• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet oko sakupljača , pauka i ostalog

mrcina007

Član
Tu od
14 Lip 2009
Poruka
201
Sip Favorit 200

Imam problem sa tračnim okretačem sijena sip favorit 200. Nedavno sam ga kupio i bio je u vrlo lošem stanju. Nakon par dana posla dotjerao sam ga u odlično stanje. Pošto su remeni bili loši, jako loši, a nisu imali mjere na sebi išao sam u trgovinu i naručio remene za navedeni okretač. Sada sam namontirao remene i idem stavljati cijeli onaj komad s vilama ili kako to već tko zove i sve vilice za skupljanje sijena su gotovo u vodoravnom položaju, a ne u okomitom. Kupljeni remeni su dimenzije 4600x32, dok sam mjerenjem i proračunom starih remena došao do dimenzije 4550x32. Da li netko ima taj okretač pa mi može pročitati dimenziju remena ili netko zna da li postoje uopće remeni 4550x32?!?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Re: Sip Favorit 200

Sta je problem,nemozes naspanat remenje?
imam ja stroj,mogu ti pogledati duzinu remenja pa ti javim.

Cekaj jesi to kupio sve u kompletu ili si remenje uzimao posebno?
Ja sam uzeo sve novo,pase i radi,al mi sad stoji jel imam i prekretac i zgrtac od ove godine.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Ako govoriš o sakupljaču, mislim da to sa "fergom" neće baš lako ići.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,073
Dali može 539 vuči pauka od 5 metara, to bi bila četri rotora?
Može, bez brige. jedino bi bilo dobro da se rotori sklapaju u zrak. Lakše ga je za nositi po cesti, iako sam viđal dosta njih da nose po cesti Fahrove koji se sklapaju prema natrag.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,436
Jel vi govorite o razbacivaču a ne o sakupljaču!? :icon_scratch:
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
imam Fellu 520D sklapa se prema iza s 4 rotora zahvata 3x185cm cak i 4 zahvata uzima ,ovaj TD 55 sa slike imal je kaj nosit i vrtit npr.u ljulju
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
po mom bi trebao moci,ali pazi na kacenje jel labudji vrat ima dosta visoko kacenje i mnogo je tezi,jel nisu ti rastresaci od 4m ili 5 bas lagani...
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Služi za to da se na kraju livade nemora dizat prekretač nego samo skreneš.

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=1s9ZgfeKOuk[/YT]
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
upravo to kao sto kolega dado kaze,ne moras da ga dizes prilikom okretanja samo se vozikas po njivi,divota je raditi s tim paukom,plus kako samo lijepo preokrene sjeno isprasi ga i izlomi i krave ga mnogo ljepse jedu,a prednost mu je i to sto u kratkom roku mozes posusit sjeno... plus ako imas rotacioni sakupljac,onda si gospodin u obradi sijena...
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Pa ja imam KUHN-a, mislim da je nekih 3,5m s 4 rotora sklapa se prema gore i nema labuđi vrat i ne dižem ga dok se okrečem, skreču mu kotači do određenog kuta i radi bez greške.
A imam i PZ-a 4,5m isto bez labuđeg vrata, ali ima drugačiji sistem skretanja, kotači na vanjskim rotorima su okretni, a unutarnja dva rotora se skreču s kompletnom konstrukcojom, zanimljivo je složeno, ali je jako težak i sklapa se prema napred.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja mislim da labuđi vrat služi da fiksira pauk u dignutom položaju .

Jer ,bez obzira na oblik kopčanja svaki ima mogučnost da traktor skreče odnosno manevrira u radnom položaju .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Ja mislim da labuđi vrat služi da se lakše zakopča ako topling ni je na hidraulik i da radi probleme na brdovitom terenu :drink:
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
pa vec smo kolega dado i ja objasnili za sta je labudi vrat,pa imamo ga valjda znamo o cemu pricamo i dosta su tezi rastresaci sa labudim vratom nego bez...

u mene na labudem vratu se komplet savija rastresac koji je znaci napravljen da se ne dize prilikom okretanje i ne samo prilikom okretanja vec i na neravnim terenima itd cupa ga lijevo desno pa ga ispraviitd...,i plus sve cetiri tocka imaju hod,s tim da se mogu fixirati...
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pauk od 5,40 u transportnom polozaju prema nazad,traktor ursus 360 sa utezima prednjim na zivljim prevojima prednji kraj je u zraku skoro.
Labudji vrat,fiksiras kotace i vuces ga kao prikolicu zasobom.
Ako vec ides na toliku sirinu onda vuceni farov ti jedino pomaze za 539
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Skineš treču točku (topling) i opet ga voziš kao prikolicu ja sam imao dva fara jedan bes i jedan sa labuđim sa labuđim lakše kopčanje ali je više pucalo federa kod rada i bez labuđeg se ni je zetor dizao tak da po meni za brdovite terene bolje bez labuđeg več više od 20 godina kako sam prodal labuđi i ne fali mi .
 

Najnoviji postovi

Na vrh