• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Sapard/Ipard

diabola1210

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
590
Jel zna tko sta o navedenoj gore temi? Kako iskoristit ili dobit bespovratna sredstva iz EU?
 
M

MOCO

Guest
ma znam ja sve, to ti je čas posla. Bitno je imati ideju, s tom idejom odeš u banku pa u ministarstvo pa daš nekom da ti to napravi i svi će biti oduševljeni (osim tebe:rolfer:)
 

daniels

Aktivni član
Tu od
17 Velj 2009
Poruka
1,800
MOCO daj bu te ozbiljno shvatil,a kad krene sjetiče te se dok bu svece brojal.
 
S

seljaček

Guest
sta konkretno traze?

sve što možeš ponuditi i još malo više. Zavisi u što ulažeš novce ako imaš keš love onda ti je naj jednostavnije otiči u Bjelovaru je nislim RRA obrati se članu tihomir-bj.
 

Gustavo

Dobro znana faca
Tu od
13 Pro 2008
Poruka
1,840
Traže čujem par kila papira, a mi kukali na našu administraciju.
 

TX75

Dobro znana faca
Tu od
5 Srp 2007
Poruka
1,276
DSC05485.jpg
 
M

MOCO

Guest
zemlja se prodaje samo jednom, a projekte mož pisat non-stop
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ima zemlja i kuca na njoj koja nije dovrsena jer se nema love... to je na drugoj lokaciji, zelimo odustati od toga i doma graditi nesto (pod to mislim ne kuće, nego neku proizvodnju, nesto sta nosi novce)... a volio bi uzeti lovu tim fondovima posto nasa firma od pocetka posluje pošteno i sve uvijek namirimo u roku pa makar morali prodati djedovinu...

imam jednu ideju al bez novca nemozes pisat projekt jer ako prođe tada uz njihove novce trebas i svoje, a ja ih nemam a kredit vise ne dolazi u obzir... jos dva su postojeća i zadnja za vijeke vijekova... to je PLJAČKA... ne govorim o nekomhaboru za to neznan, nego hypo banka
 

golman7

Član
Tu od
11 Ruj 2011
Poruka
605
eto,,ja malo se propitao za kupnju traktora,,,> Ukoliko bi se prijavljivali na IPARD gledala bi Vam se ova godina jer je
natječaj 2013. godine, pa je prethodna godina ova godina, 2012. Da li ćete ove
godine imati uspješno poslovanje?
> Moram Vam naglasiti da ukoliko mislite kupovati samo traktor sama prijava na
IPARD nije Vam isplativa jer će Vas opći troškovi previše stajati.
> Potrebno je izraditi Elaborat zaštite okoliša, njegova je cijena od
8.000-10.000 kuna. Bez Elaborata prijava nije moguća.
> Troškovi pripreme projektne dokumentacije i investicijske studije iznose
36.000 kuna.
>
> Ukoliko je investicija iznad 500.000,00 kuna prijava na IPARD je isplativija.
> Vezano za zemljište, Vaš otac bi morao Vama prepisati vlasništvo nad
zemljištem (gruntom) jer bi isto prijavljivali kao sjedište odnosno lokaciju
ulaganja jer ste Vi nositelj OPG-a. Jedino ako je Vaš otac član OPG-a, to je
onda u redu. jos je uvjet da imam minimalno 20krava,,i to je to,,jupiiiiii
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
toliko o njihovom novcu,svaka čast onima koji nešto uspiju izvući od te bratije birokratske,fuj EU,dabogda se raspala do kraja zime:butthead::butthead::butthead:
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Ja budala zvao i pitao jel se može sudjelovati u natječaju ako nismo u sustavu pdv-a. Ovaj u savjetodavnoj je negdje koluto očima :rolleyess: Mi s malim opg-om smo seljaci drugog reda :D
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ja budala zvao i pitao jel se može sudjelovati u natječaju ako nismo u sustavu pdv-a. Ovaj u savjetodavnoj je negdje koluto očima :rolleyess: Mi s malim opg-om smo seljaci drugog reda :D

Koje li ironije moj prijatelju,mi mali nemamo šanse,a zaradili smo više čiste pare nego veliki.
Da ti pamet stane u ovakvom sustavu vrijednosti.Pa ja biram da i dalje ostanem mala,a sa svojim IPARDIMA,SAPARDIMA i ostalim DIMA si oni neka obrišu znaš već šta.
 

outlanderzg

Član
Tu od
1 Sij 2011
Poruka
401
Koje li ironije moj prijatelju,mi mali nemamo šanse,a zaradili smo više čiste pare nego veliki.
Da ti pamet stane u ovakvom sustavu vrijednosti.Pa ja biram da i dalje ostanem mala,a sa svojim IPARDIMA,SAPARDIMA i ostalim DIMA si oni neka obrišu znaš već šta.

Mi im ne pašemo jer nismo pod njihovom kontrolom.Slikovito rečeno mi letimo ispod radara i ne mogu nas srušiti :)

Meni je samo žao osoba koji se zaduže kod banaka s nadom da će im EU odobriti projekt i pokriti 50-ak % ulaganja i onda ih odbiju zbog nekog nevažnog papira. Kako se oporaviti od takvog ishoda? Teško ili nikako.
 

Najnoviji postovi

Na vrh