• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Za manje para-možda. Za malo para sigurno nećeš kupiti dobru stvar. Šverceri pokupuju sve što vrijedi,ostaje samo groblje,i ono što je preskupo. Za pravu priliku treba imati paru u džepu i čekati.

Zagi-a priključci za traktor? To imaš? Treba ti bar plug,tanjurača i prikolica... Veći traktor-veći i skuplji priključci. Pa kvarovi kojih sigurno bude,pa održavanje... Možda bolje da nekome platiš uslugu,nego da te traktor pojede.

Manjih traktora jeftino fiata kao univerzal sam našao jako jeftino a plaća samo pdv.
Bolje mu tako nego univerzala kupiti.
Kad već hoće a ima svega se nađe našao sam kosa dupli nož po 500 eura .
Samo da imam vremena i novaca odmah bi preko.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Gdje ? U Italiju ? Ja još dan danas nisam dobio odgovor na dva maila kaj sam poslal, a već je i mjesec dana prošlo.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ma kakav mail jedino zvati mi smo jedan traktorčić iz uvoza dovezli 40 konja to je čudo sačuvano .
Sve radi a kod nas kupiš samo ulažeš.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Na taj Subito sam i slal mailove. No, dobro.... Kad odlučim nekaj kupiti, kum mi zna talijanski. A ja sam kopiral tekst i zalijepil ga na prevoditelj. Razme se kaj piše.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A znam da al ko ti danas i na njuškalu na mail odgovori to je tako.
Gledao sam manje fiate oko 60 konja dupla vuča 5000 eura bio tako nešto mi se sviđa
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Zagi82 najprije kupi neki manji traktor pa i nesto od prikljucaka pa pomalo kroz par godina ces uzet nes i vece
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Jel ima kakvih dodatnih davanja na tu cijenu kad ga uvoziš k nama?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Samo pdv plaćaš i sad neznam jel ide još homologacija uglavnom ne košta puno
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,734
Naš pdv ili njihov?

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,731
A prijevoz iz italije do hrvatske, to ne spada u troškove?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Treba traktor ići i pogledati,nekad se ne kupi ništa,nekad to potraje,a sve košta. Pa računaj da ga s takvim gumama ne možeš ni registrirati ni rabiti,opet košta. Pa pola struje ne radi,pa veliki servis,i moliš Boga da ne rikne nešto skupog na njemu...
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Ako namjeravate vani kupiti stari traktor koji ćete kod nas registrirati prvo provjerite jel se uopće može homologirati. Raspitajte se u stanici za tehnički pregled. Ako imate broj motora i broj šasije traktora lakše je provjeriti.
Oni koji nisu u sustavu PDV-a plaćaju kupcu cijenu s porezom, a koji jesu neznam gdje plaćaju.
Za uvoz iz EU nema drugih troškova osim homologacije (oko 500 kn) i registracije. Transport može biti trošak ili ne. Ja sam kod kupnje dogovoril cijenu s dopremom traktora (novog).
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Valjda ima negdje doma i zadnji kraj da mora i druge posle delati. Kod mene je još pred par godina bil jedan takav mali TV. Kad je nekaj vozil, kopčal je prikolicu, a za ostale potrebe zadnji kraj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh