1t eurića.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
najvjerojatnije biti če regulator gasa hm.... posto on nema jednu bosch pumpu nego svaki cilindar svoju ako je elektronski ne gine ti 1t eurića.

Radi se o traktoru starom oko cca 30 godina, pa pretpostavljam da ima neku klasicnu bosch pumpu, a ne neki svemirski common rail.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
Radi se o traktoru starom oko cca 30 godina, pa pretpostavljam da ima neku klasicnu bosch pumpu, a ne neki svemirski common rail.

Niš bez majstora. Vjerojatno je stvar u regulatoru, bošist bi to trebal rešit....
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Radi se o traktoru starom oko cca 30 godina, pa pretpostavljam da ima neku klasicnu bosch pumpu, a ne neki svemirski common rail.


koliko ja znam same je oduvijek ima motore sa pumpa dizna nesto ko sto ima lombardini..... regulator gasa samo sto je mehanicki i puno jeftiniji popravak.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
koliko ja znam same je oduvijek ima motore sa pumpa dizna nesto ko sto ima lombardini..... regulator gasa samo sto je mehanicki i puno jeftiniji popravak.


buffalo 120- rotaciona pvp direktno ubrizgavanje.
krivo sam gledao, mislio sam da se radi o 120-ki kad ono 130,
da 130 ima po 2 pumpe, 1 na 3 cilindra. Na sličan sistem kao i noviji motori koji koriste monocilindricne pumpe.Sam regulator gasa ne bi trebao bit neki extra skupi popravak, pošto se radi o mehanickom.Riješi to bošista..
 
D

Danijel1980

Guest
buffalo 120- rotaciona pvp direktno ubrizgavanje.
krivo sam gledao, mislio sam da se radi o 120-ki kad ono 130,
da 130 ima po 2 pumpe, 1 na 3 cilindra. Na sličan sistem kao i noviji motori koji koriste monocilindricne pumpe.Sam regulator gasa ne bi trebao bit neki extra skupi popravak, pošto se radi o mehanickom.Riješi to bošista..

ima li netko kakvu knjigu o tom traktoru?ja jesam mehanicar ali bi volio da mogu navecer sjesti i vidjeti na papiru kako je ta masina sastavljena.Ajd ljudi pomozite.
 

SAME1309

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
175
Jedino, taj link sto je kolega maiky stavio ti moze pomoc, druge neke knjige za takve starije modele teško da postoje u nekom elektronskom obliku.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=6IxlVgpBx6M&feature=g-u-u[/YT]
 

Najnoviji postovi

Na vrh