• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samogradnja trobraznog pluga

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
Kolega, svaka čast na trudu i pedantnosti!
Ali ja samo čekam da vidim vide iz zaoravanja kukuruzovine s tim plugom, a do tad neću ništa komentirati!
Naime, svi proizvođači plugova se vode time da što veči razmak između brazdi daje bolju propusnost mase i tako se eliminira štopanje pluga, vidim da kod tvoje izrade neke stvari su apsolutno suprotne i zato neću komentirati dok ne vidim video oranja!

Mene ne muči nikakvo štopanje,opet to ponavljam,
jedino me muči dali sam dopro pogodio ove donje nosače dva na koje se kopča
traktor,jer njih sam napravio fiksne po starom dvobraznom plugu,
nisam radio pokretnu osovinu jer na njoj se zakosuje plug u odnosu na traktor
jedino me to muči ,,,,,,
a to ču vidjet kad krenem orat

šaljem filmić možda več prekosutra, :biggrin: :(clap): :(happy):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Zar nije bilo jače da nosač za treću glavu bude pričvršćen za ovu cijev koja ide od lijeve poluge prema nazad nego što je stavljen na ovu ukošenu cijev ?

I zanima me kako su ti se pokazali ovi dodatci ispred daski?
 

Kumic

Član
Tu od
7 Lis 2010
Poruka
196
Svaka čast za izradu pluga,nadam se da će se dobro pokazat u radu.
 

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
Zar nije bilo jače da nosač za treću glavu bude pričvršćen za ovu cijev koja ide od lijeve poluge prema nazad nego što je stavljen na ovu ukošenu cijev ?

I zanima me kako su ti se pokazali ovi dodatci ispred daski?

Da ova cijev i mene bode u oči,tog trečeg trokuta za pero nije trebalo biti,
ali kad čovjek to rad iz glave bez stručnih nacrta ,onda neke stvari vidiš kad je več kasno,

Trebala je ova lijeva cijev biti duga skroz i na nju sam trebal izbušiti rupe za zadnje pero,
onda bi bio lijepo ravni i mogao bi se bolje pospremiti nekud uz zid kad nebi bio u upotrebi,
Ali je problem u tome što sam najprije,radio ovaj kosi dio šasije kud dolaze pera,
pošto sam se najprije borio sa colama i da mi je plug što kraći,
kad sam zatvorio konstrukciju onda sam vidio da je moglo biti ljepše i jednostavnije,
A to je pokusni kunić,vidjet čemo sutra kako će se pokazati u brazdi, :icon_pidu:

Svaka čast za izradu pluga,nadam se da će se dobro pokazat u radu.


I ja se duboko nadam,,hmmmmmm :(nerd): :(giggle):
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
ako je plug ispao 12 cola, kak god je jaki ovaj "tonček", bojim se da ga nebu vlekel po zagorskim ilovačama

inače, svaka pohvala za posao, lijepo izgleda..

radiš i okretače? :)
 
Posljednje uređivanje:

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
svaka cast, samo da ga jos vidimo u radu i to je to! :)

Pajdo i ja jedva čekam,trebao sam ga sad u Ponedjeljak krstiti,ali je oped snijeg zapadao,a bit će filmić čim prije, :icon_super:

ako je plug ispao 12 cola, kak god je jaki ovaj "tonček", bojim se da ga nebu vlekel po zagorskim ilovačama

inače, svaka pohvala za posao, lijepo izgleda..

radiš i okretače? :)

A nisu ti ni ilovače več što su nekad bile,hahahaha,šalim se ,pa nemam baš puno teške zemlje,a taj "TONČEK " ima 80 ks i težak je 1985 kg,pa gdje nebude išlo
dignem zadnje pero u zrak i opet bude dvobrazni,a sa prvim plugom nisam nigdje imao problema :icon_weed:

ne radim ti ja plugove ,to sam samo za svoju dušu složio, :drink:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
ako ti bude premali javi se ja ti prodam četverobraznog da se ne mučiš švasati još jednu na svojega
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
A nisu ti ni ilovače več što su nekad bile,hahahaha,šalim se ,pa nemam baš puno teške zemlje,a taj "TONČEK " ima 80 ks i težak je 1985 kg,pa gdje nebude išlo
dignem zadnje pero u zrak i opet bude dvobrazni,a sa prvim plugom nisam nigdje imao problema :icon_weed:

80 konja, a samo dvije tone? :) to je traktor za kardanski priključak, za oranje malo manje :) ja imam na 85 konja skoro 4 tone, pa je nekad opet premalo, na 3*11" plug

al ok, iščekujem video da vidim kak to radi :(y): :)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
taj traktor ako je taj plug pogođen kako treba,ima da se igra sa tim plugom,,iz iskustva govorim tj.vidio sam šta taj traktor sve može..
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
vjerujem da je traktor zvrk, ima on snage, al nema masu za ozbiljno oranje, samo to velim :)
znam čovjeka s hurlimanom od 70 konja, masa 2200 kg, pa veli da nema kaj taj traktor u ozbiljnom oranju raditi s više od 2*12", pod ozbiljno oranje mislim na bar 25 cm.

dobro, da nejdemo dalje u rasprave, zanima me video od kolege, velim, plug savršeno izgleda, zanima me kak bude ga traktor vukel... daj bože da me razuvjeri ;)
 

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
Dečkovi,nije sve u veličini i masi,tak barem vele žene,hahaha
bitna je tehnika, :(mm): ja sam sigurnoan da bu ga vukel,jer da
nisam sigurno nebi radio takav plug, taj taktoe može puno više
nego si vi opče možete zamislit,a u oranju mu nijw ni trečina snage
iskorišteno,pa sam zato krenuo na realizaciju ovog pluga
i to ne da bude vukel po ravnici nego i uzbrdo
Normalno da ja ne orem po snijegu,vodi i tako jako duboko kao vi u slavoniji
ali kod mene je 20 - 25cm uvrh glave,
jedva cekam da ga isprobam pa da se uvjerite
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

hellboy152

Član
Tu od
7 Svi 2010
Poruka
303
Imam traktor 100 KS i cca 5,5 tona imam šta vući 3x12" tako da sam i ja malo skeptičan prema tome i isto tako isčekujem video. :)
 

Oskarr

Član
Tu od
8 Velj 2014
Poruka
67
Pjero a šta ti to bati radiš sa svojim traktorom a da se ne mući?????

Pa čim stroj upališ več se mući i ima svoje otpore,a kamoli da mu nešto prikopčaš
zato je izmišljen da se on muči a ne čovjek,kužiššš?

Ovaj fergić čisto solidno to odrađuje,a to što malo jače dimi,ne mora biti da je od pluga,može biti od goriva ,filtera ,dizni štelanja bošpumpe,ima puno toga
zbog ćega si ti zaključio da se on mući.....
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svi bi bili oraći....:D:
Kako je napisano, to je čisto mučenje tog 533, oranje u 3. sporoj je vama oranje??? Ako traktor nemože orati u 1. direktnoj koja mu je namjenjana za oranje to znači da mu je prevelik plug.. Za 533 je 1x16" ili eventualno u plitkom oranju 2x10" i to je to, kakvi trobrazni plugovi.

I onda vi ovo nazivate oranjem :)
 

Pjero

Dobro znana faca
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
2,312
Zaključio sam iz razloga da moj jedva vuče jedn plug...a sa dva odradi drek od posla. Kod Vas vjerojatno je laka zemlja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh