• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,188
Pročitaj još jedanput.
Pravilo potvrđeno iskustvom i statistikom.

Ivane, to ti samo misliš. Ak je tebi dobar ne znači da ne treba nikad ulagati u njega. Najmanje bi trebalo piksirati prednji trap...
Ne tjeraju svi dok ide. Neki moraju i popravljati.

Da trebalo bi piksirati prednji trap, koji je takav vec zadnjih 5 god i sloziti sjedalo jel je otisao tapacirung i spuzva i crkao amortizer, ali i bez tih intervencija ja radim s tim traktorom 200-250 rs godisnje..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Eto vidiš Ivane. Sam si potvrdil moje riječi.
Da na tehničkom pregledu delaju svoj posel kak treba, davno bi ti to popravil.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ovo kaj vam zj veli je 100% točno.
Uvijek ali uvijek kod auta i kod traktora ako su stariji od 5godina moraš uložit barem 1/3 cijene ili malo manje nekad ali uvijek ako želiš da je ispravan i da služi za svakodnevnu upotrebu,ali ima ljudi kojima je ok sjedit na limu i neimati nijednu vuricu i imati lufta u volanu više od pola kruga,za takve je sve super dobro i tvorničko stanje...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Svaki traktor sluzi svrsi al brate, ZETOR kao da je BOŽANSTVO.

Bome jbg zbilja neke ljude nikako razumit .
Tvoje bi sve drugo popljuvali ali Zetor to nema ni fendt mu nije ravan.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Abarth mnogi nedaju isprobavat jedva da sjedneš u njega,a kad veliš ajmo na dizalicu ili valjke počnu se smijat i vele kaj ne vidiš da je ko iz dučana...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Na brzinu da ispisem..nije tema al zanimljivo
Kupi kolega prije par godina golfa 2
Vozi on do registracije i kad tamo njegovog auta nigdje u policiji..ne vodi se ni u kim papirima
Ode on covjeku a ovaj se naljuti na njega...jesam ti reko da dodes meni kad bude trebalo registrovat...napadne kolegu
Izvuce baraba pecat iz fioke lupi i kaze registrovano..Kolega to vozio jos jedno 2 mjeseca i oturio od sebe

Kod kupovine treba dobro pazt i provjert...poslije bude kasno
 

Ranko

Dobro znana faca
Tu od
28 Lip 2008
Poruka
1,240
Ko neda probati, bilo traktor, auto ili bilo koji stroj koji se kupuje, znaci da nesto krije, samo se zahvaliti i sto brze udaljiti :icon_axe:
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Pa necu kupit ako ne smijem probat npr kod kupnje traktora pitajte vlasnika moze li se probat u radu (oranje) odma znas na cemu si

Ako traktor onda Zetor!!
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,979
Nema nikakav multipower.
Ima dvije grupe naprijed i jednu natrag (8+4).
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Evo, bio ja u gledanju traktora i ovaj ihc otpada... A Renault bi mogao čak i uzeti pod uvjetom da uložim 1000€ u njega. E sada me zanima gdje kupiti rezervne djelove za nega i koliko su pouzdani mwm motori... jer ovaj pita generalku ili reparaciju bosch pumpe. Malo teže upali i nije baš živ za 65ks(trom je). Ima li netko od forumaša takav ili sličan renault??
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Ima moj kolega takvog,samo od 90ks,malo je lagan za tu snagu,i ima premalo brzina,u prvoj direkt nema snage za oranje u teškoj zemlji,a u četvrtoj sporoj je prespor. Traktor jako malo radi,pa nisu imali nekih problema s njim,navodno da je nekad bio taskopan i da ima devet lamela,što bi značilo da ima više brzina,ima i neke ručke za koje ni ne znaju čemu služe... Vjerojatni se da naći točan podatak na netu. MWM motori su vrhunski,ali za pravu generalku neće biti dosta 1000€. Zašto je IHC otpao?
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Ma ihc je prespor 20km/h i taj power slabo radi... potrebna mu je reparacija, pa onda curi malo ulje na semeringu radilice ispred i iza. Jedino je kabina velika ali opet sva rasklimana. Traktor je jedino dobar za oranje manjih parcela di ima puno okretanja jer se šalta napred-nazad bez kvačila samo se povuče ručica od powera i on krene.

Renault je isto spor na cesti i ima isto mana; cure semerinzi radilice i motor je lijen, kvačilo je na kraju.Karoserija i ostalo je dosta dobro, gume skoro nove i cijena mi je prihvatljiva(spustio je nesto). Ima 12+3 brzine.
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Isplati li se kupovat star traktor koji trazi puno posla na sebi i jos je pitanje kako za dijelove
Ako upadnem u kakve pare morat cu gledat kakav jaci traktor,al to ce biti traktor za kog ima dijelova u svakoj vecoj radnji
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
U susjednom selu ima jedan Renault traktor. Otišao mu glavni kočioni.Nije se mogao reparirati.Čekao ga 25 dana i platio 280 eura.Mislim da iznos sve govori.
 

Najnoviji postovi

Na vrh