• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

ŠANANA IMT 565

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Kažem, još neznam točno kak bude.
Ima jedan čovijek u selu naprijed na fiatu F100 5 metarske brane i iza isti takav sjetvospremač, pa ako on dere ko lud po polju, onda sigurno budem i ja mogo, kopirao sam preradu brani od njega!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nego, ljudi evo i da se napokon ja pohvalim u kompletu!!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Traktori s kojima ja radim!!! :!: :!: :!: :!: :!: :D :D :D :lol: :lol: :lol: :blackeye

aNaNa062.jpg


aNaNa058.jpg


aNaNa056.jpg


aNaNa043.jpg


aNaNa040.jpg


aNaNa039.jpg


aNaNa036.jpg


aNaNa035.jpg



S lijeva na desno::: IMT 539 P (2000.g), IMT 540 (1979.g), IMT 565 (1989.g), SAME EXPLORER CLASSIC 95 (2006.g)
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
Lijepa kombinacija.

Šteta što ne glasi: SAME......SAME........SAME........SAME SAME EXPLORER CLASSIC 95 :D :D
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
ma IMT je traktor i pol a ne same. :lol: :lol: :D :D dobar je same......ali se ne passe u drustvo imt-a :D :D
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
mario kaže:
Lijepa kombinacija.

Šteta što ne glasi: SAME......SAME........SAME........SAME SAME EXPLORER CLASSIC 95 :D :D

U neko skoroj budučnosti možda bude zamjena za 565 neki Hurliman 75 ks!!!

540 ide na generalku, limarija naravno, motor je još ko urica!
539 mora dobiti nova stakla koje je rotaciona uspjela polupati, ali za sada je to udarna kombinacija i nećemo je mjenjat!!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Vujo kaže:
ljep vozni park traktori su u dobrom stanju


Hvala, pazimo na njih koliko je god moguće!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Čugi kaže:
Lepo, lepo! Dobar ti onaj produžetak kabine na 540! :) :mrgreen:


zgodno, ne pada ti kiša direkt po leđima, a nemoraš imati zadnju šajbu, koja stoji na tavanu punih 30 godina, produžetak je djed napravio davne 1982, a za šajbu kaže da će je stavit dok traktor bude generalno sređen, ima da bude ko novi pa onda ide šajba gore....
 
Č

Čugi

Guest
Predpostavio sam da je zbog toga, mnogo mu je sedište nazad, ustvari kratka kabina!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
hvala svima!, sad tek kreće prava akcija, idući tjedan promjena ulja, čišćenje zračnih filtera i onda strojevi idu u polja, dere se skoro svaki dan, priprema za kukuruzu, sadnja kukuruze....... slikice budu od svega pomalo!!!!


Nego sutra orem još nešto malo, i onda kapčim brane i napred i iza i deri, baš me interesira kak bude to išlo, slikice sutra!!!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo kao što sam i obečao, slikice!
Strojček ide prilično dobro, zadovoljan sam za sada. treba još neke sitne preinake i onda to bude spremno za farbanje i sve 5!!!

aNaNa050.jpg


aNaNa044-1.jpg


aNaNa043-1.jpg


aNaNa042.jpg


aNaNa041.jpg


aNaNa027.jpg


aNaNa026.jpg


aNaNa023.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,025
dobro zemljaa izgleda,,jos sjetvospremč i idemo sadit :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
i lijepa ti je ova parcela.. :) :D
 
M

matias

Guest
kaj nisi mogel jos raspustit poteznicu naprijd?mislim da bi bilo jos bolje,kaj ne?!
Inace svaka cast patent za 5 :D
 
V

Vujo

Guest
ljepo urađeno otpusti još malo poteznicu trebalo bi biti bolje inače dobar patent
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo da odgovorim svima!!!
Najprije hvala na komentarima za brane, nije bilo neki velikih problema kod prerade, ali još neke sitnice moram u hodu riješit, malo skratit lance da ne ponire jako u zemlju.

Kaj se tiče poteznice, ja mislim da je bolje kaj nije raspuštena jer bi onda brana jako ponirala u zemlju sa svojim prednjim krajem, te bi se puno zemlje nakupilo i onda bi gubio brzinu pri radu, a i traktoru bi bilo teže.
Kad skratim lance, pogotovo prednje, onda budem probal ravnije složiti brane pri radu pa budem videl kak se bude to ponašalo.

@marko
fala za zemlju, lijep komad je i da su takvi svi nema muke na poslu, inače na brijegu je pijesak, a dolje je prava zemlja, prilično kvalitetna parcela!!!

Kad sve još malo proradim i napred i iza, te potom dobro istestiram mašine idu na čiščenje i farbanje tak da to bude kak se spada!!!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Evo i brane iza, malo veće!
aNaNa036-1.jpg


aNaNa029-1.jpg



Nego poslije toga, a prije same sjetve na pjeskovitijim tlima samo jedan prolaz sjetvospremačem, brzo i odmah na fino, a na jačim tlima dva prolaza, 1. sporiji, a 2. drugi fini prolaz.

Gdje se u jesen dobro izoralo nema trave tako da tanjuraču uopče nečemo ni koristiti, osim na nekim poljima za poravnavanje jaraka, to samo preletim s 565 i olt 24, te potom sjetvospremač i zrno može u zemlju!!!
 

Najnoviji postovi

Na vrh