• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠANANA IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
kAJ MISLIŠ DA SE KOD NEBI DALO NAĆI NEŠTO U BOLJEM STANJU OD OVOGA ILI SU SVI TAK RAZDRTI?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
alen28 kaže:
DF&Torpedo kaže:
alen28 kaže:
Da. DF kako znaš?
Sve ja znam ;)
Dal ti poznaš gazdu od tog traktora?
I što te donjelo tamo?

Ne. Danas sam ga prvi put vidio. Ti?
Neznam ga ni ja baš. Oni su uslužno vršili i balirali zeleno, na našem bivšem kombinatu PG sigurno zadnjih 10 godina.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Da li netko zna ili čak možda ima neku shemu kak se spaja pokazivač - vura koja pokazuje filanje akumulatora, tj. na koliko volti filja alternator?
To je ona mala okrugla vura sa -30 0 +30

To mi treba za imt 565. Planiram si to ugraditi jer me interesira na koliko mi u kojim situacijama filja alternator.
Nisam još pokušavao, pa reko da se raspitam.


HVALA u naprijed!
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,431
ta urica je ampermetar i spaja se u seriju.Prati B+ kabel sa alternatora(deblja žica)i nađi ga ispod kontrolne ploče.Ubaciš ampermetar u strujni krug tj.presječeš žicu i jedan kraj spojiš na jedan pol amp. a drugi kraj na drugi pol.Ako ti pokazuje obrnuto samo zamjeniš polove.Najbolje odi kod električara da nebi bilo vatrometa.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
fala majstore, korisna informacija.
Ma ipak sam ja tehničar za računalstvo, skoro ko za elektroniku....hehehe

Kupio sam ja jučer ampermetra i dobio s njim shemu spajanja koja je potvrdila moje mišljenje, a + ovo tvoje, tak da mislim da nebude problema. Sutra bude on postavljen

Ampermetar je za zetora, ali potpuno isti mi ide i na imt.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,171
jd4755 kaže:
ta urica je ampermetar i spaja se u seriju.Prati B+ kabel sa alternatora(deblja žica)i nađi ga ispod kontrolne ploče.Ubaciš ampermetar u strujni krug tj.presječeš žicu i jedan kraj spojiš na jedan pol amp. a drugi kraj na drugi pol.Ako ti pokazuje obrnuto samo zamjeniš polove.Najbolje odi kod električara da nebi bilo vatrometa.

Uzaludan trud...
Ako ga ovak spoji, pokazival bude samo struju punjenja, no ne i pražnjenje. Znači išel samo u plus. To zapravo nikaj ne znači.
Treba ga spojiti između one žice od cca 6mm2 prema vijku s debelom klemom na anlaseru i tog debelog vijka, tj kabela koji ide prema akumulatoru.
Na taj bude način pokazival smjer i jačinu struje, odnosno struju punjenja i pražnjenja.
Puno korisniji instrument je voltmetar, koji pokazuje napon baterije - što odgovara stanju napunjenosti. On se spaja na kleme akumulatora, naravno preko osigurača.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Meni ti baš treba to da mi pokaživa na koliko mi filja alternator normalno u ler gasu, pod svetlima i slično.
Nekaj me u zadnje vrijeme alternator počel zajb...., išel sam kod električara, spojil ga je na instrument i pokaživa da dobro filja, ne previše kak sam mislil.
Ali svejedno primječujem da mi malo suši akumulator, neznam vjerojatno bi trebal promeniti reglera (regulatora napona) na alternatoru pa budem onda videl.
I zbog toga svega bi si štel ugraditi ampermetra ili voltmetra da mi pokaživa na koliko imam filanje akumulatora...
 
M

mladen

Guest
ZJ ti je dobro reko sto se tice ampermetra a volt metar moras spojit tako da izvod + sa voltmetra spojis na kontakt ( 15 ) sto znaci struja pod kntaktom a to mozes uzet sa kontakt brave i naravno stavi osigurac , a - minus mozes spojiti bilo gdje na masu i to ce da fercera. a sto se tice akumulatora alternator ti prepunjava a kad prepunjava dolasi do kljucanja a to jest isparavanja dectilovane vode sto znaci da trebas dosuti destilovanu vodu, a taj ces problem rjesito kad zamjenis regler na altenatoru ;)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Današnje oranje.
Friško popravljeni plug IMT - FOP 14''

Obrisan neispravan link.

Plug, stal je godinu dana u koprivama nakon što je majstor stavil nove daske i lemeše, eli je zaj.....drugu brazdu i plug nije štel nikak ići u zemlju. Skinul je ujak željeza i odnel na klepanje, kad su bila gotova našvasal sam na špince federplatu i malo sam proširil drugu brazdu i plug ore ko novi. Bere stvarno dobrih 14'' i to na dobroj dubini.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Naspram onog 12'' imt-a, ovo je narodni preporod!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Dobro je oranje. Ias zadnje crtalo od olta :mrgreen: Ovo kolo je oriđiđi sta ne?
 
Č

Čugi

Guest
Šta mu znači to FOP? Da nije taj plug opet neka kombinacija IMT-a i Lemind-a kao sa jednobrazdnim 752?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nemam pojma što znači to FOP. Predpostavljam, možda zato jer je plug izrazito visok, pa možda zato, a opet može biti i to što ti kažeš.

@toma
Crtalo je ko na tvome oltu, mada to uopće nema veze jer se da namontirati na bilo koji drugi plug. ta valovita su odlična.
Prvo sam stavio malo okruglo sa 12'' pluga jer mi je na ovom velikom otišel lager.

Imam na 13'' plugu oltovo bregasto ili nazubljeno crtalo i bolje je nego original imt-eovo.

Oralo se super, dubina odlična, rastresena zemlja - OK!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vidiš na to uopće nisam mislio, moglo bi biti.
Budem probal nekaj skopati na netu!
 
Č

Čugi

Guest
alen28 kaže:
FOP - fabrika poljoprivredne opreme ili fabrika opreme za poljoprivredu...
Znam da je tako nešto

Ne znam...prvi put vidim tu oznaku na bilo čemu od IMT-a. To bi Bobo sigurno znao! :mrgreen:
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Mislim da je FOP = fabrika opreme prjedor ili tako neko slično mjesto :scratch ali nemogu se točno sjetiti,ima i IMT sjetvospremaća na kojima također ima taj FOP
 
M

matija

Guest
zvona kaže:
Mislim da je FOP = fabrika opreme prjedor ili tako neko slično mjesto :scratch ali nemogu se točno sjetiti,ima i IMT sjetvospremaća na kojima također ima taj FOP

FOP znači fabrika opreme i pribora.FOP je u novom bečeju.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Zar to nije premali plug za explorera?? ili je to samo probno oranje?
 

Najnoviji postovi

Na vrh