• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
Kolko vidim..ta rucica je ocito za prebacivanje kardana..normalni ili preko pogona:partyman:
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ranko cestitam na izboru odlican traktor. Ima jedan u blizini Bj gledao sam ga u oranju, ima se sta viditi. Mislim da je trazio oko 18-20000e.

Hvala na cestitkama. Pa da tako ima se krecu cijene, ima jedan oko zagreba i cijeni 18500e. I mi se polako pripremamo za oranje pa se trazi neki pluzcic. Neki trobrazdac Kverneland, Overum ili Lemken. Koliko sam citao iskustva ljudi oni su se okazali naj boljima, a posto je kod nas zemlja poteska tako nesto nam i treba
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Kolko vidim..ta rucica je ocito za prebacivanje kardana..normalni ili preko pogona:partyman:

Pa tako izgleda ali kada se pomjera ta rucica sem sto se na instrumental tabli pali lampica sinhro nista drugo nisam primjetio da se desava. Mozda treba jos nesto pomjeriti i upaliti nemam pojma?


Neznam je li ima iko na forumu ovakav traktor, ili neko ko zna nekoga da ima ovakav traktor?
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
A probaj na prazno ručice, bez priključka :) Malo se poredi i odlična makina, samo pazi na kombajn da ga ne satareš, ne osjeća ti ga on, to ti grubijan :)
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
A probaj na prazno ručice, bez priključka :) Malo se poredi i odlična makina, samo pazi na kombajn da ga ne satareš, ne osjeća ti ga on, to ti grubijan :)

Probao sam svasta ali nista. Dok uhvatim malo vise slobodnoga vremena, sad me stisli neki ispiti, malo cu se vise pozabaviti ovo dosada je bilo sve na brzaka. Cuvamo mi silo kombajn da ga ovaj medo ne satare, uopste ga ne osijeti, ali ni silo kombaj nije za bacanje neda se on, udario svabo na talijana pa da vidis posla :p. Cak su i na kardanu lamelu obatalili :finga:
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
kako mislis nista se ne desava kada povuces tu rucicu. ne vrti se kardan uopce, ili?
taj traktor bi mogao imati radar. pokazivati koliko proklizuju pogonski kotaci recimo u oranju i sa time pokazivati stvarnu brzinu kretanja traktora a ne brzinu okretanja kotaca. na displeju gdje imas one postotke i krug sa strelicom nacrtan.
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
kako mislis nista se ne desava kada povuces tu rucicu. ne vrti se kardan uopce, ili?
taj traktor bi mogao imati radar. pokazivati koliko proklizuju pogonski kotaci recimo u oranju i sa time pokazivati stvarnu brzinu kretanja traktora a ne brzinu okretanja kotaca. na displeju gdje imas one postotke i krug sa strelicom nacrtan.

Da nevrti se kardan uopste. On nazad napolju ima rucica za kardan ima 540 1000 obrtaja i neutral, kada je ta rucica u neutralu ovamo nista nefunkcionise, dzaba pomjerati sve. E vidis za radar nisam ni slutio da ima. Mozda mu onaj lijevo gornji prekidac pali radar, jer kada upalim to dugme ova crvena lampica ispod njega svijetli :scratch
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
ako nema radar ima pripremu za njega posto ima to na displeju. to ces vidjet dok dodjes u neko blato hoce se sta desavat kada krene proklizavat
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
Pozdrav. Da li netko ima kakve podatke o traktoru Same Tiger 50e iz 2008. godine sa euro I motorom? Hvala
 

gubec

Novi član
Tu od
20 Sij 2011
Poruka
12
hvala na podacima, do tih sam i ja došao. Kupio sam taj traktor od Maco Agrar iz Djakova. Traktor je bio novi samo kaj je godina proizvodnje 2008. Uzeo sam ga od trgovačkog putnika koji nije imao papire kod sebe ali je tvrdio da je traktor 50 ks tj. 47 ks po drugim mjerenjima. Na kraju je ispalo da traktor ima 42 ks i sad si ne mogu pomoći jer smo traktorn platili u gotovini. Sad me uvjeravaju da je kod Same Tigera 50, 60 i 70 ista getriba i motor pa me zanima da li na svome traktoru mogu kako podići ks budući da mi je malo slab na kardanu. Kupio sam malčer Maschio Barbi 165, frezu Maschio 160 i vitlo krpan 5t.
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
e imam pitanje,u servo pumpi na laseru imam atf ulje nutra i izbaciva mi ga van,koje još ulje morem nutra točiti,hidraol ili koje već?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
e imam pitanje,u servo pumpi na laseru imam atf ulje nutra i izbaciva mi ga van,koje još ulje morem nutra točiti,hidraol ili koje već?
Jel ga svega izbacalo?
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
hvala na podacima, do tih sam i ja došao. Kupio sam taj traktor od Maco Agrar iz Djakova. Traktor je bio novi samo kaj je godina proizvodnje 2008. Uzeo sam ga od trgovačkog putnika koji nije imao papire kod sebe ali je tvrdio da je traktor 50 ks tj. 47 ks po drugim mjerenjima. Na kraju je ispalo da traktor ima 42 ks i sad si ne mogu pomoći jer smo traktorn platili u gotovini. Sad me uvjeravaju da je kod Same Tigera 50, 60 i 70 ista getriba i motor pa me zanima da li na svome traktoru mogu kako podići ks budući da mi je malo slab na kardanu. Kupio sam malčer Maschio Barbi 165, frezu Maschio 160 i vitlo krpan 5t.

koliko si ga platil ako nije tajna
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
Jel ga svega izbacalo?
pa skoro ja lako otpustim lajtunga kaj još nekaj scuri
imam doma hidraola za class kombanj a sad točnu oznaku neznam
ja mislim da piše hidraol 46 ili tak nekaj
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
neznam odkad točim atfa baca mi ga van nekad ne nekad da
a neznam kaje prije nutra bilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,232
neznam odkad točim atfa baca mi ga van nekad ne nekad da
a neznam kaje prije nutra bilo
Ako ispustiš sve onda može hidraol. a kud ti ga izbaciva?
 

Najnoviji postovi

Na vrh