• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠANANA IMT 565

zjockoo

Dobro znana faca
Tu od
15 Ožu 2007
Poruka
1,433
Dobre slike. Vidio sam danas jednog takvog u Varaždinu...super izgleda. Šanan, što ti kopčaš naprijed na Same?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ratarko kaže:
Ime valjka je Đaba me guraš jer ja ništa ne radim :lol:

Ma ne dobra, več ODLIČNA!!!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Ratarko kaže:
Ime valjka je Đaba me guraš jer ja ništa ne radim :lol:

e nes vjerovat,,al i mene je zanimalo sta, tj cemu sluzi taj valjak..ili je samo ubaćen da mf izgleda "moćnije" :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
zjockoo kaže:
Dobre slike. Vidio sam danas jednog takvog u Varaždinu...super izgleda. Šanan, što ti kopčaš naprijed na Same?

Još ništ, ali su neke stvari u planu u izradi.
Pravi se neka mini ralica, tak za čišćenje dvorišta, poravnavanje pjeska....
Jedne trokrilne brane idu u preradu za prednji hidro. još neznam u vezi togada li će uspijeti ali budemo vidli, budu i slike!
Planiram još kojekakve sitnice, uteg za prvi kraj na hidraulik, prva poteznica za vuču i sl...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
TX75 kaže:
Ratarko kaže:
Ime valjka je Đaba me guraš jer ja ništa ne radim :lol:

e nes vjerovat,,al i mene je zanimalo sta, tj cemu sluzi taj valjak..ili je samo ubaćen da mf izgleda "moćnije" :blackeye

ajde ljudi, čemu taj valjak?
izgleda ko obični osim što ima neke noževe po sebi, čemu to zapravo služi???
 
J

JOSIP.1

Guest
trebao bi sluzit za povrsinsko zbijanje, za razliku od ratarkovog sto on ima koji je za potpovrsinsko zbijanje, u biti, kad sijes s rotosemom, a oranje ti je mekano, tockovi ti propadaju jako pa moras rotodrljacu spustit duboko da ti anulira tragove, a nemas potrebe jer je zemlja lagana, zbog toga taj valjak, da stisne cijelu povrsinu sirine koju sijes, i imas manju dubinu tragova.
tako bi trebalo biti, no obzirom da ovaj ne radi po mekanom oranju vec po nekom djumbusu, onda nemam pojma.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo, pošto sam kratak s silažom morao sam pošeti kositi talijanski ljulj. Nisam ga kosio jesenas tako da je sada već prilično porastao i raste sve bolje.
Odlučio sam ga skinuti sada za tjedan dva kompetno tako da već u 4 mjececu imam prvi, tj. drugi otkos, vjerojatno se bude omotao u rolo bale.
Kasnije mi dođe lucerna za kositi, ja mislim da bude već za nekih 3 tjedna, prihranio sam ju super samo da još padne malo kiše da to počne djelovati.
Friške slikice!!!

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link. ž

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Trebao si ga pustit još par dana da malo poraste. E je ti ova zadnje staklo od pleksija kad se tako povilo?
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Drage volje bi, ali ga moram početi kosit jer nema baš hrane, počistim ga sad i prihranim, a za 3 tjedna je on već za kositi!
Staklo je od pleksiglasa, polomljeno već 10-tak puta, stalno ga krpam i služi mi, doći će novo na ljeto!!!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ma skini ga,ja ga ni nemam. Jedino zimi dok sam s njim vozio stajnjak. Smeta mi :mrgreen:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ma meni ne smeta, volim ja do to bude na svim traktorima!
Dobro je kad puše vjetar i pada kiša, zatvorim ga i bez briga sam!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
Ma dobro je to kaj ti veliš da zatvoriš.Ali dok je sezona košnje zenš ju dolje a kad košnja završi staviš ju gore..Ja kad sam kosio s Masseyom uvijek je zadja šrajba dišla.......anekad i sastrane...tak da ju je blje zeti doli........ :!:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Preko ljeta dok su one sparine skinem ja s traktora obadvoja vrata , šajbu iza i prednju šajbu.

Vjerojatno si primjetio da mi na IMT-u fali na desnim vratima staklo dolje, e to je baš od roto kose!!!
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ŠANANA IMT 565 kaže:
Preko ljeta dok su one sparine skinem ja s traktora obadvoja vrata , šajbu iza i prednju šajbu.

Vjerojatno si primjetio da mi na IMT-u fali na desnim vratima staklo dolje, e to je baš od roto kose!!!

pa ja sam mislio da je skineš samo kad kosiš a poslije je staviš gore..tak moj deda redi ima imt539 i kosi z potinger tm2 165..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Preko ljeta kosim svaki dan lucernu za krave tak da bi ju moral skidati non stop.
Skinem ju dolje dok kosim velike livade za sjeno, a inače je non stop gore. Lucerna je ipak kultivirana livada tak da nema kamenja, zemlje i ostalog kaj bi moglo zlupati šajbu!
 

Najnoviji postovi

Na vrh