• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Zanima me da li netko ima mozda neki katalog ili web stranicu di bi mogao pronaći presjek mjenjačke kutije i diferencijala?

Inaće motor lijepo radi i ne dimi samo je lijen...
Ja mislim da taj renault vrijedi 20000 kn i ako ga sredim iman dobar traktor u koji sam siguran...a za te novce mogu kupiti samo imt533 a on nije ni blizu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Radije kupi Zetora, ponajviše radi jeftinih dijelova. Ovaj Renault nebu vredniji ak u njega ulupaš još jednu njegovu vrijednost.
Ili u Italiji (to bi ti trebalo biti blizu) kupi nekog Fiata 640 ili Samea.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: IMT

Prodajem svoj mtk i želim si kupiti neki traktor. Sad, sve više mi se sviđaju imt jer su dosta pristupačni po cijeni.
Budući da sam totalni novak u tome, pitam se, jeli velika razlika u performansu između 539 i 542? I kaj je taj 539 deluxe, nešto posebno?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Re: IMT

Ak gledaš te IMT-je bez prednjeg pogona, onda je Universala 445 bolji izbor.
Upotrebljivija hidraulika, puno više snage na kardanu, niža potrošnja goriva. Jedino je sporiji na cesti.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: IMT

Hm, svi predlažu Universal. Sve to štima, samo kaj je univerzal dosta skupljiji...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Re: IMT

Mislim da baš i nisu skuplji. Dobar 539 ili 542 koji nije izrauban teško ide ispod 25000 kn. Za te iste novce imaš i Universala u dobrom stanju.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: IMT

Ok hvala! Da, valjda sam imao taj dojam jer sam uspoređival ove dtc
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Re: IMT

Da, dupljaci su kak i samo naziv kaže duplo skuplji. Jbga, za te pare kupiš dva traktora.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,660
Re: IMT

Ja ti ne predlažem Univerzala, nego nekog IMT- jca, Ali ne zato jer je IMT bolji od UTB (ili obrnuto). Jer ako si do sad određene poslove radio sa Labincem (pod prtpostavkom, da nemaš nešto puno za raditi). Bolje je kupiti neki traktor u predviđenom budžetu (koji si za to namijenio) i jedan dio predviđenog budžeta ostaviti za eventualne popravke i sređivanje. Nego kupiti neki skuplji za sav predviđeni buđet i onda ako nešto rikne ! :icon_rolleyes:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Re: IMT

Kupujem traktor jer neke poslove nisam mogel s labincem radit. Znači vitlat u šumi, orat njivu i ostale stvari koje mi dozvoljavaju priključci za traktor. A mjesta gde ga bum trebal su na kosinama...

Via Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Re: IMT

Po ovom napisanom je Universal u prednosti.
Kaj se tiče održavanja u financijskom smislu skoro pa i nema razlike u cijeni.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT

Ni s jednim se nebu razveselil kad krenu problemi.
Nitko ne prodaje ispravan traktor,al kak kome paše,nekome je rastureno dobro ko nekim forumašima ovdje.
U svakom slučeaju kaj god kupiš, gledaj da imaš primjerene priključke za njega,ne prevelike i išlo bu to.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Re: IMT

Pa i ursus 335 nije loš traktor, mala potrošnja i prilično jak za svoju veličinu a i cijene su ok.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Re: IMT

Dobar je ursuz,,,ima i snage..al kad cujem onaj njegov zvuk ....ono stektanje.
Nemoj se puno obazirat na oficirovo skrabanje,pokusava mene bockat :D::D:
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,914
Re: IMT

Ak gledaš te IMT-je bez prednjeg pogona, onda je Universala 445 bolji izbor.
Upotrebljivija hidraulika, puno više snage na kardanu, niža potrošnja goriva. Jedino je sporiji na cesti.

Vise gume i odmah je brzi,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,984
Re: IMT

Ne puno, jer mu getriba ima kratki diferencijal. Ali su zato brzine na polju upotrebljivije.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Re: IMT

Dobar je ursuz,,,ima i snage..al kad cujem onaj njegov zvuk ....ono stektanje.
Nemoj se puno obazirat na oficirovo skrabanje,pokusava mene bockat :D::D:
Nije išlo samo tebe[emoji6]

Al taj ursus 330-335 odvleče dva imt 533-539,malo je grublji ali smišljeno napravljen.
Meni osobno se jako sviđa štore 404 i stvarno je jako dobar traktor,naravno kod dobrog gazde.
Nije velik ali jako puno može napraviti,al mislim da bu kolega @ZJ ti malo više objasnil o takvim traktorima manje snage a pogona na sva 4 kotača.

Recimo jedan detalj koji me se dojmio kod tog štorkana je pogon na prednje bez servo volana a mota se lagano.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh