• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
neznam zašto ali meni ovaj same izgleda super, možda i najbolje iz ove sdf skupine, a i sigurno je i po cijeni bolji.
[YT]http://www.youtube.com/watch_popup?v=86AVch5ic48&vq=medium#t=301[/YT]
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Ako planiraš kupovat ININO ulje onda najbolje uzmi za TURBO motore jer oni imaju bolja svojstva za podmazivanje motora
 
D

Danijel1980

Guest
evo mene opet..stigle su bosch pumpe od boschiste.kaze da su u redu..sad imam problem jer motor sad mirnije radi ali jos to nije to...naime radi se o same tiger six 105 ; sest cilindara a dvije pumpe po tri cilindra koje su montirane sa strane na blok.postoji osovina koja ima zajedno daje i oduzima gas ali kako ih uskladiti da rade sinhronizirano?jel imao tko takvih problema?molim brzu pomoc
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
evo mene opet..stigle su bosch pumpe od boschiste.kaze da su u redu..sad imam problem jer motor sad mirnije radi ali jos to nije to...naime radi se o same tiger six 105 ; sest cilindara a dvije pumpe po tri cilindra koje su montirane sa strane na blok.postoji osovina koja ima zajedno daje i oduzima gas ali kako ih uskladiti da rade sinhronizirano?jel imao tko takvih problema?molim brzu pomoc

To bi opet naj bolje uradio bosista, kod nas ima jedan covjek, bosista, koji to ima u malom prstu :D
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ako planiraš kupovat ININO ulje onda najbolje uzmi za TURBO motore jer oni imaju bolja svojstva za podmazivanje motora

Mislia sam na ININO super turbo ali sam malo skeptican na inina ulja za novije motore...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Pogledaj ako ima ista svojstva ko što ima ono ulje što si prije sipo u trakor,ako ima nevidim u čemu bi bio problem.
 
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
249
Mislia sam na ININO super turbo ali sam malo skeptican na inina ulja za novije motore...

za tvoju informaciju, inina ulja su kvalitetnija nego mi svi mislimo, samo je problem u psiholoskom misljenju i postavljanju prema ini. Imam i primjer, radim na utovarivacu jcb2008.god. koji ima euro 4 motor, znaci visoki kvaliteta i osjetljivost a i americki motor je u njemu i od prvog dana se sipa super 5 ulje i na 500 radnih sati nema doljevanja ulja a motor radi bez greske
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ja sam sa uljima na jednoj višoj razini, ako pričamo o tehničkim podacima, normama, specifikaciji, proizvodnji.

Bedak more ignorirati INA ulja. Važno je samo odabrati ulje koje odgovara specifikacijama i zadovoljava norme.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ja sam sa uljima na jednoj višoj razini, ako pričamo o tehničkim podacima, normama, specifikaciji, proizvodnji.

Bedak more ignorirati INA ulja. Važno je samo odabrati ulje koje odgovara specifikacijama i zadovoljava norme.


ča ne postoi neko inino ulje (JD) koi je namijenjen za motore traktora i za mjenjace nesto univerzalno????
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
ča ne postoi neko inino ulje (JD) koi je namijenjen za motore traktora i za mjenjace nesto univerzalno????

Koliko vidim Dorado 86 je 4cil turbo motor. Koja je godina, i potraži u uputstvima koje si dobio uz traktor, podatke o motornom ulju, točnije, minimalne norme i specifikaciju koju mora zadovoljiti motorno ulje, to MORA pisati.

Prema tome možemo točno odrediti koje ili koja ulja ti stoje na raspolaganju.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Koliko vidim Dorado 86 je 4cil turbo motor. Koja je godina, i potraži u uputstvima koje si dobio uz traktor, podatke o motornom ulju, točnije, minimalne norme i specifikaciju koju mora zadovoljiti motorno ulje, to MORA pisati.

Prema tome možemo točno odrediti koje ili koja ulja ti stoje na raspolaganju.

bio jucer serviser reka da ina super turbo moze ici unutra zamijenili smo ulje filtre goriva i ulja jedino je primijetio da u čašici goriva fali opruga koja bi stiskala onaj grubi filter prema gore ali je reka da to nije jako strasno da bude nabavio oprugu.. servisne intervale cu malo skratiti nece biti 300h vec nekih 230-250h i to je to

jedino sam se jako neugodno iznenadio za cjenu ulja ovdije kod nas 10l ina turbo je 270kn a preko trgo-agencije 186,50kn
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
bio jucer serviser reka da ina super turbo moze ici unutra zamijenili smo ulje filtre goriva i ulja jedino je primijetio da u čašici goriva fali opruga koja bi stiskala onaj grubi filter prema gore ali je reka da to nije jako strasno da bude nabavio oprugu.. servisne intervale cu malo skratiti nece biti 300h vec nekih 230-250h i to je to

jedino sam se jako neugodno iznenadio za cjenu ulja ovdije kod nas 10l ina turbo je 270kn a preko trgo-agencije 186,50kn

Na INA benziskim postajama je cijena za Super TURBO 275kn +- 5kn, raspitivao sam se prije manje od mjesec dana. Znaju stavit akciju pa bude i ispod 200kn, ali akcije na poljoprivrendne proizvode INA najčešće stavlja u proljeće.

Pretpostavljem da Trgo Ag. ima staru akcijsku cijenu. Ako griješim, isprika.
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Na INA benziskim postajama je cijena za Super TURBO 275kn +- 5kn, raspitivao sam se prije manje od mjesec dana. Znaju stavit akciju pa bude i ispod 200kn, ali akcije na poljoprivrendne proizvode INA najčešće stavlja u proljeće.

Pretpostavljem da Trgo Ag. ima staru akcijsku cijenu. Ako griješim, isprika.

trgo agencija Križevci 180 kn 10l a ako naručiš robe prek0 500 kn ima dostavu gratis
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Narucio prekjucer jucer doslo, tri kwnte nek se nadje da budemo precizni 186.50kn kanta
trgo agencija Križevci 180 kn 10l a ako naručiš robe prek0 500 kn ima dostavu gratis
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Narucio prekjucer jucer doslo, tri kwnte nek se nadje da budemo precizni 186.50kn kanta

Opa... ako naručim po 190kn 10l + poštarina za paket 10-15kg klasa = za moju udaljenost 45, neka bude 50kn = 240kn, još uvijek imam 35kn uštede što je filteer.. nafte?

Tako nekako.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Opa... ako naručim po 190kn 10l + poštarina za paket 10-15kg klasa = za moju udaljenost 45, neka bude 50kn = 240kn, još uvijek imam 35kn uštede što je filteer.. nafte?

Tako nekako.

svaki racun preko 500kn je besplatna dostava :finga:

da filter nafte mi je došao oko 35kn (filtron) a u jednom dučanu su me tražili nekih 77kn (MAN)
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
svaki racun preko 500kn je besplatna dostava :finga:

da filter nafte mi je došao oko 35kn (filtron) a u jednom dučanu su me tražili nekih 77kn (MAN)

Nekih 500tinjak kuna i trebam materijala, ALI, udaljen sam 120km od KŽ, pitanje na kojoj udaljenosti je besplatna dostava preko 500kn.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,714
mslim da ti nema veze udaljenost jet to ne rade oni već imaju dogovor s nekom kurirskom službom koja dostavlja za njih...
 

Najnoviji postovi

Na vrh