• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Samoutovarne prikolice za sjenažu

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Malo diskutiramo doma i dogovaramo se da sjednemo u auto i pravac k slovencu doma, ima tu jedan koji ima 10- komada u dvorištu za pogledati, po izgledu bolje nego ove kod nas, a možda bi bile jeftinije nego kod nas..
Ali tu se javlja problem...kak preko granice, kolika su davanja kome i zašto, kakvi postupci prilikom uvoza, carina??
Jel bi mogel slovenac s traktorom da ju prebaci na našu stranu, ja ga pričekam s svojim traktorom, keširam mu i vozim doma?? kaj bu on njima rekel?? :)
 

čiko

Član
Tu od
19 Lip 2011
Poruka
266
Ali tu se javlja problem...kak preko granice, kolika su davanja kome i zašto, kakvi postupci prilikom uvoza, carina??
Jel bi mogel slovenac s traktorom da ju prebaci na našu stranu, ja ga pričekam s svojim traktorom, keširam mu i vozim doma?? kaj bu on njima rekel?? :)
Ako šuti možda ne skuže da se vraća bez prikolice :mrgreen:
Kod nas je jedna bakica, živila blizu granice, redovito odlazila u susjednu državu po stvari za kuću. Nakon dugo vremena su shvatili da šverca sa biciklima, odlazi pješke, a vraća se sa biciklom a na njemu vrečice. Prilikom prelaska granice carinici pregledavali vrečice koje su na biciklu, a bicikl 'ko šljivi :rolfer:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Sve se može ak se hoće :) Ima i sporednih prelaza, ili u među smjeni, otpelja prikolicu u prvoj, a vraća se u drugoj sa traktorom :)
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
ja bi ti preporučio da ju prevezete prije smjene...pa da se sam vrati s traktorom...ne budu skužili.....
ima još načina...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ak naletimo na gazdu koji je za akciju i ima iskustva, onda nema brige.
Inače, prikolicu smo več našli :)
 

salyn

Aktivni član
Tu od
25 Lip 2011
Poruka
348
kakvu???
i kolika je cifra...ako nije tajna???
:weedman:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ak naletimo na gazdu koji je za akciju i ima iskustva, onda nema brige.
Inače, prikolicu smo več našli :)

Daj link :) MA slovenci poznati šveronje :)
 

fendonja

Član
Tu od
11 Pro 2010
Poruka
327
ovo preko granice ide sigurno samo da je gazda za akciju;) za samea mi je malo premali tovarni prostor dok imt nema hidraulike, a mislim da i ne bi bas islo sa imtom
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
ova viđena garant ima više od 17 kubika i bude ona najtaman za SAME:partyman::partyman:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
To premalo za SAME :) Dok 565 taman

Ma gde bi to na IMT-a, kam sva crijeva skopčati?? :D
Samo SAME ;)

ova viđena garant ima više od 17 kubika i bude ona najtaman za SAME:partyman::partyman:
Nemora biti...kratka je, al to nam se i sviđa, nevolim ja dok se puno mase odjednom iskipa u silos, ni sjenaže ni silaže...ali kak veliš, najtaman za Same :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Odlična prikolica, super očuvana i super opremljena za svoju veličinu! :supz: :gitarist:
Do sad nisam vidio da imaju valjci za istovar na manjoj prikolici od 25 m3 :shock: Zato mi se još više sviđa!! Biće ona dobra za Same, puno je noževa pa će ipak imati posla!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dobra prikolica,čak i više od toga;)

Koliko ju slovenc cijeni?

A cjeni je malo previše, al veli ako ju dođemo pogledati da bi mogla cijena biti znatno niža :)
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
A cjeni je malo previše, al veli ako ju dođemo pogledati da bi mogla cijena biti znatno niža :)

Kad ćeš ići da je gledaš? Nemoj dugo čekati da ne prođeš kao član Emy. Doduše on i nije nešto dugo čekao al dok je sve sredio... i kad je otišao da pogleda i kapariše prikolicu, slovenac je dan prije prodao... :madmana::madmana:
Što se tiče cijene, prikolica izgleda odlično i sigurno se isplati još malo "protegnuti" preko ovoga koliko si prvobitno namjenio za prikolicu
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Kad ćeš ići da je gledaš? Nemoj dugo čekati da ne prođeš kao član Emy. Doduše on i nije nešto dugo čekao al dok je sve sredio... i kad je otišao da pogleda i kapariše prikolicu, slovenac je dan prije prodao... :madmana::madmana:
Što se tiče cijene, prikolica izgleda odlično i sigurno se isplati još malo "protegnuti" preko ovoga koliko si prvobitno namjenio za prikolicu

Ma kako dan prije covjek je prodao noc prije ja mu javio u pola 10 na vece a u jutro oko 10 bio kod njega u dvorištu, a prikolica već bila prodana (tip se vajda napio u kafani i iskarto je :D )

Cawboy ja sam juče po prvi put kačio svoju za 560, čuj nisam se nadao da će ići onako, iskreno vuče ju traktor ko muhu, 3 brzohodna i mozes ići gotovo bez gasa, eto na nekih 8-10 obrataj i ide (naravno prazna), ali to mi je i bilo bitno, jer ako se ne pati da ju vice praznu tako slatko, onda kad ju bude vikao punu i ako se bude patio to ce biti ok.

Šanana evo i ova ima od tog istog prodavca sam ja kupio svoju evo link

http://www.pik.ba/artikal/3202254/prikolica-za-sjenazu/
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Hvala na linku...no ciljamo na nešto što ima valjke za rastresanje straga, našli smo nekoliko, malo pogledali, za sada još razmatramo, još čekamo nekoliko ponuda kod švercera kad stignu iz njemačke da odemo pogledati...
 

Emy

Član
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
640
Hvala na linku...no ciljamo na nešto što ima valjke za rastresanje straga, našli smo nekoliko, malo pogledali, za sada još razmatramo, još čekamo nekoliko ponuda kod švercera kad stignu iz njemačke da odemo pogledati...

Šanana riješio sam pufer, uslikaću poslije, u pravu si ono je bilo totalno pogresno to su mi rekli i par većih majstora sto rade remont mašina i traktora, tako da sam to malo sad drugčije odradio...nego reci mi kako si uspio blikirati poluge pri radu s samoutovarnom, meni previše trpi klip čuje se ja tok,tok,tok,tok....e sad ili bi trebo opet "izmisliti" nekakav T-komad da bih blokirao poluge koji bi preusmjerio ulje na pick up prikolice ili bi trebo nesto dodati....vidio sam na temi "Hidraulična instalacija 533" da si ti nesto tamo rješavao...pa ako nebi bilo tesko slike i opis na brzinu sta si doradio...jer mi klip previše trpi i poluge stoje u najvisem polozaju pa tek onda moram obje ručice do kraja dignuti i tek onda ulje ide na pick up...ali u tom sistemu rada čuje mi se pumpa previše pa se bojim da opet neću nesto satrati...

Ajd slike čim mogneš ili neko rješenje bilo od tebe ili ostalih...dok je kiše da to riješim...hvala.
 

Najnoviji postovi

Na vrh