• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

samohodna kosilica

  • Temu pokrenuo SUNRISE08
  • Datum prvog posta
S

SUNRISE08

Guest
molim za pomoć i savjet naime planiram kupiti samohodnu kosilicu.
zapela mi za oko husqvarna R152svH(4 799 kn)
neki mi kazu da je to preskupo, ali ja se nadam da ce barem dugo raditi bez kvarova,pa mi nude neke manje poznate marke u rangu 4.5 ks.
u dilemi sam ali ja bih ipak husqvarnu
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
ja sam kupio prije 10 dana MTD 51 cm sirine samohodna 5,5 konja prednji pogon i baca sa strane travu i prezadovoljan sam uzmi si sa prednjim pogonom bolje je je ne odlaze ti oni kotaci toliko jel nisi opterecen na njih cijelo vrijeme dok kosis a i lakse mozes oko vocki.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
kako bi se ponašao prednji pogon npr. kada bi kupio u košaru,da li bi proklizavali,pitam iz znatiželje jer nisam još sa takvima kosio....moje sve imaju zadnji pogon...:scratch
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
neznam moja nema kosaru zato i baca sa strane travu inace za kosit je super pogon ne prekidas samo ju podignes i okreces se kako hoces vec sam rekao za oko vocki super a opet samohodna je po duzim terenima zako.Imao i ono da zatvoris bacanje pa da kao malcira ali to mora bit jako mala trava i suha inace nista od malciranja!A sta se tice proklizivanja pkada proklize samo joj malo podignes zadnji kraj i ide jel ona je teza na prednjem kraju nego na zadnjem.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
S

SUNRISE08

Guest
e hvala borna,ići ću još sutra sa deckima malo pogledat okolo
bio danas u ktc ima neka 6ks,samohodna,širina reza 53,straznji pogon,b&s motor 2,600kn,s košarom,a kakve kotače ima tvoja ,mislim od kakvog su matrijala
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kotaci su plasticni ali mislim da su zupcanici metalni i moja je dosla 2100 kn...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

margonalis

Član
Tu od
17 Tra 2011
Poruka
45
Moja je 6.5 konja Briggsov motor.Prednji pogon.

Uglavnom nemoj nikako ići ispod 4.5 konja, i prednji pogon je bolji, barem što se tiće manevriranja.

I najbitnija stvar je da kupiš kosilicu koja ima dobar motor, nemoj ni za živu glavu kupiti neko kinesko no name smeće, može kosilica imati ime, ali ponekad znaju staviti na nju neki od kineskih ili štajaznam indijskih motora.Pazi kad kupuješ.

A ove sezone su isto tako po velikim centrima smetlari počeli prodavati kosilice koje imaju izgled i veličinu kosilica sa motorima snage od barem 4.5 konja, a u stvari su na njima motori od 2.5 - 3.5 konja što je za samohodnu kosilicu daleko preslabo, a da dodatno zamute vodu, majmuni ističu snagu u watima, tako da neuka ekipa ne zna koliko je kosilica ustvari slaba.Ustvari možda i nije preslaba ako kosiš svaka dva dana, dakle skidaš centimetar dva visine trave a i travnjak ti ravan kao staklo, ali ako misliš kositi kao i ostali svijet jednom tjedno a travnjak ti nije idealno ravan onda samohodna kosilica mora imati barem 4.5 konja.
 
Posljednje uređivanje:

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,559
je,tak je...
ja ti imam samohodnog vikinga sa birgsovim motorom od 3.5 konja i da redovito ne kosim bila bi muka isusova,košnjavu trave preko 10-ak cm. možeš jednostavno zaboravit jer je to mučenje stroja jer jednostavno nema snage za to...
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Vidim svi skupa nasajedate na tu oznaku snage na tim malim kosilicama, pogotovo briggs....nađite mi podatak, gdje na službenim stranicama piše podatak o konjskoj snazi....
Konkretno briggs
Imaju dvije osnovne vrste vertikalnih motora:
1) SV motori:
a)148ccm, mi bismo rekli 3,5ks
b)158ccm, mi bismo rekli 4ks
c)190ccm serija 625-675,mi bismo rekli 5-6,5ks u praksi nemaju više od 2,5kw
2)OHV, rijetko se nalaze kod nas serija 800
+serija 700 sa hibridnim DOV razvodom, očaj očajni.....
Oni čine 90% prodaje motora kod nas i niti jedan nema ni približno snage koju vi spominjete. Nedavno sam se uvjerio što znači imati 6ks na kosilici, a to ovi nemaju sigurno...
Nego kolega da si se barem javio prošle godine, dalo se kupiti u merkuru MTD samohodna kosilica za 3000kn. MTD, tak-tak, al motor Kawasaki sa uljnom pumpom, ljevana košuljica, ma boli glava....jedan od najboljih motora te klase uopće....sad se te kosilice prodaju sa briggsom serije 800
A za husqvarnu čisto sumnjam da je ijedan dio proizveden u husqvarni Švedska
 
Posljednje uređivanje:

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
svi se danas pale na Briggsa,a briggs je za mene kod kosilica čista nula.nema snage niti okretaja kao Tecumseh.
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Tecumseh je bio toliko bolji da tvornica doslovno ne postoji već 4 godine....
sa njima isto non stop muke, em zbog problema sa rasplinjačem em zbog "wanna be" tlačnog podmazivanja, koje to i nije bilo....ti motori su bili poznati da izbacuju klipnjače...
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
sve sami indijanci od motora,honda je ipak honda

neznam kakva je honda,nemam je ni na jednoj mašini.ljetos sam koristio od kolege vibro žabu sa hondinim motorom i bio sam oduvljen. briggsa imam na frezi za snijeg i na agregatu za struju.kod freze me zeza a na agregatu je ok.
bez obzira na to,briggs je za mene donja klasa i nije za preporučiti kod mašina koje se ljeti koriste
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pozz dečki ja bi isto kupil samohodnu s košarom kosilicu al neznam koji motor bi bio dobar inače imam doma brigsovu samohodnu"moš mislit ja ju guram pa je samohodna:lol::lol::lol:"nego več sam lud od tog guranja pa bih htio preporuku od majstora koju marku da uzmem od kosilice,dal mtd da uzmem ili koje dal bi najviše 3000 kn za nju
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Tecumseh je bio toliko bolji da tvornica doslovno ne postoji već 4 godine....
sa njima isto non stop muke, em zbog problema sa rasplinjačem em zbog "wanna be" tlačnog podmazivanja, koje to i nije bilo....ti motori su bili poznati da izbacuju klipnjače...


moji tecumseh,imam dva,su stariji pa zato vjerujem da su ok jer šta sam sa njima posla uradio,lažno je za pričati
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Da ne ispada da omalovažavam indijance, imaju oni i svojih prednosti. Kao što su jednostavnost, dostupnost i cijena dijelova. A to je, slažemo se svi, velika stvar...npr. originalni filter za kawasaki dođe 170kn, a za briggs 40kn pa ti sad vidi...
MTD je OK kosilica, ako se vodi briga o njoj, redoviti čisti i podmazuje. Ja imam Murajku koja je bofl od kosilice, al kod mene je izdurala 12godina i imam osjećaj da bi mogla još tolko, ali je bilo i dosta ulaganja, posebice oko pogona...
Honda je vrhunska, no i kod nje ima razlike...ono što ja priznam i ono što je napravilo imiđ neuništivosti su motori serije GXV/GX, dok serija GCV/GC se ne može baš pohvaliti sa ne poderivošću
Što se tiče MTD/Mtech(merkur), nemam neka iskustva sa tim novim briggsovim OHV motorom, al na prvi pogled mi djeluje OK!
 

jeffy

Aktivni član
Tu od
7 Ruj 2010
Poruka
1,433
Evo držim u rukama Merkurov letak i javljam da je ponovno na akciji samohodna kosilica sa Kawasakijevim motorom:supz: za cijenu od 3000kn.
 

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Ja imam Electrolux kosilicu s Brigs motorom Quantum 60 oznaka (plus neka tri slova XTL ili XTC valjda, možda 6 ks???) sa zadnjim pogonom i ogromnom košarom, aluminijskim kućišem i zadnjim izbacivanjem. Kupio je prije 3 god staru jednu god za 1300 kn a nova je bila 5400kn. Prezadovoljan sam do danas, a derem travu za strižnu kosilicu ponekad (nema se vremena strugati bradu svaki dan a kamoli dvorište :roll:)

Brigs je po meni zakon, imam i staru 20 god s tim motorom na guranje i do danas bez kvara... imam i na guranje Tomos za brege s aluminijskim kučištem isto zakon ali slaba je, mislim 3,5 ks
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

puki22

Član
Tu od
27 Ruj 2007
Poruka
890
Ja sam kupil svoju kosilicu rabljenu pije neki 10godina u njemačkoj.
TORO 555 s brigs motorao Quvantum 45 il 55:scratch moral bi iti gledat.
Ima bočno izbacivanje bez pogona i bez košar, alu kučište.
Svako prolječe menjam ulje i brusin nož!Redovnu ju čistim.Al NE nakon svake košnje ;)

Stroj radi od prvog dana ko urica.Svječica origigi brigs, prošlu godinu je dobila novi filter za zrak jer stari jednostvno nje več bil za kaj!

Kosilica je još "stara"tipa bez one kočnice koju moraš držat stalno.
Ima ručicu za gas i čok.
Fino se hladi na lergasu dok se ja hladim pivicom 8)
 

Najnoviji postovi

Na vrh