• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pa to netreba baš čistiti kad ima alu kućište. moja tomos ima alu kućište i stara 15 god al u super stanju... prodajem ju ako je netko zainteresiran...
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,842
Koliko tražiš i daj neku sliku kako izgleda?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Pa to netreba baš čistiti kad ima alu kućište. moja tomos ima alu kućište i stara 15 god al u super stanju... prodajem ju ako je netko zainteresiran...
Koliko gazi?
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Koliko gazi?

600 kn a izgleda identično ovoj samo u super stanju a ne tak sva sje....



Slike stavim kad dojurim doma... ako uspijem...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,979
Mislil sam, koliki joj je gaz (širina košnje)?
Čekam slike
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Mislim da je 48cm, imam i ja takovu, samo raskopusanu.
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Negdje je netko spomenuo, samo ne mogu više naći, da je tip ovakvom samohodnom "kućnom" kosilicom uspješno kosio visoku travu tako što je skinuo (odrezao) cijeli prednji kraj kosilice da nož izviri van. Ne znam jel zafrkancija, ali što mislite o takvoj samogradnji?

Situacija mi je takva da i o tome razmišljam, imam 3000 m2 za povremeno pokositi, idealno bi mi bilo 2-3 puta godišnje i zato sam do sad razmišljao uglavnom o strižnoj. Ali košta to, imam trenutno drugih stvari zbog kojih sam debelo u minusu, i sad još kosa od par tisuća kuna... Ako postoji način da se dvorišno zvrndalo od parsto kuna prepravi da reže visoku travu, pa makar i uz puno truda i vremena, meni se ideja sviđa.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Negdje je netko spomenuo, samo ne mogu više naći, da je tip ovakvom samohodnom "kućnom" kosilicom uspješno kosio visoku travu tako što je skinuo (odrezao) cijeli prednji kraj kosilice da nož izviri van. Ne znam jel zafrkancija, ali što mislite o takvoj samogradnji?

Situacija mi je takva da i o tome razmišljam, imam 3000 m2 za povremeno pokositi, idealno bi mi bilo 2-3 puta godišnje i zato sam do sad razmišljao uglavnom o strižnoj. Ali košta to, imam trenutno drugih stvari zbog kojih sam debelo u minusu, i sad još kosa od par tisuća kuna... Ako postoji način da se dvorišno zvrndalo od parsto kuna prepravi da reže visoku travu, pa makar i uz puno truda i vremena, meni se ideja sviđa.
Može ali ne s 3.5 konja motorom..ili uzimati širinu otkosa od 10 cm..zašto ne?
 

Drug Mile

Član
Tu od
24 Stu 2010
Poruka
99
Može ali ne s 3.5 konja motorom..ili uzimati širinu otkosa od 10 cm..zašto ne?

5 ks? Odrežem šasiju čim dublje, do motora, i to bi bilo to? Ili da dodam fiksni dio, nekakav češalj tj. prste prema naprijed da ne zapetlja travu oko noža?
 

joekiki

Dobro znana faca
Tu od
21 Lis 2008
Poruka
1,318
Pozdrav svima!
5 ks? Odrežem šasiju čim dublje, do motora, i to bi bilo to? Ili da dodam fiksni dio, nekakav češalj tj. prste prema naprijed da ne zapetlja travu oko noža?

A gde će sva ta trava da pada?
Nećeš moći da se krećeš...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
5 ks? Odrežem šasiju čim dublje, do motora, i to bi bilo to? Ili da dodam fiksni dio, nekakav češalj tj. prste prema naprijed da ne zapetlja travu oko noža?
Kaj ja znam , idi na stranicu vikinga (ili drugih) pa prekopiraj od njih
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
To sam ja vidio, na vlastite oči, briggs 3,5 i prastara murajka otpiljena cca 5cm u dubinu i 30cm u širinu i frca travu ispred sebe ko luda:finga:, samo jako dobro pazi tko ili što se nalazi ispred tebe...
 

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Pisao sam već i prije, ali neka.

Slab je to motor za samohodnu kosilicu.2.3 kW = 3.08 KS = PRESLABO

Bemti lebac, počeli su u zadnjih par godina raditi te samohodne kosilice ko čokoladu, odjednom više nije standard 5.5 do 6.5 KS nego 2.5 do 3.5 KS.ZA ISTU CIJENU !! ma komu oni prodaju lire ?!

Mislim i takva je dobra, ako misliš kositi dva puta tjedno, kojih sat vremena, oko kuće, hibridnu travu.A ako misliš kositi jednom tjedno veću površinu na kojoj ima i divlje trave.Onda nemoj uzeti ništa ispod MINIMALNO 5 KS.

Ja ne mogu vjerovati u te cijene, moji su kupili MTD samohodnu automatic, sa Briggs motorom od 6.5 KS, za nekih 2800 kuna.Prije 6 godina, i nikad sa njom problema.Nikad na servisu.Sipaš bengu, svake sezone zamijeniš svjećicu i ulje, i peri.

Husqvarna nije loš brend, ali ako na stroj za određenu svrhu staviš preslab motor, koji koristiš van njegovih mogućnosti, dakle siluješ stroj, prije ili kasnije poćet će se kvariti, ne nužno sam motor već i pogonski prijenos.

Nije dobar brend, tj. jake firme nisu kao što su nekada bile, danas svi proizvode za sve segmente tržišta, no problem je u tome što na tim hobby proizvodima poznatih proizvođaća nije istaknuto da su za hobby uporabu.Pa ih onda ljudi koriste kao daleko ozbiljnije uređaje, a oni nemaju tu snagu, pa ih presiliš.

Svak alat ili stroj će ti služiti, samo je bitno u kojem kapacitetu.Npr, imam neke brusilice i bušilice rang od 90 - 250 kuna, godinama, i to je alat koji koristiš po par minuta, maksimalno dvadesetak minuta, pa ih ne koristiš dok se potpuno ne ohlade, i traju godinama.

A sa druge strane imam crni Black & Decker alat kojim bušim i režem željezo cijeli dan, i taj alat također traje već preko 15 godina.Tako je dizajniran, košta i nije hobby.

Uglavnom, kvaliteta ove kosilice sigurno nije loša, kupi ako je nećeš preopterećivati sa velikom površinom visoke trave (dakle ako si spreman kositi nekih 6 - 7 puta mjesečno, po 20 - 30 minuta po košnji).Dakle, i ona će odraditi posao, jedino što ćeš utrošiti više vremena i više goriva, naravno uvijek postoji opcija da ju "gaziš" ko i duplo jaču kosilicu, no onda ćeš imati problema sa popravcima, tako da će te na kraju kosilica doć ko i ona od 6.5 KS, a opet ćeš imati onu od 3 KS, koja se stalno kvari.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
I taj od 3.5ks i ovaj od "6.5" su isti motori, več je 100 puta objašnjeno.
Pokaži taj briggs od 6.5ks....:(giggle):
Ja ti garantiram da stvarnih 5.5ks tera nož 70cm u 10-15cm travi(dvorišnoj) bez muke.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ok... Znači da taj motor po nekim starim normama je imao 5-6ks a sada su neke druge norme u điru pa je to 3ks... ???
Ili je prije to bilo deklarirano ma maksimalnom broju okretaja motora koje se nikad ne postiže, a sada ima 3ks na 3000okr.?:icon_scratch:
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Dobro si napisao, ta razlika je posledica jednog i drugog. Niti su standardi nekad bili realni, niti se snaga motora na kosilici ne mjeri iznad 3100o/min.
U Americi su proizvođači motora dobili kazne zbog takvih stvati.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
Ja imam samohodnog Vikinga sa Brigsovim motorom od 3,5 ks,sirota nakosila se jako puno a kvara nema i još oriđiđi nož na njoj. Računaj koliko je to,12 godina a kosila je svakih 10 dana po 2 rezervara minimalno. Jednostavno ju ne treba forsirati i onda ide,i naravno redoviti servisi.
Prije 5 godina je dobila zamjenu u vidu MTD traktorića,e to je sada puno bolje,što sam nekada kosio cijelo popodne to pokosim sada za jedno 2 sata.

karlo.m kakav ti je teren koji kosiš,grbav,ravan, koliko ima voćki,površina,sve to ukalkuliraj prije kupnje.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Znači sveukupno gledano ta husqvarna bi bila dobra kosilica....ili preporučate neki drugi brend.
Meni treba da pokosim 1000-1200m2 u vrtu i to 3 puta tjedno, teren mi je ravan a oko maslina kopam sa kopačicom (1 krug oko stabla). Za ostalu kampanju imam malčer.
 

Najnoviji postovi

Na vrh