• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Evo mog homokinetickog od stojadina u funkciji zgloba i ladinog centralnog lezaja.
 

Prilozi

  • 20140303_125444.jpg
    20140303_125444.jpg
    39.9 KB · Pregleda: 670
  • 20140303_125330.jpg
    20140303_125330.jpg
    36.5 KB · Pregleda: 725
  • 20140303_125543.jpg
    20140303_125543.jpg
    36.3 KB · Pregleda: 720

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ako smijem znati sto si naopacke okrenuo kineticki...zar ne bi trebala osovina koja ide prema mjenjacu da ide u tvom slucaju prema diferencijalu?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
A sto se ne bi smjelo znati,zbog varenja. Ovaj dio sto je sada okrenut prema mjenjacu je previse tanak da bi na njega vario ovaj dio koji se natice na kardan,moze se zavariti ali to nije to. Kad se bolje zagledas razumjet ces sta sam napisao.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Kontam. A cek taj dio izmedju kinetickog i kardana...od cega si to uzeo? To mora da pase na zub na kardan jelde?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
I ovo je od nekog kardana i ide na zub. Ne znam od cega je jer je doslo sa prikolicom,samo sam ja ubacio kineticki. Trebalo bi da ima na autima jer se na njemu rastavlja kardan. Tako je bar na kamionima i nalazi se kod centralnog lezaja.
Ide ti ovaj dio zajedno sa zglobom tako da bi trebalo samo napraviti spajanje na mtk.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Meni je kardan neki cudan...ja imam samo onaj dio do centralnog lezaja i tu odatle nije varen onaj kratki dio nego se uklapa na zub...ali nemogu nigdje naci takvu osovinu kad bih nasao ja bi tu vario da mi se uklapa sklapa....
 

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
U fazi sam nabavke veceg mtk.
Trenutno imam bolji izbor imt 509 nego Labina 14ks.
Ono sto me zanima je u cemu je razlika izmedju kardanske prikolice za Labina i za 509-ku?
Mislim na to da li su im isti diferencijali?
Pitam zato, sto je kod mene veci izbor prikolica za Labina :)
Smesno, ali je tako..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod nas u Bosni ljudi mijenjaju imt za labina pa tako da ti to i nije bolji izbor. Imt prikolica ima reduktor jer su na njoj 16-ke gume.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
za 509 ima dva tipa prikolica. jedna je imt i fak loznica koje su sa 16col gumama i imaju dva reduktora. prvi takozvana cizma do menjaca i jedan ispod sedista. druga vrsta su ivanjicke prikolice koje su cini mi se sa 14 col gume i imaju jedan reduktor napred umesto cizme. ali tih je mali broj. da se i napravi moze ali treba ceo prenos izracunati a to bas nije zgodno. zato su za njega prikolice skupe i retke u prodaji. moze se zgodno napraviti sa menjacem umesto reduktora i da se koristi ili samo prednja ili najbolje samo zadnja vuca.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja sam sa imtom 509 probao raditi par puta prije par godina kosenje oranje itd

i nikad vise. nezgrapno za rukovati do zla boga.

a opet...sa kardanskom prikolicom labin prodje gdje zelis, a imt prodje i gdje nikad ne bi ni pozelio. dosta je odigntiji znace mnogo te vece gume kad je u pitanju voznja drva po sumi

pa ako ces koristiti traktor za vecinom ovo drugo onda imt a za sve ostalo labin


ja licno bi radije uzeo labin u malo losijem stanju od imta u malo boljem ako su ista cijena
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
E tek zajebancije sa onim blokadama. Sa njima ukljucenim je katastrofa za motanje,a dosada stalno ukljucivati i iskljucivati.
A ta visina koliko ima prednosti ima i mana pogotovo prikolica.
 
Posljednje uređivanje:

mija_lazic

Novi član
Tu od
19 Velj 2013
Poruka
22
U ceni prikolice i jeste problem. I u pronalazenju iste.
Ovde je za Labina 500 eura, a za imt 700e pa navise.
I tesko ih je naci uopste.
Sto se pravljenja tice, to je nesto veci posao..
Mada, imam diferencijal od f1300. Hteo sam da ga iskoristim za traktorsku burgiju, ali sam na kraju uzeo neki od forda, koji mi je bilo lakse prilagoditi.
Sama cena mtk je takva da, recimo Labin ne moze da se nadje ispod 1200e sa frezom,
a imt nekih dvesta evra manje, takodje sa frezom.
Gledao sam u radu i jedan i drugi, i u voznji tereta i jedan i drugi.
Ipak se cini da je Labin laksi za upravljanje.
No, da se vratim na temu, ako uzmem imt, bice problema sa prikolicom.
To moram imati na umu..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Nemaju manu za transport tereta koji ne zauzima velike gabarite, a za transport tereta tipa sijena u refuzi,balama i jos dosta toga je manji kotac bolji.

Najbolje ti je da ti probas i jedan i drugi i sam ocjenis sta ti se vise svidja. A cijenom ti ga isto onda izadje labin skuplji,a prikolica jeftinija.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Po meni su veći kotači bolji jer postoji manja šansa da negdje ne nasjedneš sa kardanom ili diff-om,ali opet,sa manjim kotačima mi izgleda nekak stabilnija,npr.kada se prevoze bale slame po neravninama,manje se ljulja.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Postoje ali dosta ljudi je na forumu ovdje pricalo da to ne valja za mjenjac. Ne znam sto ali kazu ne valja.

Po meni licno za sve radove sem vuce drveta u sumi bolji je labin

jebemga ja od skoro 100 kila bosanske mase :) se ziv umorim kad 3 4 sata orem sa labinom ili 5 6 kosim

to da odradim sa imtom ne bi ustati sutra iz kreveta mogo
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Veliki kotači nisu za oranje i frezanje,ali su dobri za transport,dušu dali za asvalt
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
u oranju i kosenju sa 509 i kosom koja je poprilicna bi sigurno bio odmorniji nego sa labinom. problem 509 je sto je 1 brzina za transport i frezovanje brza i malo je nezgrapan za rad
 

Najnoviji postovi

Na vrh