• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja kardanske prikolice za motokultivator Labinprogres

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Dobro jutro.
A za Sketchup namanji problem, ja imam keksanu verziju 8.
U njoj sve radim, i trenutno je najčistija verzija, kesksana verzija 2013 ima malware u sebi, ili keks ima nešto u sebi, nisam siguran.
Stavim na G-drive za dl, malo će potrajati jer mi je spor net sad,ako nekog zanima..

Molim moderatora, ako nije problem da mi objasni, mogu li ja osobno staviti gumbić "Hvala", ili pak je to do moderatora teme ? :(
 
Posljednje uređivanje:

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
pa postoji gumbić hvala , evo ja sam dao hvala tebi , puknuti je široke ruke


možda je limit malo tvojih postova
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li si se trudio tražiti gume 15 cola s više od 4 platna i da li znaš tko može naopraviti sece felge( mislim na grubu obradu , dakle smo savinuti )?
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Pozdrav..
Eh nisam išao tako daleko sa potragom za gumama.Ja sam se kod lokalnog vulkanizera pogodio za posao i čovjek mi je izmontirao nutarnje balone i vanjeske Trajalove.
Felge sam kupio original preko oglasnika i dao sam ih ispjeskariti pa sam ih poslije pošpricao kod kuće.

Eh sad za štancaje srca felge stvarno ne znam koja bi firma to mogla napraviti.
Možda da evo stavim link ali se bojim da bude to ispala reklama:

http://www.omega.hr/

Dakle radi se o Omega.d.o.o. iz Breznice. tam imaju vrhunske alate i nema žembeleza kaj nebuju izrezali ili zavarili, plus imaju cinčaonu na vruće i sa prašinom, tako da moreš kao privatna osoba doći i jednostavno sklopiti posao, na kile računaju naravno strojnu obradu pak drugaćije itd..
Eto dosta reklame..:(nerd):
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Tomislav 23 da li možeš malo bolje pojasnit ili slikat kako si riješio kočnice na diferencijalu.

Inače prikolica mi izgleda super i sam sam počeo tako nešto radit ideje su nam vrlo slične (osnova - podvozje sa kotačima, a nadogradnja - ostalo na nju prema potrebi).:(clap):

Da li ju misliš registrirat?

Za crtež u sketchup-u svaka čast (naročito gume i dif) skroz profi. :icon_pray: Ja se njime služim za skiciranje općenito ne tako u detalje.
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Pozdravljeni..
Evo nakon pranja, bila je sva blatna.
1.Kočnice (samo za Željka :) )

Čista vulgaris mehanika, dio mehanizma se vidi na prijašnjim slikama, a samo za Željka kotač dolje (ujedno i provjera drže li ugrađeni semeringi)

20160306_122710.jpg


20160306_122609.jpg


Sa_pojasnjenjem.jpg


20160306_122725.jpg


20160306_123226.jpg


BOBY
Boby.jpg



2.Registracija.

TPS se može registrirati samo ako ima propisnu prikolicu, sjedalo sa naslonom,
potrebne katadioptere i naravno ispravnu tehničku dokumentaciju zajedno sa najvažnijom dokumentacijom radnog stroja.
Mislim da je o registraciji bilo pisano na forumu, pa da se ne ponavljam, na kraju DA postoji opcija da je registriram kad napravim kipericu.

Evo je oprane sa "lojtrama":

20160306_131207.jpg


pozdrav...
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Zanimljivo rješenje stranica a i pasić ti dobro pozira.:icon_super
Papučica kočnice bi trebala biti od rebrastog lima i sa malo zaobljenim rubovima sa strane (da ne skliže noga sa nje).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rebrasti je sklizak. Bolje je suzni lim.

Ak napraviš sanduk i registriraš ju s njim, registracija ti ne vrijedi za lojtre. Svaki dio mora biti atestiran, tak da ju radije registriraj samo ko šasiju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,394
Rebrasti lim ima utisnute rombove,
3-toplovaljani_rebrasti.jpg

a suzni ili suza lim ima istaknute dijelova u obliku suza.
Slika3.jpg

Aluminijski suzni lim ima ovakav profil
Slika3.jpg
 
Posljednje uređivanje:

Philby

Član
Tu od
21 Tra 2014
Poruka
530
U mom selu ovakav (mada često i onaj sa 4 paralelne crtice zovu tako).

7abb4ddd9a6b1327545ad5a3211a01d1.jpg
 

draza

Aktivni član
Tu od
23 Stu 2013
Poruka
316
Pozdravljeni..
Evo nakon pranja, bila je sva blatna.
1.Kočnice ....
Sviđa mi se kako ste postavili pedalu baš na sredini rude.

I nije mi jasan način kačenja sa sajlom kočnice s obzirom na kardan ispod rude, a i nije prikazan na sketchup crtežu.
 

Tomislav23

Novi član
Tu od
8 Kol 2015
Poruka
21
Molim Vas gospodo, sve sam Vam servirao kao na pladnju.

Stavio sam i slike pa se malo prošetajte po postovima, ali evo prihvat sajle je na koloturu a poslije čista mehanika. Sketchup, hmm pa ljudi ja sam elektroničar i crtež je bio orjentirni, previše mi je posla crtati sitnice koje dorađuješ u hodu...
 

ZELJAC DMP

Član
Tu od
2 Lip 2013
Poruka
119
Tomislav 23 puno hvala.

Jesu li to gume 12 ili 15 ?

Ja sam pitao za registraciju na tehničkom u Karlovcu pa mi je djelatnik rekao da se može atestirat i onda registrirati i ručni rad samo da je gabaritima slična originalu i propisno označena.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,495
Za pedalu bi bio najbolji onaj na trećoj slici od ZJ (što se tiče suza, i njihovih rasporeda), samo da je u verziji Fe.
 

Najnoviji postovi

Na vrh