• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Glejte, ljudi ga znaju. Kupi pokvarene stroje i popravi pa proda. Svašta, u šta se tema zna pretvorit. Prvo mi predlažete unija, ja ga nađem, sad me odgovarate haha.. Strašno

Via Tapatalk
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,757
Zagi82 da sam na tvom mjestu povel bi ipak nekog iskusnog. Recimo mali koliko vidim dosta zna pa nek on reče šta valja. :(:
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Imam legu koji ima unija dupljaka 445 cijeli život s njim radi pa će ga isprobati pa da vidimo.

Via Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ako je čovjek pokazao što je napravio ja ne vidim problema, univerzali nisu baš traktori napravljeni od marmelade a kod mene znam gdje je nadživio gazdu u 40g i stigao do generalke a slažem se da puno ovisi od održavanja. Uvijek je lutrija kupovati i sve zavisi kako te sreća prati ali ovdje je vidio kako se na njemu radi i bar ima velike šanse da bude ok. Neznam jedino kakve su gume ali to je ionako potrošna stvar.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

itp

Aktivni član
Tu od
12 Svi 2008
Poruka
1,903
Meni samo nije jasno zasto je onaj kardan ofarbao :biggrin:
Kupi traktor ako ti se svidja. Ako ne valja, sam si kriv. Ako valja, opet je tvoja zasluga. Posto je ofarban, barem ce ti biti lakse naci ako negdje nesto procuri.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Ja se nikad nebi usudil kupiti farban traktor, ajd limarija jos kak tak, ali motor, nema sanse..
Bolje da je skroz hrdav nego farban, pa dok farba malo ispuca evo ulja na sve strane..
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Želiš reći da svi traktori koji su ofarbani puštaju ulje?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,698
Može procurit semering radilice prednji ili stražnji i eventualno na poklopcu ventila. Ti motori da su ne znam kako loši manje sline i maste od nekih koji su u odličnom stanju.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Svašta dečki pišu,ali budimo realni,idealnog nema,pa tako i sigurno ovaj nije ispravan 100%,a zagi bu išel sa čovijekom koji kuži unije i isprobal ga,zagrijal i pogledal i odlučit če...
Pitaj čovijeka dali garantira za motor i koliko da bude radio bez greške i vidjet češ kaj veli,kako diše...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

radul

Član
Tu od
28 Svi 2013
Poruka
788
Pitaj covijeka da ti ga da na par dana da ga testiras,pa sve budes vidio di ,sta,kako... ako di curi sad kad je ofarban se bude posebno vidilo... u medjuvremenu probaj dogovorit s @malim da dodje do tebe i s strucne strane iskontrolira situaciju...:mur:
malom ces dat 100€ da odradi svoj poso, a on strucnjak kakav vec je bude sigurno naso neki nedostatak i spustio cjenu za par-sto € :icon_idea:
I na kraju svi sretni i zadovoljni, "vuk sit,a ovce na broju" , ti ustedio,mali zaradio i jos plus dobio dobar i provjeren stroj u dvoriste!!! :icon_thumright:
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,141
Želiš reći da svi traktori koji su ofarbani puštaju ulje?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Ne zelim, ali to se s farbom moze prikriti na kratko vrijeme, ko zeli prikriti..
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ako ti se sviđa traktor, kupuj, ako nećeš ti, vrlo brzo će doći drugi kupac. Nitko ti neće dati na probu friško ofarban traktor s uređivanim motorom! Mislim da za te novce ne možeš puno bolji traktor dobiti. Sretno!
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Lik mi sam rekel kad je kupil traktor, otraga u rupici negdje gdje su spremljene kocnice je prodavac nabil drvenu kajlu da se ne vidi da pusta na semeringu. Kada je dopeljal traktor i skuzio kajlu, izlilo se za casu ulja. Sve je otvorio i napravio na novo. Jos mi kazao sve. I ne kupujem traktor za 10 000 eura nego za 3 000 pa i nemogu ocekivat da bum dobil nesto nevjerojatno uredno i dobro. Kolko para tolko muzike, a za to kaj sam do sad videl, muzika je dost dobra :icon_super:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Moj jedini savjet ti je da si provjeriš dostupnost dijelova za taj određeni model u svojoj okolici, a ne da moraš 2-3 tjedna u sezoni radova čekati za neku banalnu sitnicu ako se kaj pokvari. Imt, zetor, ursus su tu u maloj prednosti jer za njih imaš dijelove doslovce u svakoj pekari.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Zagi-meni se samo čini da previše vjeruješ tom tipu...
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Ak nebudem nikom nikad nesto malo vjeroval, nebudem nikad kupil polovni traktor.
 

puky

Član
Tu od
16 Svi 2013
Poruka
232
Koji problemi oko kupnje traktora ako ti se sviđa i ako imaš love kupi bez previše rasprave pa ces vidjet sta si kupio jer mi sa foruma ne mozemo znat kakav je traktor i samo da znas niko nece pljuvat po svom traktoru nit ce ti rec dali ima kakav kvar a sigurno ga ima

Poslano sa mog HTC Desire 626 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh