• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Ne trebaju ti na traktoru tvrde gume, nije to auto da uleces 80 100 u krivinu pa da te drzi meka guma...cak suprotno sto tvrdja to bolje...manje se dere
Ne bi se složio sa tobom,koliko si imao proklizavanja sa tvrdim gumama,a koliko imaš sa ovima?
Ja kad sam skinuo stare Rekord gume preporodio sam se,koliko ima manje proklizavanja kad ideš uzbrdo po asvaltu.
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
ja prikolicu trenutno imam obicnu sa njom proklizava svaki labin svugdje

od tog druga kad uzmem kardansku pa i sa njegovim celavim i mojim skroz krutim gumama apsolutno nigdje ne proklizava izadje svugdje bez problema a vozim po najgorim mogucim sumskim putevima livadama jadima


slazem se sa tobom da gume ne trebaju biti prekrute ali ove danas su stvarno ko zvakaca guma mekane pa se pre brzo trose
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
ove danas su stvarno ko zvakaca guma mekane pa se pre brzo trose
A što bi onda radili proizvođači guma
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Naravno sve stoji. Danas je cijela ekonomija tako postavljena. Da ti proizvodi i prodaje stvari sto manjeg kvaliteta da bi ti bio prinudjen sto vise da kupujhes sto vise da trosis.

Dobro dosli u kapitalizam :)
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
Ja sam stavio Trayalke,za sada su još ok,ne troše se previše po asvaltu..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,822
I koliko se trpa tereta,i kako je raspoređen na prikolici
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Ne bih se bas slozio. MAterijali korisceni u izradi gume igraju itekaku ulogu kad je u pitanju dugotrajnost iste.

Znao sam na autu za sezonu izgubiti na nekim gumama duplo vise milimetara gazeceg sloja nego na drugoj vrsti gume i drugoj sezoni a obje sezone presao skoro isti broj kilometara, po istim putevima i istom nacinu voznje. A obje gume su bile istih oznaka m+s samo proizvodjac razlicit, a bome i cijena
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Pozdravljam uvaženo članstvo, novi sam na forumu, molim pomoć!
Traži se zglob kardana za pogonsku prikolicu, ili samo prednja vilica za istu.
Ima komplet za 480 kn ili vilica za 230 kn. Ako znade netko povoljnije molim pomoć.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
napraviti zglob od homokinetičkog zglba nekog auta ..
Spojku iskoristš od svog zgloba ako je ispravna ..


vaš velečasni
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,427
Što se tiče kardana ili delova kardana za speciala su skupi kao da su pozlačeni.Ja sam to isto tražio pre tri godine i nakraju mi dopizdilo i dao 180 eura za noviKPL kardan.Za usporedbu pre mesec dana kupio 110 cm dugi traktorski i platio 47 eura,jest da je turski i sa zaštitom koje labinov nema.
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Hvala, kod mene je problem u tome što je ss i prikolica iz 1983godine i pohabala se kardanska osovina i spojka. Osovinu sam zamjenio novom (270kn) a sad je na redu i spojka. Utori na osovini i zupci na vilici došli su na širinu 1.5 mm.

Na pik.ba prodaje čovjek zglobove po 40 km ali dostava do RH, nemoguća misija.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Kardan vam odlazi jer je na ss prikolici kardan iz jednog komada .
kardan je težak i glođe zube , negdje postoje slike kako je kod mene , pomočni ležaj ispod guzice , dodatni zglob .
kardan i spojka iz 72 godine .dođi vidjeti luft

vaš velečasni
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Problem već postoji i sada ću ga probati riješiti kao u originalu, ali uskoro ide dorada.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Kod mene je kardan od lade sa centralnim lezajem i zglob je kineticki od stojadina i nkad problema nisam imao sa njim.
 

gradic

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
52
Ja sam stavio diferencijal lada niva kardan ford taunus zbog tog što je upola manjih dimenzija od ladinog , na sebi ima centralni ležaj , a umjesto križa kardana cjelu poluosovinu od golfa 2 sa homokinetičkim zglobovima ,tako da onaj homokinetički od točka ide na motokultivator a onaj drugi homokinetički što se nalazi do mjenjača spajam sa prirubnicom i varim na cjev koja je zavarena na kardan od taunusa . Napominjem ovaj drugi kinetički može se gibati ljevo -desno po 25mm tako da nemora biti cjev u cjev ili kod većine kardana spoj sa sitnim zubima , nemora se podmazivati kad je zeštićen gumom.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,386
Evo par slicica ladinog dif sa stojadinovim tromblama.
Samo na ovaj dif sam morao da stavim srce iz drugog zbog omjera tako da je ovo kombinacija svega i svacega
 

Prilozi

  • 20140303_130254.jpg
    20140303_130254.jpg
    36.9 KB · Pregleda: 690
  • 20140303_130148.jpg
    20140303_130148.jpg
    26.1 KB · Pregleda: 745
  • 20140303_125931.jpg
    20140303_125931.jpg
    36 KB · Pregleda: 1,174
  • 20140303_125951.jpg
    20140303_125951.jpg
    42.6 KB · Pregleda: 581
Posljednje uređivanje:

Najnoviji postovi

Na vrh