• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠANANA IMT 565

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ja ga rijetko kada koristim pa ga onda lako stavim. Smeta mi za cisternu i omotač najviše pa ga zato i nema gore. Aprije zbog samoutovarne
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Odličan posao! ;)

Baš sam danas bio kod jednog stočara (imao prošle godine prinose 14000 kg kukuruza) i veli on meni; ma koja rotobrana, ima novu Ortolan 3m, koristi je jedino za sjetvu trava, a za sve ostalo sjetvospremač i to samo jedan prohod.

U rano prolječe zatvori brazdu šinom, prolaz sjetvospremačem i sjetva. :)
 

bogec

Aktivni član
Tu od
16 Stu 2007
Poruka
2,282
rođo podatke na sunce, kolko košta sjetvospremač, ko ga proizvodi, gdje si ga kupio, koja širina, el teško traktoru vuč, el si zadovoljan zvijezdama, il bi rađe da su dva valjka, kak si zadovoljan valjkom :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
bogec kaže:
rođo podatke na sunce, kolko košta sjetvospremač, ko ga proizvodi, gdje si ga kupio, koja širina, el teško traktoru vuč, el si zadovoljan zvijezdama, il bi rađe da su dva valjka, kak si zadovoljan valjkom :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Ovo ti je proizvođač!

Obrisan neispravan link.

Širina - 2.40 metara, cjena oko 12.500 kn, kupljen u 10 mj 2007. god u Virju tam na čušku, mislim da je to AGM!

Traktoru od 95 konja uopće nije teško, dapače najljepše mu je za sve uvijete i vrste zemlje, mašina radi vrhunsku pripremu u samo dva prelaza, ako je slabija zemlja i dobro oranje dovoljno je samo jedanput!

Zvijezde ili kako ja kažem ježevi rade super, mrve grude, a valjak iza poravnava sve to skupa - kombinacija odlična!

Stroj je OK, samo nebi škodilo da je malo širi, ali nema veze, bitno je da odlično radi!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
O da radi ko bog!!!


Evo jedna moja maštarija, još uvijek u izradi!

Obrisan neispravan link.

Još nije testirano, ali nadam se .......

Čovijek iz susjednog sela je ovo isto napravio na FIAT F 100, naprijed je stavio četverokrilne brane, a iza 4 metra sjetvospremač, ide mu ko ludo.
Ja sam to malo prekopiral na ove trokrilne brane, nadam se da bude i meni išlo, samo ja budem iza kombinirao sa četverokrilnim branama ili sjetvospremačem.

Ako bude ovo išlo, bude još slika i filmića!!!
 

igor_peradar

Član
Tu od
24 Sij 2007
Poruka
277
Super ti je ideja, ja imam te brane viška i već duže študeram kaj nek z njima napravim.
Ja bum si ih složim na utovarivač, skinem špice sa vilici za palete i složim ramu za kopčanje brani, a pošto imam na utovarivaču funkciju slobodnog pada, jednostavno spustim a iza još fino sjetvospremač pa da vidiš :twisted:
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
ŠANANA IMT 565 kaže:
bogec kaže:
rođo podatke na sunce, kolko košta sjetvospremač, ko ga proizvodi, gdje si ga kupio, koja širina, el teško traktoru vuč, el si zadovoljan zvijezdama, il bi rađe da su dva valjka, kak si zadovoljan valjkom :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Ovo ti je proizvođač!

Obrisan neispravan link.

Širina - 2.40 metara, cjena oko 12.500 kn, kupljen u 10 mj 2007. god u Virju tam na čušku, mislim da je to AGM!

Traktoru od 95 konja uopće nije teško, dapače najljepše mu je za sve uvijete i vrste zemlje, mašina radi vrhunsku pripremu u samo dva prelaza, ako je slabija zemlja i dobro oranje dovoljno je samo jedanput!

Zvijezde ili kako ja kažem ježevi rade super, mrve grude, a valjak iza poravnava sve to skupa - kombinacija odlična!

Stroj je OK, samo nebi škodilo da je malo širi, ali nema veze, bitno je da odlično radi!

Nego, jeli se s tim moze i na lagano zatravljen vocnjak (pokosen) bez kamenja, pa makar i vise puta?
Jeli ima nesto manje npr 170 ili 180 cm sto bi moguce i IMT 539 mogao vuci?

Edit

Ima , evo nasao Obrisan neispravan link.
Pa sad mi ostaje ono prvo pitanjce. Kako to izgleda kad se po zatravljenom povuce? Zanima me dali je moguce vocnjak u kojemu je iznikla trava s takvim strojem, bez oranja, dovesti u stanje rahle zemlje pa onda samo sa tim ici cesce?

Daj mi molim te ovdje ili na priv kontakte trgovca kod kojega si kupio.
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
O tom sam ti već pričal. Uz malu preradu i bit ce dobro. Samo ak se neće pondirat iliti prednji kraj pirat u zemlju. Ak da sam skratis poteznicu
 

Smiljan

Aktivni član
Tu od
5 Ruj 2007
Poruka
1,840
toma84 kaže:
O tom sam ti već pričal. Uz malu preradu i bit ce dobro. Samo ak se neće pondirat iliti prednji kraj pirat u zemlju. Ak da sam skratis poteznicu

Fala i drugi put ;)
 

Kićo

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2008
Poruka
1,807
Mora bit dobro. Brane ce radit dobro samo treba postelat da hidraulik ima dobru visinu u okretanju i transportu.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kićo kaže:
Mora bit dobro. Brane ce radit dobro samo treba postelat da hidraulik ima dobru visinu u okretanju i transportu.

Ma ja mislim da bude dobro, testiram možda sutra, a ako ne onda poslije uskrsa!!



Kaj se tiće sjetvospremača na zatravljenom, ja mislim da bi ti to trebalo ići samo moraš ga dosta zakositi prema naprijed da ide u zemlju, a kako čim više prolaziš pomalo ga nazad podići da i zadnji kraj dođe do efekta, kasnije ga potpuno poravnaš i fino napraviš. :D :D :D

Ima i manjih verzija. Kad smo kupovali toga bio je jedan od 175 cm, ali ti je samo s jednim valjkom iza.

Firma ti je onak po sječanju mislim ACM ili AGM poljomehanizacija. Sjedište je u Čakovcu, a ima trgovine u Virju i još negdje neznam točno gdje!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Talijanski ljulj ''jesenski'' otkos

aNaNa024.jpg


aNaNa026.jpg


Evo testiram photobucket, zasad sam zadovoljan, malo je više procedure, ali kaj ću kad imageshack stalno ne radi!!!

aNaNa010.jpg

aNaNa003.jpg

aNaNa044.jpg
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Još za ništ, to je još u izgradnji.
Bude korištena, aku bude to dobro funkcioniralo, za zatvaranje brazde (brane i napred i iza), za grubu pripremu u proljeće prije sjetve kukuruza, a najviše mi bude koristilo za pripremu u jesen za sijetvu pčenice i ječma.... dvoje brane, naprijed te manje, a iza veće (4,5m) i kad se fino kukuruzište zaore, jedan prolaz s tom kombinacijom, eventualno dva i može sijačica u polje.!
Eto to bi bilo odprilike to, kad isprobam, bude i slika i video!
 

Najnoviji postovi

Na vrh