• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

soony-69

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
864
Pa i ne izgledaju mi nešto prepovoljno cijene na tom oglasniku.Ne znam da li su sa PDVom i koliko je tamo PDV na strojeve?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sve ti je to lutrija, vidi se da ima 10 traktora na gruntu, znaći švercer, on prodaje u italiji po 8500 znaći da ga je kupil za 6500-7000€, proda ga našemu šverceru i on ga prodaje kod nas po 11000€. I tko je najbolje naj...? Krajni kupac jer nezna kaj je kupil pa se moliš Bogu kaj barem prvih par godina izdrži bez večeg ulaganja.
 

karlo.m

Član
Tu od
7 Stu 2012
Poruka
244
Za Renault-a ste me popljuvali, a šta kažete za Torpedo 6206 (njuškalo 19036275).??
I moram još ići vidjeti Same leone 70 sa motorom V4.. zanima me kakvi su ti sametovi V-motori?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,243
Skupi dijelovi i nema ih. Radije gledaj nekog Corsara ili tak nekaj "novije", sa105.4 motorom.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
To je mozda i najgori Torpedo ikad napravljen. Jedina prednost mu je sto je kratak i okretan. Ima cak i snage, ali je katastrofalno izveden. Za te novce se jos nadje i 7506.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Za Renault-a ste me popljuvali, a šta kažete za Torpedo 6206 (njuškalo 19036275).??
I moram još ići vidjeti Same leone 70 sa motorom V4.. zanima me kakvi su ti sametovi V-motori?

Pitaš za mišljenje i dobiješ ga,po meni to nije pljuvanje. A što reći? Renault,IHC,Same... Gdje samo nađeš tu egzotiku? Još je ovaj Torpedo najbolji od svega toga. Opće je poznato da šezdesetke imaju problem s mjenjačem,ali ako nećeš raditi puno i paziš ga,ide to.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
tome ne treba zadnji kraj , ovo je đekpot za tomu

Nisi me shvatil. Ovaj ne da je đekpot, nego 2 đekpota za tomu. No bez zadnjeg kraja (trapa) bi bilo jaaaako teško orati, a s njim bi išlo super.
Htel sam samo dati do znanja da je tomo u nekim stvarima čak nazadoval. Kad su radili po licenci Pasquallija, imali su ovakav sličan transporter, čak i dodatni zadnji trap, ali su transporter prestali proizvoditi. :icon_hang:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ma transporter je sigurno bil skup ..a kod nas je zaprežnih kola bilo .a ima ih još i danas ....tak da to jednostavno nije moglo naprijed .

a to oranje , našem seljaku su sigurno izašle oke kad su rekli da to kino može orati ..ma može , blagoslovljen budi onaj svaki tko potegne makar metar brazdu s njim
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Metar duboku? :(giggle):

Naoral sam se z malim tomekom. I to onim kaj je imal na volanu nazubljen polumjesec. Tu si u trenu ostal bez palca, ako je ostal s unutrašnje strane volana. :(sweat):
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
603
Nisam neki stručnjak za traktore imam samo Tomu 826.

S obzirom da se traži traktor za 20-25 000kn, mislim da treba posložiti najbitnije kriterije koje traktor mora zadovoljiti:
1) da je čest, zbog nabave djelova
2) da imaš blizu majstora koji ga zna popraviti
2) da ti je dovoljno jak, a opet ne prejak
Znači, ako imaš 2h zemlje, teba ti traktor od 40tak ks, ne od 70, makar ti ga netko poklonio. Jer oplug 2x10" ćeš naći za 1500kn, a prikladan plug za traktor od 70kn je nekoliko puta skuplji. Skuplje su i gume i sve ostalo.

Netko je ovdje napisao i da sa Tomom napravi puno posla, samo polako.
To je točno, Tomo i svi slični mini traktori su odlični za penzionere, koji imaju vremena.
Doma ima i Tomu i penzionera, pa znam.

Netko tko radi 8h dnevno, nema se vremena igrati s Tomom, jer mu je dan prekratak.
Onda se gleda traktor 40-50ks, da je jeftin u nabavi i održavanju.

Da sad kupujem traktor tih karakteristika, ovako bi poslagao rang požečknih marki
1) Zetor. jest skup, ali ima djelova, kvalitetan je. Tvornica još uvjek postoji
2) Univerzal, štore, Fiat. Možta i Imt 540 sa fiat motorom,
3) Imt
4) Torpedo, Ursus

Od svih ovih tvornica samo zetor još uvjek postoji, ostalo je sve pokojno. Egzote bi uzeo u obzir jedino ako je cijena povoljna a stanje dobro. Inače bi moglo biti plakanja.

edit: ako želiš "dobro proći" nema kupovine na brzinu. Novce moraš imat spremne i pratiti oglase. Možda još bolje osmrtnice u kraju (zvuči morbidno al je točno).

Ne znam koliko ima traktora kod tebe, meni pada na pameti ići po selima i raspitivati se tko ima traktor koji ne koristi pa bi ga možda prodao, ciljam na staračka domaćinstva. Možda neće biti najjeftiniji, ali bolje i to nego ulickano od švercera.
 
Posljednje uređivanje:

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jesi gledao zetore 4718 ili 4911?
To su stari ali jako kvalitetni traktori snage od 40-45ks.
Ili imt 539.
Na oba tri traktora mogu raditi sa malim plugovima i strižna bočna kosa za travu.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ti bi samo balkanske te zastarjele jesi skroman meni su ti većinom zadnji na pameti.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pa gleda za 25000kn,kaj može još uzet zapadno,JD 45ks renol internacional,case ili štajer?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Za 25000 nemožeš ni auto kupit a kamo ispravan traktor .
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,823
Za 25000 nemožeš ni auto kupit a kamo ispravan traktor .

A kaj da kupi skupo kad ima ograničen budžet,čitaj malo bolje.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Posljednje uređivanje:

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Jbga mali, bolje da si dovuće nekog zetora, ursusa, imt-a za te novce za koje ima djelova u svakom žbunju nego neku egzotiku pa da prođe pola EU za jedan semering od 50kn.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Takvog Samea s prednjim pogonom je moj šuro platil 10.000 više. Za sad je zadovoljan.
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Ima manjih traktora 35-40 ks za cca 1000 eura, samo treba cekati priliku. To uglavnom ne budu reprezentativni primjerci, ali ako kupist traktor za 1000-1500 eura, a budzet oko 3500, bolje uloziti u njega, nego kupiti nesto precjenjeno, a realno iste vrijednosti. Problem je sto se takvi traktori prodaju u roku od jednog dana, najcesce ih prodaju ljudi kad im gori pod nogama, ne bude to toliko lose. Prosle godine sam naisao na 558 za 4500 kn, 533 za 5000, a bio je i 577 za 10 000. Ako imas novce, prati oglase, svaki dan gledaj i nesto ce naici.
 

Najnoviji postovi

Na vrh