• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
Pecurku sa donje strane malko zarezes na sredini brusilicom i sto manjim reznim kamenom. Onda na aku busilicu ili sto sporiju stavis parce srafcigera i vrtis. Moze i u krstic da se secne malo.Ili moze rucno na pecurku ona strelica za decje pistolje slicna ko vakum gumica ako me razumes na sta mislim. Malo navlazis gumicu i ocistis pecurku i stavis .Za fino poliranje pasta za ruke gruba bi pomogla ali je pitanje koliko propustaju i kakve su vodjice ventila jel je to vecinom uzrok slogiranog rada. Kompresiju nemaju neku veliku ali je nisam merio ali racunaj bar 8bar da bi pozeljno da bude.Klip u gornju tacku i vaga ventila je mera. Karburatori su vecinom na njima dobri a vijci su najverovatnije colovne mere ko na tehumseku
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ovo sa zarezivanjem je i meni hodalo po glavi ...imam nedje okrugli neo magnet ali nebi ga bog našel ..ostala je opcija zaljepiti gumu ili "kardan" ..
jebi ga kod vas ima vakum gumica raznih oblika ....kod nas samo kondome prodaju da nas političari mogu prcati bez da zatrudnimo
http://www.profilszr.com/proizvodi.html#all
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Aspera...to je nešto starije. To je zapravo Tecumseh motor, zato i colni navoji.
Šlajfat možeš i sa kitom ili plastelinom, još ako imaš kakvi stari ventil.
Oko 7 bar je granica. To čudo pretpostavljam nema dekompresor na bregastoj?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ali ima hrđe ..jedva čekam da čujem tk,tk,tk,tk,tk,tk ...


na pločici piše ASPERA MOTORS
lic. tecumseh
LAV 30
torino -italy

pravi talijan s uljnom pumpom ...:xd:




 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
To je od starih tehumsena ali bili su jako dobri. Taj ko da je u more bio bacen.Imao sam nesto delova i dao drugima da prave svoje kosilice a imam opet tehumseha za kosnju. Nekako ih volim sto jako malo trose spram konkurencije,a sluze solidno. Jedino nevole konstantno pun gas i dolazi do zamora motora i gubitka snage. Ali sta ocekivati od te snage
 

Patrik

Aktivni član
Premium
Tu od
15 Kol 2007
Poruka
719
Evo nove prinove, uzeo je na mondo.hr
Marka je ADK Maschinen, izrada mi se cini solidnom, osim naravno provjerit sve vide i matice.
Motor je b&s 675ex, imam slican takav na herby striznoj kosilici, 190cc, stvarno ljepo ide. Kos za sakupljanje 60L
Bila 3700, akcija na 3000, i jos 300kn popusta kupnjom diners karticom vikendom. Ja zadovoljan, nadam se da ce sluzit.

 
Posljednje uređivanje:

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,750
Uljna pumpa, pih, jebo ja njih i njihovu uljnu pumpu. Tecumseh je najvece smece ikad proizvedeno, hvala bogu da su stavili kljuc u vrata.:icon_butt:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Nije baš mjesto za ovu temu , pa kako priliči nek moderator premjesti ako treba , hvala .

dakle kako riješiti da se trava ne može namotati oko osovine i sjebati semering ?
Nemam bolje slike sunce je nepredvidljivo za slikre amatere , klik na nju da se rastvori

za dobru ideju dobijete zahvalu , željko dobije zahvalu i za lošu
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Na tanjur koji se vrti sa noževima napraviš šalicu (poštivajuči balans) koja se vrti sa tanjurom izgleda kao valjak sa rubom prema van i taj rub odbacuje travu .
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,581
Umjesto te postojeće plitke šalice napraviš veću i dublju (u obliku lijevka), da prati oblik kućišta difa.:(nerd):
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Na tanjur koji se vrti sa noževima napraviš šalicu (poštivajuči balans) koja se vrti sa tanjurom izgleda kao valjak sa rubom prema van i taj rub odbacuje travu .
osim ako ne misliš to napraviti promjera 3x veček od ovog postoječek iz kojeg razloga bi ta nova šalica izbacivala travu ako ova sad ne izbacijue?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Umjesto te postojeće plitke šalice napraviš veću i dublju (u obliku lijevka), da prati oblik kućišta difa.:(nerd):
lakše mi se objesiti na vrbu :icon_scratch:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti poklonim ti nekorišteni greben malo je koroziral pa si napravi strižnu i nebudeš trebal praviti lijevak/šalicu .:icon_rofl::icon_rofl:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
ti zbilja dobiš hvala za niš , cjeli svjet je prešel s strižne na tanjure a ti bi mene u rikverc
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ako se hoče namotat na vratilo trava,trebalo bi smanjit brcinu hoda ili ne kosit previsoku travu.

Honda ima rješenje sa metalnim tuljcem koji je deblji od vratila 4-6puta,i nema namatanja.
Tanjur dole i na njega navariš ukrug komad lima,bitno da ne struže po kučištu vratila dok se vrti.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ako se hoče namotat na vratilo trava,trebalo bi smanjit brcinu hoda ili ne kosit previsoku travu.

Honda ima rješenje sa metalnim tuljcem koji je deblji od vratila 4-6puta,i nema namatanja.
Tanjur dole i na njega navariš ukrug komad lima,bitno da ne struže po kučištu vratila dok se vrti.
i onda mi se u njega skuplja..... sve , da ti sad ne nebrajam
 

Najnoviji postovi

Na vrh