• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Josa, jel ima sistem frajlaufa na pogonu? Kod mene je zbog toga teško kositi niz brdo.
Ujak je kupil na akciji za keš takvu sličnu, samo Hondu. Prednost kaj je motor odvojen od noža. Izuzetno zadovoljan.
um536ebe_big.gif

Pitam se samo zakaj nisi kupil kosilicu za f600...radi stabilnosti možda?
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
moram ti rec da tako samo izgleda a u praksi je iznimno cvrsta i stabilna-isprobano na vlastitim rukama, ali je i istina da je tvoja za tvoju namjenu cvrsca isto tako vjerujem da bi i sa ovakvom kak je moja oddelal posel mozda mrvicu teze ali bi imal i s cime oko kuce kosit, :drink:

viewer.php
[/URL] [/IMG]

evo danas se malo kosilo sa Husqvarna Lc 356 AWD pa sam uspio malo slikat

xmN3Pec.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
Josa, jel ima sistem frajlaufa na pogonu? Kod mene je zbog toga teško kositi niz brdo.
Ujak je kupil na akciji za keš takvu sličnu, samo Hondu. Prednost kaj je motor odvojen od noža. Izuzetno zadovoljan.
um536ebe_big.gif

Pitam se samo zakaj nisi kupil kosilicu za f600...radi stabilnosti možda?
E covik!

Honda ima 35 godina na ledjima, više je krpamo nego kaj radi...

Zbog novonastale situacije u obitelji, imam sve manje vremena, i sve teže mi se uskladit sa bratom da pokosimo vinograd...

Ako zajedno kosimo, treba nam 4,5 sata neprekidne kosnje

Ne mogu pospricat vinograd ako ne pokosim prije, jer vucemo 100m visokotlacnog slaufa...

Sve ostalo ozbiljnije mi je jednostavno preskupo trenutno...

Je frajlauf je nazalost...
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
moram ti rec da tako samo izgleda a u praksi je iznimno cvrsta i stabilna-isprobano na vlastitim rukama, ali je i istina da je tvoja za tvoju namjenu cvrsca isto tako vjerujem da bi i sa ovakvom kak je moja oddelal posel mozda mrvicu teze ali bi imal i s cime oko kuce kosit, :drink:

viewer.php
[/URL] [/IMG]

evo danas se malo kosilo sa Husqvarna Lc 356 AWD pa sam uspio malo slikat

xmN3Pec.jpg
Ne znam, dosta mi je mekse složena nego ova trokolica...

Ne vjerujem da će se potrgat, al nekako se je nisam usudio terat po ovakvim neravninama po vinogradu
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
I bolje je da je ne teraš u vinograd, više će trajati, jer ona i nije predviđena za takve poslove.:(sweat):
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj če joj onda pogon na sve kotače,namjenjena je za rad u nagnutim terenima,essad do kolko % neznam al samo je bitno da joj je ulje na max. I odič ju malo na višlje.

A trokolice su več profi strojevi za sve terene i razne prepreke.
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
Pozdrav, a mislim da sad opet netreba previse cekat sa travom jer i ako se kosi svaka dva tjedna mislim da nema nikakvih problema, a nakon dva tjedna ionak trava uspori rasti jer je svakakve "biljke" priguse i onda nastane šikara...
 

PUNISHER

Član
Tu od
28 Svi 2011
Poruka
84
xPAdmV3.jpg

http://i.imgur.com/WOcl8jF.jpg

Pozdrav, evo danas sam je izlozil extremnim uvjetima da vidim krajnju granicu, na kraju je to morala rijesiti ova naj jaca "jakumashi" :mur:serija kosilice...
I nadam se da opet nisam kaj zeznul sa tim slikama, budem se navcil, nejte zameriti...
DSC_0579_zpsoixhwnxk.jpg
[/URL][/IMG]
DSC_0581_zps2x5s9gcm.jpg
[/URL][/IMG]
 
Posljednje uređivanje:

Njoko

Dobro znana faca
Tu od
9 Lis 2010
Poruka
1,636
Istina imam 2 kosilice jedna Raiser R534 sa serijom brigsovih motora 500 , 158 kubika i jednu AS motor A8 150 kubika 30 godina stara dvotaktna slična kao na slici. http://aeratory.pl/photos/kosiarka-as-motor-2122082487.jpg
Malčer nož 85 cm malčanje trave do 50 cm ili mljevenje ima plastični štitnik min 5 mm.
Sada imam jedan problem s njom inaće je ne koristim imam malčer zanon traktorski s Y noževima ali nekada bih proletio s njom tako lijepo pokosi,poslje trava u voćnjaku stadion.
Mući me paljenje kako ima strašno jaku kompresiju i veliki nož teško ju upalit na špagu,jrer se može ugradit alnaser od nekog dkutera ili slično.
Mjesta ima za akumulator
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
B&S motori su provjereni motori i rađe bi taj model nego nešto nepoznato.
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Neznam koliko se isplati riskirat za ovaj veci motor sa 170cc i 5 konja, ili ovaj manji b&s od 3,5ks i 140cc.
Cijena je 100kn razlike.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,648
Za 100kn ja bi uvijek zel jači motor. U najmanju ruku, bude manje opterećen za isti rad.
A čak mu bude (za isti rad) i niža potrošnja, jer bude radil u povoljnijem području snage.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Da su oba B&S i ja bi tak napravil. Ovaj drugi motor mi je nepoznat pa ???
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Taj 500 ex bi trebao biti samo malo mrvicu jači od onog klasičnog briggsa serije 9, u narodu spominjani kao 3.5 ks. Dakle nekih 2kw.
Dao bih se kladiti da ni fuxtechov motor nema više od 3.5ks.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
da li se o motorima za samohodnu kosilicu piše ovdje? , ako ne obavjestite me gdje , hvala

daklem otvorio sam jedan aspera motors ..moram dobiti kopresiju pod svaku cjenu ..u pitanju je minus na karticu( mamicu joj i kartici) .
dakle pokušavao sam rajbati ventile ali nemam colnate vodilice ..OK , odem u dučan kupit brusnu pastu ovaj hoče 160 i sitno kuna ko da šlajfam ferarija a ne kosilicu .
dalje ako tko zna kako sve to inprovizirati ..?
Obečal je frend pastu (možda mi bude zmješal šudra i masti) baš se ne volimo ...ako donese kako okretati ventil ?
došle su sve ideje pa čak i "piknuti" ili za ostale zašvacati nešto na gljivu ventila ...

One pumpice i to , jel se to može složit od nečeg kaj se ima po doma?

Bem ti ležeče ventile ..

dalje , da li je faza kajela radilice i oznake na bregastoj?
da li je tina k sad tri put trudna ako je bila s trojicom u isto vrijeme ?
koliko taj motor mora imati kopresiju i kako je mjeriti ( nema elektropokretač :ne zna:) ?

Ako na pločici piše made in italija zašto moje gedore ne pašu ni na jednu glavu vijka?

Karburator je ekstra tema , bojim se da bude benzin moral kapati jer nema šanse da venturij proradi ..a gdje je onda ekotest i potrošnja .auuu....
 

abarth

Aktivni član
Tu od
17 Sij 2013
Poruka
2,429
Za to vreme popravka ovog si nabavi jednog kineza,možda te prođe volja za popravku ovog.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Jednom sam čistio ventile pastom za ruke. Možda pasta za zube pomogne. Na ventil natakni jednu cijevcicu a drugi kraj u busilicu pa polako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh