• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Javite se dečkima iz AGRIE možda oni imaju kojeg elektroničara. Prošli ste pored njih ako idete iz Varaždina za Čakovec.
 

VIRTUS

Član
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
154
Ovih dana sam naišao na lijepo urađeni štitnik senzora mjenjača na familiji DORADO pa rekoh da podijelim ovu jako lijepu izvedbu sa svima Vama;



 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Dobra zaštita, samo što tu postoji šansa da si štakori naprave gnijezdo i pojedu sve žice. Evo slika mojeg rješenja, tj uzrok i posljedica i na kraju rješenje.
20pav78_th.jpg


prva slika , dobro poznati senzor brzine, vidi se da je u sredini malo postrugan, riješeno sa još jednom bakrenom podloškom, sada su dvije, sve radi. Druga slika, potrgana žica na senzoru, uspio je ponovno zalemiti i senzor radi dalje svoj posao.
wvxqbl.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

motohod

Član
Tu od
12 Ožu 2009
Poruka
787
Javite se dečkima iz AGRIE možda oni imaju kojeg elektroničara. Prošli ste pored njih ako idete iz Varaždina za Čakovec.

Ovo mi je fora dana.... :drink:

Hvala Virtus, baš sam se nasmijao. :D::D::D:
Ako Chip to ne popravi bude G. i njegove teorije "zgorela čentralina..."


2 vargas: a ti nemaš pesa na gruntu? Štakoraša? I tko još krpa žice, to se novo kupi. Kaj ti je 200 euri dati...
 
Posljednje uređivanje:

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Moja izvedba zaštite za senzor od cijevi rashladne tekućine starog Yugića.
i2j6t3.jpg


2mq20dz.jpg


2ahvez7.jpg


2qmoi8z.jpg


Zaštita na svome mjestu, više nemam problema sa senzorom. Zanimljivo je što je i na prvom senzoru koji je prestao raditi greška bila u potrganoj žici, ali smeđoj i to se nije vidjelo jer je izolacija ostala netaknuta. Dao sam sinu da odnese senzor svome profesoru iz senzorike i čovjek je odmah našao grešku.
35bdu3c.jpg


Još jedna malo jasnija slika. Za izraditi takvu zaštitu sam potrošio kakvih 15-20 minuta, a senzor košta ko da je iz zlata. Ne zamjerite što sam svaku sliku postavljao posebno, drugačije ne znam.
2rcmmbt.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hrvoje01

Aktivni član
Tu od
7 Pro 2010
Poruka
1,370
Dali netko zna kakvog servisera iz SDF grupacije da hoće izaći na teren poslje radnog vremena dakle na crno_Odgovor na PP
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Pitanje- zna li netko koja marka guma je prva ugradnja na Same iz 1999.? Konkretno, Silver 100.6.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Pirelli, Continental, Goodyear, Taurus...
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ozbiljno? Jer je poznanik kupio rabljenog Silvera,i kaže da su zadnje gume original, Taurus Point 7,a ja sam bio uvjeren da je prva ugradnja neka "zapadna" marka,poput ovih prvih tri koje si naveo...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Bila je i na NH-ima pred 15-tak godina.
Danas SAME ugrađuje BKT radijalke ???
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Decki jako je hitno!!!
Dali tko zna koliko ide ulja u hidrauliku u same explorer 70?? I jel je dobro staviti jd50?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Oko 50 litri.
Ak nemaš Akros Multi F 10W-30, INA JD50 mu je dobra zamjena.
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Stavio sam jd50... Oko 55litara sve skupa.... Imao sam problem kad sam sastavio nisam imao volana,kardana i hidroulika.... Pa sam ozracio naprijed ma cilindrima volan i on je proradio i kardan isto....e sad hidroulik nije kada ocu dic digne se ni 1cm.... Najvjerojatnije treba i njega ozracit... Isto sam odpustio lajtung na pomocnim cilindrima ali nista nije islo... Pa sad di jos da probam odzracit taj zadnji hidroulik??? Negdi kod pumpe ili??
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,716
Jel je prije spuštal poluge (kad ih spustiš na ručici) ako je traktor ugašen?

Jesi li napunil nove filtre uljem prije nego si ih montiral?
 

karlo1994

Član
Tu od
10 Lis 2014
Poruka
73
Sve je rijeseno.... Odzracil sam na glavnom lajtungu koji ide sa pumpe prema razvodu i sve sljaka super!!!
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Pozdrav, dali mi možete reći kakav je Same Atlanta 45 duplak 1967 godiste mislim jel možete neke karakteriste napisat o njemu i ako ko ima iskustva sa njim. Hvala unaprijed !!
 

dugan

Član
Tu od
3 Kol 2013
Poruka
266
Mi ga imamo više od 20 godina i imam samo riječi hvale,nikad nije bilo većih kvarova na njemu,dosta je okretan,ima 4 cilindra,kaj se tiče potrošnje nije velika,ali to ovisi o vlasniku.
Jedino što bih mu naveo kao manu je to što je malo uži ,od naprimjer štore 404.
Dijelovi se uvijek daju nać ,a filteri pašu od drugih traktora kao što su imt i ursus.
Nadam se da sam ti barem malo pomogo.
 

AMIR1

Član
Tu od
13 Sij 2015
Poruka
98
Ja sam našao ga za 6000 KM čovjek ga cijeni. Otišao mu konusno tanjirasti, ležaj od prve vuče i jedan vetil zablokiro kaže on. A izgleda da ovamo u bosni slabije ima dijelova za njega izgleda što je stariji. Gume su mu nove. Traktor je iz uvoza Švicarska.
Dali mi možeš reći koja je njogova tačna dužina i širina.
 

Najnoviji postovi

Na vrh