• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Nemoj tako o TVejcu ja imam obadva a istina je da naložen labinac ide naprimjer u šumi u breg skoro bolje od TVa bez prikolice.Primjedbe onih koji su labinca videli od daleko su mi bez smislene.:icon_biggrin:
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Nije isto vuci teret za sobom i taj isti teret nositi na sebi. Natovarimo na moj labin 500 kg i na tomu i ako ne izadjem tamo gdje i tomica ja mu ga dajem djaba.


dobro dečki,nećemo u daljnje rasprave dok nije otišla krivim smjerom
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Samo da dam svoje mišljenje.
Ja kad sam videl taj smeh od super specijala sa prikolicom mislil sam si, a kaj bu to ....
Kad smo došli na poprište, nizbrdica niz koju ferac ide, a kak ide to morete vidjeti u temi slike nezgode lomovi.

Kad je on krenulč gore ja sam skupil kopletnu ekipu i vlekli smo ga prema dole ali :icon_eek::icon_eek::icon_eek: Samo sa uključenom prednjom smo ga jedva zaustavili da ne ode nizbro ...........

Da je neznam kakva, pa i samogradnja, korisna bude, ako se čovek zainteresira može biti samo bolja od orginala.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Mtd jesu li ti ove gume na prikolici 5.00-12 ili 6.00-12 i kako se ponasaju pod teretom?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
I napred i nazad su 5.00-12......za sada su čist ok pošto su još ko nove...
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Pozdrav forumaši trebao bih par informacija vezano za felge 12". Krenio sam u izradu kardanske prokolice za labina 14 nova izvedba.Nabavio sam diferencijal sa odgovarajućim prijenosom 10/41,e sad koja felga za gumu6,50/80-12. Fićina mi se čini mala širina jer je njegova guma 135-12 a ove 6,50/80-12 je širina negdje oko 165 pa bi po meni ta guma izgledala kao balon. Ako šta znate oko ovog problema javite koja bi felga odgovarala da se ne pozdravim sa 1500 Kn u Entradi. Pozdrav
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja imam na autoprikolici gume 165/80/12 i to je max Širina i vozio sam 800kg pločica keramičkih i držale su,samo ta colaza je rijetka i teško bus novu nasel ispod 350kn.
Ili pase ti od yuga i stojadina 13 cola felga pa vidi.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
A kakve su ti gume na kultivatoru?
Ja imam na prikolici 5.00-12 gume i zadovoljavaju moje potrebe.
 

Težak

Član
Tu od
25 Lip 2013
Poruka
30
Mislim da ima kultivator novijeg godiša jer oni imaju gume 6,50/80-12.Gradic imaš dvije mogućnosti.Prva ako već nisi kupio druge dvije gume za prikolicu možeš probat uskladit sa auto gumama prikolicu i kultivator u nekih 1-2 cm pređene putove,a druga da nabaviš bilo kakvu felgu 12-ku ali da nije od fiće jer je ona uska fićine gume su 5,20-12 i razlika u širini je 3,3 cm što je puno.Recimo ja na Golfu imam gume 155/80-13 dok postoje i 175/70-13 felga je ista samo što su moje uže jer možeš upasovati tako 2-3 širine gume da obavljaju svoju funkciju.E sad koja su auta imala 12-ke felge neznam najbolje otiđi na otpad i traži 12-ke felge samo da nije od fiće mislim da ne bi trebao pogriješiti ako griješim neka me netko ispravi.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ako misliš staviti gume kao što su na Labinu 5,00/12, onda nabaviš 12 od fiće (ali nisam siguran da li odgovaraju na diferencijal koji si nabavio), nisi naveo koji dif. si nabavio ? Druga varijanta je sa 13 koja po opsegu odgovara 5,00/12. Treće nema ( u stvari ima ) original prikolica. :8):
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Odgovor Brgudu od Gradca nabavio sam diferencijal od lade nive 1600 otvorio ga prebrojo zube na tanjurastom zubčaniku i one zube na malom zubčaniku i odnos je 10/41 što piše tamo na glavi odnosno udareni su brojevi tvornički a i nije bitno koji je diferencijal najbitniji je odnos zubčanika da bude usklađen sa motokultivatorom. Što se tiče felgi dosta su mudro konstruktori napravili taj odnos gume i felge,nema felge koja bi odgovarala gumi 12 cola da se uskladi sa motokultivatorom.Probao sam sa ovim kalkulatorima što su dostupni za gume i felge ali su razlike dosta velike pa će biti rješenje naći polovne orginalne felge ili u entradu za 1500 Kn
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
To je najbolje riješenje. Jer ako su npr. 13 sa gumama malo većeg ukupnog opsega od prednjih, onda zadnji kraj gura prednji. To može biti opasno ako voziš veći teret na nizbrdici, može te izgurati, ako su manji ukupnog opsega onda će kočiti. Ni jedno ni drugo nije dobro. Kotači moraju biti potpuno isti i istog profila.:(:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Bolje je uvijek da su prednji malo brži. Od ovoga, pa do traktora.
Em u zavoju rade veći put, em je manje opterećenje na njima, pa mogu lakše proklizati.
I, kaj je najvažnije, ne štopaju glavne pogonske, tj. zadnje kotače na prikolici.
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Nema potrebe da su jednaki jer pogon kardana se uklapa po potrebi.Na asfaltu i sa jednakim kotačima kod uklopljenog kardana u zavoju dolazi do razlike u transmisiji.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,724
Ako neko radi prikolicu sa kardanskim pogonom. Znači da mu je to potrebno. :(giggle):
Kažeš da ne treba da su jednaki i onda "zaključuješ" da i kod istih kotača dolazi do razlike u transmisiji ??????
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Takvom koji se ne razumije u mehaniku je bez veze objašnjavat kako i zašto.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Ako neko radi prikolicu sa kardanskim pogonom. Znači da mu je to potrebno. :(giggle):
Kažeš da ne treba da su jednaki i onda "zaključuješ" da i kod istih kotača dolazi do razlike u transmisiji ??????
Ne da dobro zaključuje, već zna!
Kotači nisu nikad jednaki, jer se dinamički opseg gume mijenja s opterećenjem, kao i prijeđeni put pri svakom skretanju.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Prijatelju na taj dif ti ne mozes postaviti felge od 12 cola bez prepravki,tj postavljanja manjih dobosa ili trombli kako god hoces. Za pocetak postavi od auta 13 cola pa onda prepravljaj
 

Najnoviji postovi

Na vrh