• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet oko sakupljača , pauka i ostalog

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Labuđi ima prednost na velikim komadima gdje ne visi teren, a imaš se mjesta voziti u krug.
Da, prednost mu je i za zaboravne, da ne moraju mijenjati osovine (vilice) kotača :)
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ na velikoj parceli u Austriji sam videl 12 rotorski pauk bez labuđeg već je imel 6 celindera za sklapanje i transport a i ovi kaj imaju puž (zavojnicu za rotore) nemaju labuđi opet celindere labuđi je kaj IMT hidraulik svi ga hvale a prošlo ga vrijeme .
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Pozdrav kolege! :icon_pidu:
Ja sam imao prije fahr i što se tiče čvrstoće materijala nemogu se požalit,ali nije baš najbolje okretao,prodao sam ga za 4 tisuće,sada imam sip spider 350,puno bolje okreće ali slabije su ''ruke'' na kojima su zubci,platio sam ga 10 000,polovan,garažiran,sačuvan,s njime se može skretati,nema labuđi vrat ali kotači skreću....
A što se tiče labuđeg vrata,ako si u mogućnosti uzmi svakako s labuđim,imam sakupljač s labuđim vratom tako da bi ti preporučio s labuđim vratom
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
danas se svi prave s labudim vratom jer mora imati rastresac hoda to je logicno,zasto bi onda uzimao rastresac bez labudeg vrata???? :(happy):

usput evo i jedan video
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=u1fOAJobWnA[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
100% sam siguran da sene prave svi sa labuđem vratom.
 

nlo1

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
497
nego kakvi se prave???

svi noviji modeli imaju hod i na labudi su vrat...
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=3-ceHNcrXlI[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=ZHiS15jMIeM[/YT]
 
Posljednje uređivanje:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Neradi jedino Sip za koje znam, i to na najmanjem modelu pauka iliti preketača spider 350,koji nema ni hidraulično dizanje ruku prema gore nego na žgance.Inače pred 2god smo kupili polovnog spidera 455 pro sa hidrauličnim podizanjem,labuđim vratom i zakretanjem kotača da odbacuje od međe.To je preporod nakon staroga farovog preketača cca 3.5m radnog zahvata koji se sklapao prema unazad i nije imao labuđi vrat pa ga diži na stalno kad si na kraju parcele,dok sa ovim novim samo se vozikam u krug,a da nespominjem brzinu rada koja je skoro pa dupla.
 

tine

Dobro znana faca
Premium
Tu od
10 Pro 2006
Poruka
855
To ti je isto kako kod auta.

Što 'viši' model, toliko više ima opreme u osnovnoj verziji bez doplate.
Dok kod manjih i jeftinijih modela na dodacima možeš platit još jednu mašinu.

Jel ko probao uzet neki skupi auto bez klime?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Imao sam ga al sam ga hvala bogu prodao,jako je spor u radu i ima mali zahvat.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Krešo, takav pauk valja samo ako ima 6 ruku po rotoru...
 

ajkula

Dobro znana faca
Tu od
1 Lip 2011
Poruka
3,192
Meni trenutno služi i ovaj sa 4 ruke po rotoru,mehanički je ispravan 99%,za moje male parcele dušu dao,ovi noviji su pretjerano skupi
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
684
Ja sam prije dvije godine nabavio potingerov pauk 4 rotora po 6 ruku, hvata 3 otkosa od 2 m,a sto je to dobar i napredan stroj a bome moze i brzo da se goni,.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
4 ruke mozes isto brze terati ako imas srece da imas traktor kojem mozes ubrzati obrtaje kardana,i fino na leru se vozis kad ukljucis kardan preko brzina i potrosis upola za cjeli dan.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
Čini mi se da ne budem jurio s njim. Vidim da se vanjski kotači pomiču. Da li mogu s njim skretat dok radim ili se mora dizat?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,118
Ko što sam naveo gore u postu imao sam takav prekretač,te vanjske kotače smo blokirali,samo smo ih odblokirali kad smo ga ručno premještali,ali u radu su blokirani. Možeš ti s njimskretat ali nemožeš opet sretat jako i naglo. Tjera ga mali imt 539 i nosi bez greške,samo je spor u radu 1br. i gas do pola.Ja sam ga stalno dizao,dok sad imam pauk sa labuđim vratom i nikad ga nedižem osim kad moram u kutu prekrenut sijeno.
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
To sam si i ja odma pomislio kad sam doma priključio na traktor i vidio kak se vrte. 1. brzina i gasa do sutra. To sam uzeo : Očeš ? Oču dopeljaj ? Kad stalno idem po bolnicama i nemam ni vremena ni volje više za ništa.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Šuti, živ si, hvala Bogu. Neki na tvojem mjestu nisu bili te sreće.
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,001
tak dugo dok nebudeš probal raditi sa boljim i ovaj bude sasvim dobro odradil posel i buš zadovoljan s njime
 

KREÅ O

Član
Tu od
10 Lis 2011
Poruka
532
To je istina, treba još ova tri lafa odhranit doma. Budemo vidli, ako ne bude išlo budem mjenjao. Al i to stoji dok ne probam boljeg ovaj bi mogo biti dobar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh