• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet oko sakupljača , pauka i ostalog

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
... dok ne probam boljeg ovaj bi mogo biti dobar.
Dok ne probam lava, za mene je svinja kralj životinja - veli poslovica :)
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Jel sreo netko negdje claas 540 u djelovima,trebam glavcinu koja nosi 6 ruku.Nekom bilo tesko promjenit lezajeve pa podero osovinu i glavcinu i sad lezaj ko u kantu da bacis.
Tokari su filozofi pa bi lakse ovak to rjesio
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Ko što sam naveo gore u postu imao sam takav prekretač,te vanjske kotače smo blokirali,samo smo ih odblokirali kad smo ga ručno premještali,ali u radu su blokirani. Možeš ti s njimskretat ali nemožeš opet sretat jako i naglo. Tjera ga mali imt 539 i nosi bez greške,samo je spor u radu 1br. i gas do pola.Ja sam ga stalno dizao,dok sad imam pauk sa labuđim vratom i nikad ga nedižem osim kad moram u kutu prekrenut sijeno.


U potpunosti sve točno za za rad sa tim paukom. Svejedno s obzirom da nemam toliko puno ovaj pauk mi je pravo osvježenje nakon Favoritki.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Mali može nosit i tjerat 5.5m ali to je samo u nuždi,za njega najbolji je 3,5-4m
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
ma gledam da si uzmem nesta od 4m do max. 5 metara... a da nije presvise para.

Koji modeli su za preporuku!?
 

Rancher

Član
Tu od
4 Velj 2011
Poruka
135
imam brdovitog i ravnog terena.

Tog Pottingera sam vidio na njuskalu i meni se cini dobar. Na sta pripaziti kod kupnje takvih strojeva?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Preporučio bi ti da gledaš prekretač koji ima 5 ili 6 vila na jednome rotoru,brži je u radu i ljepše radi. Gledaš da nije negdje nešt posavijano,polomljeno,zupčanici dali su potrošeni,dali ronda pri radu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,163
I ja tražim jednog za kolegu,tjeral bi ga 533 eventualno UTB 530 ILI EUROWOLF 454 ali mali srbin večinom,radi se o brdovitom terenu¸

Evo primjera ,uživo je puno strmije


[YT]https://www.youtube.com/watch?v=YYtINtAlzKI[/YT]
 
Na vrh