• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Može malo pomoći? Od kojeg auta bi kočnice pasale na diferencijal od pezejca? (znam da bi originalke :) Imam diferencijal bez kočnica. Kontam da je čeljust koja drži disk pločice išla na masivni komad koji zatvara trube, ali ne znam od kojeg drugog auta, koji bi eventualno lakše mogao naći, pašu...
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
To i mene mori. Imam pezejcov diferencija...sa diskovima pozadi...nemam kociona klijesta. Ja cu ako ne nadjem nesto sto odgovara odjsec pa privarit kako mi odgovara za koja vec klijesta budem nasao.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ne znam kako izgleda, ali mozgu li se staviti dobosi umjesto diskova
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
Kontam da ne. izvadio sam poluosovine iz truba, i sad bi trebao zagrijat prsten na poluosovini koji osigurava lezaj da se sve moze izvuci iz masivnog dekla.. tako bi samo unistio lezaj i semering... :( ucinilo mi se da sam negdje procitao da pasu prednja klijesta od stojadina al sad nigdje ne mogu pronaci taj clanak...
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Prednja klesta od zastave ili juga bi trebala u originalu pasovati koliko me pamcenje sluzi. Samo moraju felge od lade ili pezejca one dublje jer plitke hoce zakacivatio za celjust. Diskovi su isti. Stari tip tristaca je imao dobose a ko ce to pronaci kad je izumrlo davno i vrlo mala serija
 

ChykaKure

Aktivni član
Tu od
4 Velj 2013
Poruka
284
To te ja pitam. sad cu ic trazit stojku il jugoslava.... treba sad naci felge... ja namontirao gume na nekakve fiatove felge... moram samo rijesit opciju blokade - rucne kocnice. razmisljao sam hidraulicnom ventilu koji bi inace bio otvoren a kad treba ručna, nagazit papucicu ko sivonja i zatvorit ventil da ne vraca... hvala Vica!
 

apokaptus

Član
Tu od
10 Svi 2010
Poruka
861
Aj pitam ja jedno laicko pitanje.

Na netu ima stvarno masu al bas masu objasnjenja kako diferencijal preraditi da ne bude diferencijal da se prosto izrazim nego obicna pogonska osovina...dakle da oba tocka budu stalno u blokadi. Dosta bolja vuca u ekstremnim situacijama...otezano motanje itd...


e sad...dal postoji nacin da se napravi da kao na mjenjacu traktora...imamo polugu i po potrebi gasimo i palimo blokadu diferencijala kad je to potrebno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Tesko, ali ne i nemoguće. Bolje napraviti razdvojene kočnice. To more puno pomoći.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na pezejca ne paše prednja čeljust od Juga jedino pašu ploćice i to na pol poderane .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Nebi li se dali pripasati zadnji tromli od Zastave/Yuga?
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Treba sve dobro razmeriti i nema sta u principu nije moguce. Anker ploca od juga je isto na 4 vijka samo razmak je pitanje. E ali dobos ide na poluosovinu i pitanje je udaljenosti od anker ploce i koliko ce povrsine pakne hvatati dobose. Mora se dobro sve proracunati na licu mesta i praviti sta se mora. Mislim da se od juga daju pripasati klesta zajedno sa celjustima ili nosacem kako ga ko zove. Mislim davno da sam nekome prepravljao na polonezu sto je isto pezejac
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Razmak sigurno ne pase, ja sam postavio dobose od stojadina na ladin dif, mora se prosirivati centralna rupa na ploci i naravno ponovo busiti rupe. Takodje sam izmedju aker ploce i trube ubacio samo za debljinu anker ploce, tj odsjekao od ladine ploce.Unutra se mora ista debljina ploce mora ubaciti da lezaj ne bi imao lufta.
A na tom dif je veci lezaj nego na ladinom pa nisam bas siguran kad se prosiri centralna rupa kako ce da pase na trubu,

Negdje u temi imaju slike.
 

Golum

Novi član
Tu od
6 Lis 2012
Poruka
28
i ne upadam nigdje, tema je javna i otvorena

a upravo ti trolaš i glumiš žandara - još kao - prijatelju

kraj, sve mi je jasno


( cijenjeni ZJ - ne slažem se uopšte sa tvojom konstatacijom, postavio sam nedvosmisleno pitanje i trebalo ga je samo pročitati, nisam vrijeđao i nisam bio bezobrazan, ne bojim se tvoje prijetnje baniranjem - baniraj - valjda to i jest cilj da se isprepada neko nebitan - neću ponoviti pitanje - ne treba mi nikakva pomoć)

molim te, izbriši moje poruke i kraj balade
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Golum, malo se saberi.

Prvo: ne pišeš po osnovnim pravilima pisanja. Na početku rečenice dolazi veliko slovo i na kraju rečenice dolazi točka. Ne nabrajaju se riječi bez veze, jer je to nečitljivo. Osim toga nerazumljivo napisane poruke se bišu.

Drugo: ne piše se nekoliko uzastopnih poruka, već se ili promisli prije pisanja ili se postojeća poruka ispravi i dopuni u roku od 90 minuta.

Treće, član Philby te pristojno pital, jer ak pitaš u ovoj temi, onda se podrazumjeva tip MTK. Ti mu odgovaraš bezobrazlukom. Nisi fer ni prema njemu, niti prema ostalim članovima.
Osim toga, još ga i vrijeđaš, a za vrijeđanje se banira.

Da si na početku navel točno što te zanima, ove cijele rasprave nebi bilo.

Stani na loptu, razmisli i kreni od početka. Nemože ti nitko pomoći ak nezna kaj zapravo želiš.

Poruke su ti samo obrisane radi nepristojne komunikacije, i nisi baniran. Dakle, dobro si prošel, i još se buniš.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,549
Pitanje ne da je bilo dvosmisleno (nego više-smisleno, nejasno). Ali takvih postova ima dosta i ništa novo na ovom forumu. Ali kad takvi postovi budu pisani na prethodno opisani način itd... Onda je to za svaku kritiku. Valjda je to razlog brisanja i mog posta koji je bio prvi odgovor na taj post. Čini mi se da moj post nije bio "petrosmislen" pa da i on bude obrisan. Valjda i smislen odgovor na nesmisleno pitanje ima smisla !:D:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,645
Brgud, nema potrebe za tvojom porukom.
Da komunikacija nije krenula nepristojnim tijekom, nebi bilo brisanja.
Čemu ostaviti odgovor na obrisano pitanje?
 

panter

Novi član
Tu od
6 Sij 2014
Poruka
8
Pozdravljeni.
A mi lahko kdo pove, katera 15 colska avtomobilska guma je po obsegu enaka 6.50/80/12 in se jo lahko uporabi za pogonsko prikolico?

Lp
 

Vrbno

Član
Tu od
1 Ožu 2014
Poruka
84
Da li se netko susreo s diferencijalom koji je užen na širinu od 80-100 cm.
Kakvi su se montirali na banzeke samovozne.
Interesira me mogučnost i način suživanja.

Hvala!
 

Najnoviji postovi

Na vrh