• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Nažalost (i na sreću), taj mjenjač više ne postoji. Ako se ne varam, to je 8 powershift brzina i star je nekih 20-tak godina. Bio je čudo svoga vremena, općenito prvi takve vrste na svijetu (koliko ja znam), no izvedba nije bila najbolja (i elektronika toga doba nije ga mogla pratiti), tak da se nije pokazal najbolje u praksi.
Danas više ne postoji, jer su veliki Same-i zapravo crveno pofarbani Deutz traktori :cry:
Mislim da je SLH-u ponestalo pionirskog duha danas u ovoj globalizaciji i pokušavaju preživjeti u oštroj konkurenciji s malo konzervativnim, no provjerenim stvarima.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
Z

zrine892

Guest
ja mislim da je kao i tvoj onaj IMT-e slični su...nema razlike.hehehe
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
zrine ja imam uz ta dva IMT-A i Same Diamond 265.. ima slika na forumu..
 
R

Ratarko

Guest
Izostavio si broj radni sati ?
O tome traktoru ništa ne znam , nisam ga nikada vidio , mislim da ih nema tako puno .
Kažeš cijena je 18.500 sa PDV-om , to je u HR , bez drugih davanja ( carina , uvoz ) ?
 
K

KRESO

Guest
to sam skinuo sa oglasnika tak ta neznam ni ja više , nisu mi jasni radar senzori i ASM, jel ti znaš šta o tome :?:
 
R

Ratarko

Guest
KRESO kaže:
to sam skinuo sa oglasnika tak ta neznam ni ja više , nisu mi jasni radar senzori i ASM, jel ti znaš šta o tome :?:

ASM - prvi puta čujem za to , sigurno nije nešto posebno nego je samo kratica malo čudna i ne koristi se današnjih dana , makar bih rekao da je tako .
Radar senzor ( jednina ) je uređaj koji govori kolika je stvarna brzina traktora , bez proklizavanja kotača . Dobra stvar u suradnji sa drugom elektronikom .
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Ratarko kaže:
KRESO kaže:
to sam skinuo sa oglasnika tak ta neznam ni ja više , nisu mi jasni radar senzori i ASM, jel ti znaš šta o tome :?:

ASM - prvi puta čujem za to , sigurno nije nešto posebno nego je samo kratica malo čudna i ne koristi se današnjih dana , makar bih rekao da je tako .
Radar senzor ( jednina ) je uređaj koji govori kolika je stvarna brzina traktora , bez proklizavanja kotača . Dobra stvar u suradnji sa drugom elektronikom .

Ni si čuo? Pa Deutz Fahr koristi naziv ASM
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

Ratarko

Guest
Znam za to ali nema šanse da taj traktor ima Headland opciju ... to ne vjerujem .
Prije bih povjerovao da ima ABS !
 
K

KRESO

Guest
dakle moj njemački bi to preveo ovako-ASM kod opterećenja gatantira visoku djelotvornost maksimalni komfor i veliku pouzdanost , sustav kontrolira šperu u suradnji sa radarom i još nešto ali to nisam skužio malo mi je zahrđao njemački :scratch
 
R

Ratarko

Guest
KRESO kaže:
dakle moj njemački bi to preveo ovako-ASM kod opterećenja gatantira visoku djelotvornost maksimalni komfor i veliku pouzdanost , sustav kontrolira šperu u suradnji sa radarom i još nešto ali to nisam skužio malo mi je zahrđao njemački :scratch

A dobro je onda ... već sam pomislio da se radi o Headland opciji za koju znam da ju ne može imati .
Ovo o čemu ti pišeš je druga stvar i to stvarno ima na toj Sami .
Vidio sam kako to radi , mislim barem... Recimo uključiš prednji pogon i uključiš taj ASM , kada skrećeš volanom ASM će ti automatski isključiti prednji pogon ako su kotači previše skrenuti u stranu , da zaštiti mehaniku . Sada kako sam pročitao na DF stranici tamo pišu da će ASM uključiti i šperu i prednji pogon ako kotači proklizavaju više nego li je potrebno , tu eto i radar ima svoju ulogu .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Antaresi su bili navodno dobri modeli. Mislim da je to preteča silvera
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,633
Ratarko kaže:
Ovo o čemu ti pišeš je druga stvar i to stvarno ima na toj Sami .
Vidio sam kako to radi , mislim barem... Recimo uključiš prednji pogon i uključiš taj ASM , kada skrećeš volanom ASM će ti automatski isključiti prednji pogon ako su kotači previše skrenuti u stranu , da zaštiti mehaniku . Sada kako sam pročitao na DF stranici tamo pišu da će ASM uključiti i šperu i prednji pogon ako kotači proklizavaju više nego li je potrebno , tu eto i radar ima svoju ulogu.

Ovo ni ja nebi bolje opisal :D Bravo!
 
R

Ratarko

Guest
ZJ kaže:
Ovo ni ja nebi bolje opisal :D Bravo!

Eh , hvala ali ne trudim se ja da to izgleda lijepo i dobro ...napišem ono što znam , bez prevelikog razmišljanja ...vidiš i sam da je moj odgovor uslijedio samo nekoliko minuta kasnije ...mario me je bio dobro prešao sa onom slikom Headland opcije odnosno slikom mjenjača kako se gura u lijevo i na taj način se poziva Headland opcija ...znao sam da to taj Same ne može imati jer je više nego 10 godina star .
 

Najnoviji postovi

Na vrh