• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, chatu, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju polovnog traktora

• Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Rajska

Novi član
Pridružen(a)
29 Ožu 2018
Poruka
2
Dobar dan! Molim vas da mi ne zamjerite što nemam vremena sve ispočetka čitati, nemam iskustva s tim (žensko ;)), a možda se nešto i promijenilo... Trebam odgovor na ova dva pitanja. 1. Plaća li se na kupnju rabljenog traktora PDV, porez ili nešto treće i koliko posto? 2. Koja je procedura kad se potpiše kupoprodajni ugovor ( je li isto sve kod registracije kao i za automobil ili...)? Hvala unaprijed.

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,504
Zavisi gdje i od koga kupuješ traktor.
Ako kupuješ lokalno, od privatne osobe ili nekoga tko nije u sustavu PDV-a, cijena koju platiš je koliko se dogovorite. Toliko pišeš u ugovor.
Ako kupuješ od firme (ili nekoga u sustavu PDV-a), u cijenu koju plaćaš uračunava se PDV (ali cijena za kupca mora u konačnici biti podjednaka kao i kad kupuješ od privatne osobe. Tu nema kupoprodajnog ugovora, jer ti prodavatelj izdaje račun u kojem sve piše.

Ako misliš na porez na prijenos vlasništva (porez na promet), ne plaća se.

Procedura prijenosa registracije na tvoje ime jednaka je kao i za auto. Ako traktor nije registriran, nema dodatne procedure.

Rajska

Novi član
Pridružen(a)
29 Ožu 2018
Poruka
2
Puuuno hvala. Kupujem od privatne osobe. Ta osoba ima OPG. Ako je taj OPG u sustavu PDV-a mora mi izdati račun, a ako nije ne?

Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,504
Ako je traktor na njegovo ime i nije u imovini OPG-a, onda vrijedi prva rečenica.
Ako je u imovini OPG-a, a nije u PDV-u, onda neznam. Ali to bi prodavatelj trebal znati. Ak nezna, nek pita svoje knjigovodstvo.
Ako pak je u sustavu PDV-a, onda ti izdaje račun (fakturu) kao da kupuješ rabljeni auto od firme.

Nema na čemu. Umjesto pisane zahvale postoji kućica Hvala ispod nadimka :)

Ekonomist

Član
Pridružen(a)
24 Srp 2012
Poruka
447
Kupnja novog traktora do visine 80 tisuća kuna s PDVom. Koji traktor kupiti da je kvalitetan. To mi je za susjeda koji se natječe u financiranje preko fondova. Molim što prije jer mi treba ponuda ovaj tjedan.
Pogledao sam Solis 26 i Goldonija base 20.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk

Krumpironja

Aktivni član
Pridružen(a)
7 Svi 2010
Poruka
1,889
A zavisi za šta mu treba...između ta dva ja bi osobno uzeo Solisa...Base je igracka ali opet zavisi koje poslove misli obavljat s njime

Ekonomist

Član
Pridružen(a)
24 Srp 2012
Poruka
447
Treba mu da zamjeni frezu od 10 KS. Obrađuje 0,5 ha svoje i možda uzme još malo tuđe za obradu. Koristio bi mu i plug da poore gdje mu je bilo povrće, izvadi krumpir a freza za obradu u voćkama i priprema za sadnju povrća. Prikolicu od auta prilagodio bi da je iskoristi za drva, dovoz iz polja i obratno.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk

Krumpironja

Aktivni član
Pridružen(a)
7 Svi 2010
Poruka
1,889
Onda definitivno Solis, pogledo sam oba traktora i njemu treba traktor za vodit gospodarstvo a to je onda Solis...Base je igracka za plastenike i ne bi mu zadovoljio sve potrebe

SaleKres

Novi član
Pridružen(a)
25 Velj 2019
Poruka
1
Poštovani, hoću da uvezem traktor između 90 i 150 konja koji će me izaći do 10000 eura u Bosni i Hercegovini. Zanima me koji su sajtovi najbolji za traženje istih, tj. gdje je najveća ponuda i koji traktor mi predlažete (šta su prednosti, a šta mane). Unaprijed hva

<zetor>

Član
Pridružen(a)
25 Lis 2012
Poruka
267
Trebam savjet za kupnju traktora , izbor se sveo na ova dva pa bi svaki savjet dobrodošao .

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Pridružen(a)
22 Lip 2007
Poruka
14,504
Silver ti je jači (teži) traktor, koliko vidim ima i više opreme, 4 litre motor, uvezen.
DF je Explorer s Deutz motorom od 3,3 litre, s manje sati.

Na vrh