• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Izgleda da je to sad skoro sve nanovo slagano.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
A zakaj ga onda prodaje?
Nemoj zaboraviti da je 7711 tonu teži od U355. Znači i da su odljevci deblji, veći zupčanici itd.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Veći motor od originala može značiti samo manju potrošnju i lakši rad,pod uvjetom da se nastavi raditi s priključcima koji idu uz "normalni" C360. Kao npr. 2x12" plug,tanjurača 20 ili 24 diska,sjetvospremač do 2.5 metara...
Nema ni on baš tako slab mjenjač,kakav god da je...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Tak si nekak i ja mislim. U ovom slučaju samo motoru može bit lakše, ako staviš na njega 3x12 vjerojatno će prije proklizat jer ga neće moć vuć nego da će nešto puknut u getribi.

@ZJ, iz kojeg ga razloga prodaje ne znam, vidim da je traktor friško uređivan. Čak ga zanima i zamjena za slabiji.
Traktor je 15- tak km od mene pa ga možda skočim i pogledat za vikend.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Ma nije to pekmez da će se razmazat kad takne kruh. :D

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nikaj ne velim...ali...
Taj motor je (volumenom) veći za jedan cijeli cilindar. Isto tak, najveći moment mu je skoro dvaput veći od originalnog.

Kak god bilo, ne vjerujem u veliku trajnost, ak se koristi puna snaga motora. Eventualno ako se priguši na manju snagu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako je traktor ispravan može on trajati jedan kolega ima več 10-tak godina motor od 7011 na Usranon , htel slagati motor ali u Mađarskoj za bagatelu kupil novi zetorov motor.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Da, ali taj je motor znatno manjeg momenta nego ovaj od 77-ice.

Opet me bu Puknuti napal da spominjem Štorea, ali on je dobar primjer pretjerivanja sa snagom motora u odnosu na transmisiju, tak i s ovom preinakom.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
Opet me bu Puknuti napal da spominjem Štorea, ali on je dobar primjer pretjerivanja sa snagom motora u odnosu na transmisiju, tak i s ovom preinakom.

, da ti je prilikom kupovine štoreta to netko nabijal na nos , jel bi mu vjeroval i natrag kupil crveni dvoklipni kopresor?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nemoj gledati snagu, već gledaj najveći moment motora. A taj je dosta veći od Ursusovog.
 

putnicara

Član
Tu od
27 Velj 2013
Poruka
291
@ZJ malo pretjeruješ, nisu te getribe proračunate tik ispod dopuštenog naprezanja kao na novijim traktorima, nego su rađene masivnije, a ako se traktor ne preopterećuje sa većim priključcima, nema razloga da getriba strada. Imao je jedan čovjek u selu motokultivator fahr kt10d sa 10 ks sachsovim dizelom, i kao sileđija ga je brzo sahranio(motor). Onda je na njega nabio prednji trap i motor mečke 200d (oko 70 ks) i napravio si traktorić tipa yanmara i složio si frezu 1,5 m širine, vukao je plug 2x10 cola i tovario 4 metra drva u šumi, nakon 10 godina rada i uslužnog frezanja još ga nije sahranio, a taj mtk kompletan je težak 500kg.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ti misliš da ursus ima tako kvalitetnu getribu???
A prvo i osnovno godine su učinile svoje, i imaju problem s brzim i sporim brzo to ode.
Onda stave španer da ne izbacuje.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Ursus C 360 sa motorom od zetora 7711, jel to neka teška kemija ili to paše bez nekih prevelikih prerada?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Daj slikni to ako bu prilike, zanima me kak su prednji trap nasadili gore i kojeg su koristili. Ursusov i Zetorov.
Ako je Zetorov, a i ako nije, tu bi legla prednja vuča i imaš tenk za male novce. Taman mu bude i konja i momenta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne pretjerujem, a i moram se složiti s Malim.
Godine su učinile svoje, to je sigurno.
Drugo, ta getriba je projektirana za 55ks (Zetor 5511/45)
Treće i glavno, napravljena je od repe.
Naravno da sve to može trajati, ali mali broj sati.
Nije mi samo jasno zakaj ljudi lome zupčanike 2-3 brzine na Zetoru 6911, koji je kud i kam masivniji od Ursusa???
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
i đon diru odlazi getriba na 7000 vur pa se nitko ne žali niti radi toga zaobilazi tu marku , čak štoviše , rado bi ga gledali u dvoru
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ima jedan Ursus pofsrban u JD boju. Jel zato bolji?
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ja bi ti odgovoril,ali s obzirom da ti imaš forumsku gumicu pa kad se zaigraš s forumom pobrišeš kaj ti ne paše bolje da samo nabijem post isto kak i ti s pitanjem
 

Najnoviji postovi

Na vrh