• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠANANA IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
jokapz kaže:
sređeni nema šta jel pereš i uslužno da stanem u red??

Nebi hvala, 2 sata malo više, zajebancije da se to tako na fino opere!
Samo dođi, al ponesi i masne pare :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: !
Jednom sam Samea odvezao u autopraonicu, pošto mi je popodne trebao doč servis pa mi se žurilo, čovječe ništa mi nije napravio, bilo je blata gore po čoškovima da je to čudo jedno, svejedno sam ga doma prao još sat vremena, a ovaj mi uze 80 kn, pa reko majku mu, bolje da sam uzeo sanduk pive i to u miru sam oprao :!: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
S

strongboy

Guest
ŠANANA IMT 565 kaže:
Pošto ovih dana kod mene pada kiša, odlučio sam oprati svoje ljubimce!
4 sata zajebancije da se odstrani sve blato i prljavština s Rakete i Mrcine :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Pa sad izgledaju ovako čisto ;)

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

A ovo su radili svaki dan kad nije padala kiša :mrgreen: :D ;) :!:

Obrisan neispravan link.

S valikim sam orao veće parcele, a s malim manje parcele i kojekakve vrtove, a kad je tata došao s posla mazali smo s obadva veće parcele :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
bravo.. od mene imas 5-icu.. :) .izgledaju ko novi.i ja bi rado oprao svoje traktore, al nazalost u moje selo jos nema vodovoda :( .al nasim mukama sa vodosnabdevanjem vidi se kraj.pri kraju je postavljanje vodovoda :) :D .bas sam ovih dana kopao i dovodio crevo od glavne mreze do vodomera i od vodomera do kucu...kad dobijemo vodu, i moji ce traktori sijati kao tvji ;) .jos jednom svaka cast na trudu i rezultae tog truda :) .pozz.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobar posal Šanana. Moji su još musavi, kiša svaki dan pomalo sere. Mislim da će sad i čekat još cca mjesec dana pa vozit gnoj ps onda oprat. Tek onda ce bit blatan 8)
 

ZiRi

Član
Tu od
17 Kol 2008
Poruka
79
Šanana svaka ti čast na uloženom trudu. mrcina i Raketa izgledaju fenomenalno :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Fala dečki, eto oprao sam ih pošto na Sameu bi trebao biti servis ovih dana, a na Imt-u smo još ja i stari radili kojekakve sitnice, znadete i sami kao je kad traktor dođe od majstora, treba još štošta dotegnut, namjestit i prilagodit sebi :mrgreen:

Samo nek se vrijeme smiri, startaju oni nazad u drugi dio oranja, bit če blatni i blatni opet, pa se bude opet šanana dobro zablatio i poliao dok ih opere da tako sjaje, al to če biti na prolječe tek! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Mislim da nije. Ripne se napunile i nemas kuda više s tom makinom 8)
 
B

Bobo

Guest
Sanana, daj da te opet pitam o onom tvom zelenom plugu nesto...

100% sam siguran da je to plug pravljen u suradnji IMT i Vogel&Noot. Plug ima Vogel daske, plazove, lemese, a rama je IMT. Koliko mi je poznato da su se takvi plugovi pravili samo u 2x12" izvedbi i samo visoki modeli.

Dan danas se prave, i mislim da ce to biti moj iduci plug, kad ovam moj stari definitivno odapne ;)


Sad me zanima da li je taj s Vogel daskama sto laksi za vuci od obicnog IMT pluga, te da li ovaj bolje okrece brazdu?

pitam iz razloga, jer se nekako bojim da moj 549 nece moci imati dovoljno vucne sile da ore sa 2x12" plugom na mojoj grbavoj zemlji, pogotovo kad bude blatna jesen.

imam u selu posuditi visoki IMT 2x12" plug, pa bih s njim probao nagodinu orati malo, da vidim kako ce se 549 s njim ponasati, pa da znam je li ovaj s vogel daskama laksi ili tezi za vuci od onog.

Unaprijed hvala!

Evo je i slika takvog novog pluga:
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kikic MF kaže:
mislim da mu je same pomogao malo previše zaglibio da sam izade

Za sve dečke!
Tu sam stao i ostao bi zauvjek, a i čudim se kako je uopče dogurao do pola zemlje, ne vidi se na slici, druga strana traktora je bila na tvrdom putu, ali se ukopao pod šperom i nasjeo je na donju poteznicu i ni mrdac više!
Evo slika veli sve!
Obrisan neispravan link.

Išao sam ja cijelo vrijeme po putu, tik uz među, tj jarak, ali kako je prema sredini zemlje postajalo sve mekše i berač je postupno tonuo ko titanik, povuklo mi je zadnji kraj traktora u jarak, a tamo je bilo oko 30 cm blata i vode, vidi se išao sam još možda metar il dva, dok berač nije propao skroz i tu sam stao zauvjek, malo napred - straga i još se bolje pod šperom ukopam, ljudi, nije to sipov berač, to je teška zmajevska mrcina! :mrgreen:
Obrisan neispravan link.

Zatim sam zvao starog, došao je sa Sameom i na rikverc me je izvukao na put, te sam video da vrag šalu bere i prvi puta,reko da probam, zakapčim ja Samea pod berač! Prošao sam taj dio blata sa prednjom vučom i šperom, mada se dosta mučio, težak je to berač, a imt je bebe u takvom blatu!
Ovako je Same drugi dan izgledao, vidi se po felgama da je bilo dost duboko! :mrgreen:
Obrisan neispravan link.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
Sanana, daj da te opet pitam o onom tvom zelenom plugu nesto...

100% sam siguran da je to plug pravljen u suradnji IMT i Vogel&Noot. Plug ima Vogel daske, plazove, lemese, a rama je IMT. Koliko mi je poznato da su se takvi plugovi pravili samo u 2x12" izvedbi i samo visoki modeli.

Dan danas se prave, i mislim da ce to biti moj iduci plug, kad ovam moj stari definitivno odapne ;)


Sad me zanima da li je taj s Vogel daskama sto laksi za vuci od obicnog IMT pluga, te da li ovaj bolje okrece brazdu?

pitam iz razloga, jer se nekako bojim da moj 549 nece moci imati dovoljno vucne sile da ore sa 2x12" plugom na mojoj grbavoj zemlji, pogotovo kad bude blatna jesen.

imam u selu posuditi visoki IMT 2x12" plug, pa bih s njim probao nagodinu orati malo, da vidim kako ce se 549 s njim ponasati, pa da znam je li ovaj s vogel daskama laksi ili tezi za vuci od onog.

Unaprijed hvala!

Evo je i slika takvog novog pluga:
Obrisan neispravan link.


Evo da i na bobin upit odgovorim!
Tako je bobo, to je imt plug sa vogelovim radnim organima i nebi ga dao niti za jedan isti imt plug!
Taj je plug došao do mene tako da je susje dkupio imt 540 s fiatovim motorom i te je plugove uzeo, a mi smo za 565 imali obični imt 2x12, e sad susjed nikako nije mogao orati s tim v&n plugom, pa smo se mi mijenjali i nikad nije starom bilo žao što se riješio imt pluga.
Ja mislim da je taj plug malo teže vuči zato što ima duže daske i puuuuuno bolje rastepe brazdu od bilo kojeg imt-pluga, to mislim zato jer ovaj sa 540 nije mogao vuči, a obični 2x12 vuče nekako!
Za 565 je to taman, oranje mu je idealno na dubini 25 cm, ako idem dublje, do 30, malo je teško traktoru, a i ako ima kukuruzovine puno, dost se štopa jer je nizak po meni!
Ali ponavljam, tako lijepo zaore i složi brazde da je to milina, nema tog imt-a 2x12 da tako poore, testirano i dokazano!

E sad, morao bi probati orati pa bi vidio kak bi se 549 ponašao, ali, malo optereti prednji kraj da prva vuča bolje vuče i on bi trebao vuči to bez problema!
Plug je prva liga i samo kupi, jer imt 2x12 standard je po meni loš plug naspram ovoga!
 
B

Bobo

Guest
Eh, da... kod mene je zemlja lagana za obradu, ali su brda velika. tako da ono... imam i posla sa 2x10" i mislio sam da cujem kakoovaj plug ore, mislio sam da ces reci da lakse ide, ali ako je teze, to kod mene nema sto traziti... za svaki slucaj cu na ljeto od ujaka posuditi visoki 2x12" da vidim kakav ce dim 549 iskasljavati ;)

Hvala na odgovoru!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Najbolje prvo probaj pa onda odluči!
Dođi k meni po plug i ori do mile volje :mrgreen: , posudim ti ga da malo 549 nešto radi, mada ja mislim da ga 549 s prednjom vučom vuče bez problema!

Evo i koja slika za Bobu pluga u radu, nije nešto kvalitetno, drhti mi ruka od jačine vibriranja i snage na 565 :mrgreen:

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Odlično zaore ostatke, a za to je bitno imati dobra povišenja daski, znači ovakva zafrknuta, baš kao i na pravom vogel&nottu, te što duža daska da je brazda što više na njoj i ovaj ju zavitla i razmrvi, odličan plug! :mrgreen:
 
B

Bobo

Guest
Vjerujem da dobro ore, ali kad ti kazem da je moja zemlja na velikim uzbrdicama, ne sva, ali stvarno imam i dosta brda... Da je sve na ravnom, ne biih dvojio ni trenutka, no sve mi se cini da cu drljati ovaj plug koji imam jos 2,3,4... godine i onda kupiti neki jaci traktor a onda cu i vidjeti sto ce se od plugova nuditi ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Bobo kaže:
Vjerujem da dobro ore, ali kad ti kazem da je moja zemlja na velikim uzbrdicama, ne sva, ali stvarno imam i dosta brda... Da je sve na ravnom, ne biih dvojio ni trenutka, no sve mi se cini da cu drljati ovaj plug koji imam jos 2,3,4... godine i onda kupiti neki jaci traktor a onda cu i vidjeti sto ce se od plugova nuditi ;)

Vidjet češ si sam!
Ako češ prodavat 549 za 3 il 4 godine, ja ču ga kupit od tebe, metnut ču mu prednji utovarivač i služit če mi samo za kositi livade, te tjerat omotača i sušiti i okretati sjeno i travu!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
šanana sad vidiš kolko je imt-u malo trebalo da se izvuče da je prednja vuča izvuko bi se. fali mu tolko da ga malo samo povuče i to je to
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kikic MF kaže:
šanana sad vidiš kolko je imt-u malo trebalo da se izvuče da je prednja vuča izvuko bi se. fali mu tolko da ga malo samo povuče i to je to

Točno to i ja kažem, da se je nekad imalo mislio s onim njihovim šupljim glavama i da su uzeli 565 DV, sad ja nebi imao problema u takvim situacijama, naprijed mu ide 300 kg utega i to pritisne prednji kraj, prva vuča povuče i vani si za tren, uostalom to se nebi niti dogodilo da ima prvu vuču, on onda jednostavno samo ide i ne staje u blatu!
 

kikic MF

Aktivni član
Tu od
6 Srp 2008
Poruka
1,302
pa to je znam i ja upadnem sa zekanom 4511 bez prednje kad sam brao s jednorednim kukuruz. samo je tonuo onda sam kapčio zekana 6245 i išao je ko metak jer ga je prednja jako puno izvlačila
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Prednja je zakon na bilo kojem traktoru, pa čak i na 539, istina gubi se malo na okretajnosti, ali je to zanemarivo u odnosu na to kad recimo neki banalno malen posao neide, jer mu malo fali da povuče, da iziđe, recimo masu puta sam nasjeo u pjesku s cistrnom 3000 l i 539, samo da je ima prednju vuču izašao bi van, kultiviram kukuruz i uz jarak je onak malo mekše i vuče,mi ga na red i moram podiči kultivator da bi izašao van, opet mi treba prva vuča da ga poravna malo, kod sadnje kukuruza, kod sijanja, okretanj na uvratini, pa ako je malo brdo, nemože nikud bez prednje vuče i tako bi se dalo nabrojit još 1000000 razloga, da jednostavno na malenom traktorčiču prednja vuča spašava stvar!!!

Kad bih kupovao neki manji traktor, recimo više od 40 ks, svakako bi imao prednju vuču, a i 539 bi kupio s prednjom vučom, pa nek kažu ko god što hoče!
 

Najnoviji postovi

Na vrh