• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Onda mu se otvorio jos jedan posao.
Ja sam konacno poceo svoj dif da preradjujem. Ima jos nekih sitnica da se odradi i stojadinove tromble ce biti u funkciji. Mislio sam da ce mi trebati malo deblji distancer kad ono samo 4 mm.
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
pa ako je malo bolji majstor, a vjerujem da je dok se upušta u radove...
može na otpad otić i nać felge s 5 rupa a nađe se čak i od lade, i nać fičine felge i srca felge prevarit s ladine na fićinu..
ili varijanta 2, napravit na glavčini distancer s 5 rupa na 4 rupe za fičinu...
ili glavčine pripasat od fiće ili stojadina...

na otpadima se svega nađe, za male novce, bar kod mene, felga s kak-tak gumom 50kn u mjestu Lasovac, Labo otpad.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Te variante odpadaju jer je centralna rupa u felgi prevelika i razmak među vijcima veči od onih felga koje se obično stavljaju na ovakvu prikolicu.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Najlakše i naj točnije je na stružnicu,pa i zavarit je posle lakše jer sve klapa. Dongfeng ako možeš stavi koju sliku kak izgleda sa preradom,možda če se još ko latit ovako preradit.:drink:
 
Posljednje uređivanje:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Srce felge nije nikakav problem za zamjeniti ili napraviti novo. Uostalom, sve metalne felge su varene za srce ili stegnute vijcima.

Puknuti je to radil davno, negde sam videl te slike.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Pa da tesko je uraditi neke stvari bez struga, tj neke i nemoguce. Npr naprijed onaj zglob za savijanje...koji ide kroz u profile...


Jel iko od vas probo kad koju drugu varijantu zgloba...gledam rusi sve rade s minimalno alata preradjuju prednje glavicine od auta u tu svrhu
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Pozdrav dečkima od gradca ,vidim da ste dobro zainteriusani za te točkoveza prikolicu ,što se tiče jednog od forumaša kad je vozilo u krivini put točkova nije isti ali za to postoje letači u diferencijalu da to anuliraju a točkovi bi morali biti isti da se sačuva getriba i diferencijal .Diferencijal od lade nive ima pet rupa a ovaj orginal četri rupe ,taj se odnos razlika rupa anulira sa međupločom odnosno prirubnicom koja je malo deblja oko 20mm .Pet rupa na diobenom krugu doboša prenese se na prirubnicu i te se rupe izbuše sa vanjske srtane šire odnosno za širinu glave vijka ai pazi se na dubinu upusta da vijak bude unutar prirubnice oko 1mm onda se odredi diobeni krug felge koju planiraš staviti na prirubnicu obilježi te četri rupe izbuši i nareži navoj koji odgovara promjeru felge i to je sva mudrolija. Esad koji nisu metalci to ide malo teže al se da napraviti sa malo ažuriranja.Sinoć sam razgovarao sa jednim korisnikom labinca pa se žali na jako loše gume iako ima sve original ,odnosno gume se jako troše pa me zanima vaše mišljenje
 

BorkyBj

Član
Tu od
9 Ruj 2013
Poruka
107
Gradic, hvala na detaljnom objašnjenju, upravo to sam mislio u prethodnom postu s tim što sam napiso:
varijanta 2, napravit na glavčini distancer s 5 rupa na 4 rupe za fičinu...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
diferencijal od lada i tristača je ionak preširoki , 20 mm sa svake strane je dodatno proširenje

vaš vlč.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Jebemga i ja sam primjetio kolegi na oridjidji prikolici se dosta trose zadnje gume. radi nonstop sa njim i uvijek promjeni zadnje pa sve 4 pa opet zadnje...duplo cesce zadnje mijenja. Da je do tereta ne vjerujem...da je do proklizavanja ne vjerujem uvijek pod teretom uz brdu vise proklizava prednja vuca, da je do kocenja ne vjerujem ne valjaju mu kocnice ionako nista.

e sad mozda je do brze voznje on stalno vozi samo na zadnji pogon mozda je do toga...
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Apokaptus ma troše se gume što nevaljaju ,starija godišta strojeva imali su sve kvalitetnije ovi sad rade samo da zajebu na mom kultivatoru nisu farbali sa temeljnom bojom već samo lakom kako ih nije stid strojevi su preskupi a materijali loši . Moj susjed ima zetora 2511 1972 god. vozi i sad nikakvih problema samo ga je redovno održavao a prevuko je tereta na tisuće tona takvih strojeva više nema
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Nes mi vjerovati moj traktor je 85o godiste i jos su na njemu original gume

a svake godine se sa njim ore freza kose dulumi i dulumi, tegle prikolice i prikolice drva

Gume su ispucale dosta od starosti, a sare je jos uvijek ostalo jedno cenat i po.

A komsija za 2 godine satro sve cetri gume na traktoru. Dosta meksi materijal koriste. Al opet kazem ima tu nekl vrag...dosta brze mu se izlizu zadnje gume i kad sve 4 nove kupi istog proizvodjaca
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ma tvrde ko kamen :)

Ali opet iz godine u godinu rade svoj posao. Zato se i ne trose sto su tvrde :)

Ne trebaju ti na traktoru tvrde gume, nije to auto da uleces 80 100 u krivinu pa da te drzi meka guma...cak suprotno sto tvrdja to bolje...manje se dere :)

Ove sad nove su meke ko zvaka...zato ih i poderes za 2 sezone ako ozbiljnije radis sa traktorom
 

Najnoviji postovi

Na vrh