• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Našao sam Univerzal 445 solac za 21000 i nekoliko imt 542 u tom cijenovnom ranžu. Idući tjedan idem glet pa budem vidio direktnu usporedbu.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Zagi, samo tako naprijed, pogledaj ih nekoliko pa ćeš imati bolji dojam.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Ma nije loš IMT koliko ljudi govore 542 ti ima motor od 539 a mjenjač od 549 kod vece eksploatacije mjenjač je loša stavka ali su dijelovi jako dostupni
Imao sam utb 643dt i mogu reći da je jako dobar traktor a imam i dva 533 i nemam neko velike zamjerke za imt jedino što su to potpuno različiti strojevi svaki ima svoje vrline i mane
Da vidite kad na jedan 533 stavite vodu u zadnje gume kako to malo čudo ore [emoji12]

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Upravo sam telefoniral s jednim likom koji prodaje Univerzal 445 (solca). I onak pitam, zovem radi Univerzala s oglasa, a on - "joj već je prodan, ali baš slažem drugoga, delam kompletnu generalku na mašini i farbam cijelog, klipovi novi itd itd..." Sad idem možda ovaj tjedan pogledati kaj on to dela da vidim i možda da si rezerviram Univerzal traktor. Ali još ću zasigurno probati IMT542 i Univerzal u usporedbi kako ih je koristiti i sa njima baratati.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,059
Ako hočeš pošaljem ti broj od čovjeka koji ima 542 i 445, oba su za prodati, a ujedno možeš uspoređivati.
Isto tak ti mogu dati broj od jednog dobrog 445.
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
A odakle su? Malo mi je i problem prijevoz traktora, baš da nije na drugom kraju Hrvatske. Može, daj mi pošalji broj preko poruke. Hvala :icon_pray:
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Kad kupujes traktor,bolje da mu ti radis generalno,nego kupis,a neznas sta je odradeno
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Prevoz ti je 7 kn kilometar računa se jedan smjer (da ne reklamiram firma je u Križevcima). Vrsani bolje da netko drugi uradi kupil sem traktor sa generalkom motora , složenom getribom ,hidraulikom , kočnicama i novim prednjim mostom i registriran do sad bez problema . Promjenil sem par stvari koje su radile ali tak mi došlo .obrtomjer bravu i sl .
 
Posljednje uređivanje:

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Bas sam zval onog imt542 iz plavog oglasnika, lik veli da ima 2700 radnih sati. Ja pitam jeli radi brojac sati, on veli da ne. 2. vlasnik. Nije nikad nis servisiral na njemu, samo ulje menjal. Mislim da nije pametno kockat na taj oglas. Potraga ide dalje.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kompresor se uz malo znanja može ugradiri i od malog ursusa, a to se dade cijeli sistem naći po oglasnicima za 100-200€
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Obavezno povedi nekog tko se razumije inaače budeš kupio mačka u vreći.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Problem je naći nekog tko se razumije i još da hoće ići jer snosi odgovornost za greške . A opet šverceri su ispred poštenih ljudi sa kojekakvim želatinama i ostalom kemijom . U Zelini sam videl jednog MF kaj je radil ko novi a bil je motor na izdisaju . Odbilo me kaj je imel novu naljepnicu sa tri brzine a trebaju četiri . Poznanik ga kupil i jedva složil getribu kupil rabljenu i složil iz dvije motor je kupil od nekakvog valjka . I još sretan kaj je čistil rezervar jer u njemu bil poboljšivač .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Bar nekog koji ima takav traktor zna njegove boljke .
Ja obično to odradim zimi odem gledat i samo ruku na motor i svi ih palili nijedan ne valja.
I rečem čovjeku i on kupi drugi dan upaliti nikako
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Danas sam bio kod majstora koji slaže Univerzal, radi generalku. Glava brušena, novi klipovi unutra. Ja mislim da odluka pala.

8a709c670a3a19a7110b432f81f04572.jpg


054a1cb5e5e717dfe352df6a21a6fa04.jpg


f0fd40385081f20efc6078acfb141106.jpg


Via Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,762
Dobro pogledaj da nije gdje krpan blok.
Generalka nije samo motor. Ostaju getriba, kočnice, hidraulika...
Nek te ne zavara lijepa farba, probaj sve to prije kupnje.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Meni ovo izgleda samo šminka

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,703
Vidi na reduktorima gdje se pričvršćuju ovi lanci (španeri)kaj drže poluge jel šta vareno i krpano. Tu znaju pucat i trgat te šerafe ak je vožen često velik teret na hidrauliki.
Druga i treća brzina su sinhronizirane kako spore tako i brze i u vožnji prilikom šaltanja nesmiju krčat. Ak krče, sinhroni su pri kraju i traktor mora na tri djela, nije kvar skup al ima posla.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
aj nemote sad dečki sem mu bingulicu , najprije smo mu predlagali ovog ljepotana sad ga kudite na sva usta .
 

Zagi82

Član
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
508
Hidraulik ko novi, navodno samo korišten za prikolicu, jer mu kuka zlizana a ostalo zgleda ko novo.
Volan nema milimetara lufta, na novo je napravil. Getriba salta direkt bez i kakvog lufta, lik rekel da mjenjač otpr i nema ništa potrebe za obnavljanje. Pokazal mi klipove i glavu.
Via Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh