• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Same

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Sve ti je isto, osim kaj motor kraći za cilindar.
 

Edho

Novi član
Tu od
12 Velj 2018
Poruka
1
pozz, ima li neko Same Saturno 80.
kakvi su to traktori, koje su im mane i nedostatci ???
Unaprijed Hvala
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
zanima me dali je netko ikad otvara kočnice od Same Ariete 85 našli smo čep za ispustaje ulja ali ne čep za sipanje ulja.......je moguče da ide ulje iz mijenjača u njih....nikad vidio na niti jednom Same traktoru ovakav sistem kočenja a i ništa nisamo uspijeli iskopati na netu....
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,820
Pozdrav!
Imam u planu kupiti explorera 70,na šta treba posebno obratit pažnju pri kupovini tih traktora,ima li neke svoje bolesti i koliko radni sati mogu ti traktori napraviti?
Mjenjač,hidraulika i vuča,dali su kvarljivi i tako to?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Kako ovi zračno hlađeni motori imaju riješeno grijanje kabine?
Jel ima još neki sistem osim el. grijača?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
A nešto tipa kako su imale stare VW Bube možda?

Šta sa uljem?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Izmjenjivač kroz kojeg cirkulira ulje umjesto vode.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Osim kaj su bučni, niže su potrošnje od vodom hlađrnih.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ja se uopčem čudim da uz današnju moč interneta i razmjene informacija postoji tržište za motore s vodenim hlađenjam ..jer je prokleta potrošnja svima važna .

uz prednost motora s zračnim hlađenjem nitko ne spominje mali moment nepažnje koji uništi motor .
A krivac je opet taj prokleti minternet koji je raširio informaciju kak motor s zračnim hlađenjem ima tj nema nikakvog održavanja .

motor s zraćnim hlađenjem nije pogodan za rtaktor , odgovorno tvrdim .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Ako Tatra ima V8 Euro5 zračno hlađeni motor i dalje u ponudi, onda odgovorno tvrdim da su se Deutz i Same bespotrebno odrekli zračno hlađenih motora.prije bi rekel da je to bila ekonomska nego tehnička odluka.
Ni jedan nije bez održavanja i svakoga je moguće pregrijati.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Meni se isto više sviđaju zračnjaci no problem grijanja kabine bi se mogel riješit zrakom od hlađenja i ispuha.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako Tatra ima V8 Euro5 zračno hlađeni motor i dalje u ponudi, onda odgovorno tvrdim da su se Deutz i Same bespotrebno odrekli zračno hlađenih motora.prije bi rekel da je to bila ekonomska nego tehnička odluka.
Ni jedan nije bez održavanja i svakoga je moguće pregrijati.
I fauwe je imal aferu s euro normama preko bare...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Meni se isto više sviđaju zračnjaci no problem grijanja kabine bi se mogel riješit zrakom od hlađenja i ispuha.
Znaš kako je Buba imala riješeno grijanje?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,441
Ako Tatra ima V8 Euro5 zračno hlađeni motor i dalje u ponudi, onda odgovorno tvrdim da su se Deutz i Same bespotrebno odrekli zračno hlađenih motora.prije bi rekel da je to bila ekonomska nego tehnička odluka.
Ni jedan nije bez održavanja i svakoga je moguće pregrijati.
Mislim da su samo dodavanjem adbluea to postigli.
Ima tu i politike...
 

Najnoviji postovi

Na vrh