• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

Gajtan

Dobro znana faca
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
1,112
Znači sveukupno gledano ta husqvarna bi bila dobra kosilica....ili preporučate neki drugi brend.
Meni treba da pokosim 1000-1200m2 u vrtu i to 3 puta tjedno, teren mi je ravan a oko maslina kopam sa kopačicom (1 krug oko stabla). Za ostalu kampanju imam malčer.

A kaj budeš kosil tri puta tjedno?? Koji je razlog tome daj molim te reci?

Kaj se tice ovih kosilica, nikad nisam imal samohonu. Prije 4 godine sam kupil u pevcu najjeftiniju MTD kosilicu. Mislim da je bila nekih 800tinjak kuna na nekoj akciji. Neki su mi rekli da je to smece, a ja sam samo rekel da za te pare niti ne ocekujem ne znam kaj. Imam za kositi nekih 1500m2 od prilike.

Dopeljal sam ju doma, pokosil dvorište, odma sam spustil ulje i natocil novo nakon te košnje prve.

Odmah sam skinul i onu plastiku( i hitil u tri pm) kaj ima za usmjeravanje trave koju baca na stranu jer mi se tam štopalo...

Od tad do danas nikad više nisam ulje menjal na njoj, niti sam ikad svecicu skidal. Nikad nisam filter zraka ocistil. Nikad ju cak nisam niti ocistil od trave od ispod. To kad se osuši samo se odlepi, onak ko krpe odpadne dole.

Stoji po celu zimu u šupi. Kad naraste prva trave ispeljam ju van, stisnem par puta onu pumpicu i palim. Nekad upali od prve a nekad od trece ali nikad nisam imal problema s paljenjem.

Niti jednom nisam brusil nož do prošle godine nakon kaj je cigli i cigli pojela. Bilo je i kamenja, i crepa, letvi, svega. O namatanju drota i špage da i ne govorim, to se redovno događalo...A krticnjaka kaj je poravnala... Jbg, staro imanje sam kupil koje nije baš bilo održavano.

Nakon kaj sam pobral kamencinu i nož se tak smotal da je strugal po zemlji, skinul sam ga dole i na nakovanju s cekicem na hladno poravnal kolko se je dalo. Nabrusil nož s brusilicom(imal je zube kak motorka) i metnul ga gore.

Nakon toga sam još jednom pokosil dvorište i spremil ju na zimski san. I evo prošli tjedan sam prvi put kosil ove godine. Ispeljal ju van, nadotocil malo goriva, stisnul pumpicu par puta i upalila ko da je jucer paljena... I dela kaj zvrk.

Eto, znaci uz nikakvo održavanje po sistemu teraj dok ide ona dela bez greške, a ljudi kupe i onda to glancaju, paze i ne znam kaj pa im krepa ko i meni kaj nikak ne održavam.

I da, skoro sam zaboravil, par put mi je i vani na kiši ostala...
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
pozdrav jel možda netko zna malo vise ili ima iskustva sa samohodnom kosilicom HUSQVARNA LC 356 AWD, ima pogon na sve kotace i hondin motor kupio bih to posto sam na brdu i velik dio dvorista mi je dosta i jako strm pa me zanima kak bi to igralo, fala unaprijed....
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Nemam iskustva, ali nije me fasciniralo jer ima popriličan otpor kotrljanja kad pogon nije uključen.
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
znaci delal si z njom i ak je to jedina mana , znaci bil bi to dobro ulozen novac...
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,748
Nisam radio sa njom, ali već u trgovini mi se nije dopalo. Kak bude tek nakon par sezona korištenja:icon_e_confused:
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,490
Lijepo izgleda na slici. Za košnju na kosini mogli bi se pokazati nedostaci (ne u smislu njezine nesposobnosti), nego zbog njezine male mase (težine) i malih kotača koji na kosini i neravnom terenu mogu proklizavati. Tako da uz njezin pogon i uz pomoć rukovaoca u guranju, valjda bi i nešto i pokosila (u opisanim uvjetima). Treba da se javi nekto ko ima iskustva sa njom za rad u opisanim uvjetima, sve ostalo je nagađanje i izražavanje svojih mišljenja.:icon_confused:


http://www.eurovrt.hr/index.php/def...kotaca-poklon-servisni-kit-za-odrzavanje.html
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
pratim...
osim ove sa pogonom na sva 4,
ja sam gledao i ovu skuplju, ali ta nema kosaru za oko kuce kosit...

http://www.ozimec.hr/as-motor/61-as-28-4-enduro.html

naime vec 2 tjedna gruntam kak resit i vinograd i travu oko kuce
oko kuce je ravno, al u vinogradu imam od 10 do 40° nagibe.......

nisam vise pametan,...
kako stvari stoje, treba pljunut 20, 30 iljada zivotinja za one 2T AS kosilice,
sa katalizatorom...

http://www.eurovrt.hr/index.php/def...ilice-za-brdske-terene/kosilica-as-53-b4.html

ovo sve ostalo kao da nije predvidjeno da je zemlja okrugla i ima tu i tamo brda oko 30° nagiba,...
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Evo danas kupio Husqvarnu LC 356 AWD, jos samo da je isprobam pa se javim navecer...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
i probaj ju u normalnu travu zuknut, da vidimo jel to ide ili nede...

( normalna trava do 30 cm... )
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Budem, naravno samo ak najdem bas sad tak visoku travu ali cim najdem, javljam...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
hvala!

a meni strka u vinogradu, izgleda da cu ovaj tjedan morat trimer u ruje uhvatit,
dok ne nadjem nekaj samohodno kaj moze u brdo,,,,....
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Bok,probal sam danas i visoku travu i nisku i uzbrdo i u nagib i mogu vam reci da se ova spravica neda dole travi, kosil sam i visoku oko 30cm kak si rekel josix i ide bez problema, samo za tu visoku travu moras obavezno stavit onu plastiku za bocno izbacivanje jer kad je bez nje znaci u stanju malciranja onda ju visoka trava gusi ali velim del sam tu plastiku i kad je travu bacala van ide bez brige ako i negdje malo pocne stekat ppustis pogon da to proguta i deri dalje, osobno sam jako zadovoljan sa novom igrackom i potrosnja je mala... eto moje iskustvo, nadam se da ce pomoci, pozdrav...
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Probal bum stavit sliku, pa ak nebu dobro, molim da se niko ne ljuti:


 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh