• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sapard/Ipard

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
da,,obavezno moras biti u pdv-u i to moras po knjigama pozitivno poslovati,u 2012g,to ti je jedan od uvjeta,,
 

baranjac747

Član
Tu od
20 Lis 2011
Poruka
292
ih onda nista od toga, niti sam u sustavu PDV-a na niti imam pozitivno poslovanje posto sam tek u 11mj otvorio OPG
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
rok za mjeru 101- 1.3.2013. - 12.4.2013.
rok za mjeru 103- 1.3.2013. - 2.5,2013.

Znam za Varaždinsku županiju,tamo poslove konultacije i obrade papira provodi agencija za razvoj varazdinske zupanije (azra). broj: 042 492 423
prikupe se papiri,oni to obrade i zatim kazu dal se isplati ici na natjecaj ili ne.

2009. godine kad smo mi dobili novac od iparda je sve islo jako jednostavno. jedno dopodne skupljanja papira (najbitniji su predračun od trgovca i uvjerenje s porezne da nisi nikome duzan),za 3mj dosla potvrda,kupili smo stroj,i u roku par dana sjelo 50% investicije na racun.rekli su da ce redovito dolaziti u kontrolu stroja,da cemo dobiti naljepnice gdje pise da je to kupljeno uz pomoc eu...do dana danasnjeg nit kontrole nit naljepnica. tad nije trebalo biti u sustavu pdv-a...stvarno bude cudno ako su uspjeli toliko zakomplicirati...
 
Posljednje uređivanje:

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Evo informacija stara tri dana dana službenoj osobi od strane službene osobe neslužbeno-ipard će ići ranije nego se mislilo,ako se ne varam početkom šestog mjeseca,natječaj će trajati samo tri tjedna.Moći će se kupiti traktori i mehanizacija,kod traktora je gornja granica za konjsku snagu 550 eura, a jačina traktora će biti uvjetovana brojem hektara ili krava na gazdinstvu.Točno je propisana najviša i najniža KS traktora za određenu veličinu gazdinstva.A marka je ona koja će se uklopiti u onih 550 E po jednoj konjini.Meni se i tih 550 čini puno-jesam li ja to dobro shvatila-ali vele da je Slovenija imala gornju granicu 670 E po KS.To mi se čini astronomski,hm,no,nije to važno,važno je da su u savjetodavnoj svijesni da ljudi neće u takom kratkom roku od početka do kraja natječaja skupiti papire,pa predlažu da se skupljati počne već sada.Ići će još jedan natječaj ubrzo nakon prvog,u devetom mjesecu ili ranije.E,bitno je ovo-ako se prijavi više kandidata od financijskog limita natječaja,od onih koji zadovolje uvjete raditi će se selekcija.Pa će npr,od dvoje kandidata koji imaju isti broj bodova otpasti onaj koji je kasnije podnio zahtjev.Npr-Jankovič Janko danas u 10 h 31 min i 22 sekunde, a Marković Marko danas u 10 h 31 min i 23 sekunde-Marković Marko ispada iz igre.Baš tako,rečeno je da će se u takvom slučaju doslovno gledati minuta i sekunda podnošenja zahtjeva.
Evo,možda nekome pomogne što sam sinoć od službene osobe koja radi direktno na tome čula.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kolko to je dobro tolko i nije,puno papira i recimo ko ima 10hektara zemlje nemože kupit jači traktor od 60ks (kolko sam shvatio o tome šta je napisano i rečeno za taj sapard/ipard)
A tih 550€ po jednome KS je dobro,što znači da neće ljudi kupovat neke kineze nego bolje traktore,recimo JD,MF neke iz SDF grupacije ili CNH
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
a kako mogu znat od koliko mogu ks uzet traktor ima negdje neka tablica ili ???
jer dosad je bio limit 100 KW bez obzira na veličinu gospodarstva što mi se nikako neuklapa
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Johabice sve stoji ali iznijela si jedan krivi podatak naime: ( vidljivo također iz linka koji je MOCO postavio )

''Maksimalan prihvatljiv izdatak za kupnju traktora iznosi 3.750 kn/KW''

Za te novce se ''premium'' stroj ne može kupiti.

Poslah upit agenciji još prije 18 dana ( mail još nije ni pročitan ) no nisam dobio odgovor, zanimaju me kakvi se uvijeti traže za mehanizaciju, ako već ograničavaju vrijednost i snagu traktora pretpostavljam da postoji neki limit i za mehanizaciju?

Pošto je legalizacija u tijeku zanimaju me također skladištni kapaciteti, šta njima predstavlja skladište?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
nekontam ja taj njihov sistem šta bi trebo imat skladište za žitarice pa preko toga mi odobravaju jačinu traktora koju mogu uzet, ako nemam skladište nista od traktora nekontam nimalo
i sto me još zanima di god sam pito na tim predavanjima niko nema pojma kad dobijem povrat iz tog iparda kad otplatim kredit ili nakon koliko vremena :icon_scratch:
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ma dobro,ne mogu sa sigurnošću reći radi li se 3750 kn ili 550E,krivo sam zapamtila KS,a evo,bila je riječ o Kw, ali je bilo komentara na ono što sam rekla o limitu koji su imali slovenci.Ali razlog zbog kojega sam se odlučila napisati informaciju je zbog ostaloga navedenoga kako bi oni koji će biti zainteresirani shvatili po kojem će se principu sve odvijati.
Tako da se ljudi ne oslanjaju na ono-bitno da je zahtjev predan na vrijeme,bilo to i zadnjeg dana natječaja.Jer bi se mogli teško razočarati ako skupe sve potrebne papire i zadovolje sve potrebne kriterije,a ipak ne dobiju sredstva.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
Bole upravo tako, za ulaganje u mjeru 101 u sektor uljarica i žitarica - ako nemaš skladištnog kapaciteta min 100t ne možeš ostvariti povrat sredstava iz Iparda.

EDIT:

Johabice ma nije bitno 3750kn ili 500€ razlika se pojavljuje u 1ks-1kW to je veći problem.

Neki me uvjeravaju da je moguće kupiti skuplji traktor ali da ti u prihvatljivo ulaganja ulazi samo onaj dio cijene koji ne prelazi gore navedeni limit, hm??
 
Posljednje uređivanje:

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
Bole upravo tako, za ulaganje u mjeru 101 u sektor uljarica i žitarica - ako nemaš skladištnog kapaciteta min 100t ne možeš ostvariti povrat sredstava iz Iparda.

EDIT:

Johabice ma nije bitno 3750kn ili 500€ razlika se pojavljuje u 1ks-1kW to je veći problem.

Neki me uvjeravaju da je moguće kupiti skuplji traktor ali da ti u prihvatljivo ulaganja ulazi samo onaj dio cijene koji ne prelazi gore navedeni limit, hm??

bio sam na 35 predavanja i to mi jos niko nije reko, a šta spada u ta skladišta jel moraju bit silosi ili kazem da kipam u šupu :rolleyes:
a i ovih 3750 kn mi nekako malo ispada po kw
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
bio sam na 35 predavanja i to mi jos niko nije reko, a šta spada u ta skladišta jel moraju bit silosi ili kazem da kipam u šupu :rolleyes:
a i ovih 3750 kn mi nekako malo ispada po kw

Bole tako piše i na ovom linku od MOCO a i u novim izmjenama tj.dopunama.
Si bio u Belom Manastiru na predavanju?

Ne znam ti točno reći i mene to zanima no uvjet je da bude legaliziran objekat.
 

Najnoviji postovi

Na vrh