• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Kod mene dosta velikih usranih ali ne kuhaju meni je temperatura 70-80 i dalje od 80 nejde 560 je oko pola zelenega tak da nemam brige oko toga . Kod tog usranog njevalja majstor ako je sve novo nesmije kuhati ili majstor nezna ili neće provjeriti ono kaj je bitno .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Upravo tako, moj nije kuhal nikad, bitno da je kiler čist, termostat dobar, umjesto one kahlice sam ubacil zetorov propeler(tu se isto pokazao mali pad u dizanju temperature) i normalno antifriz jer koliko pomaže kod hladnoće toliko je dobar i za po ljeti jer ima višu točku vrelišta, s time da moj motor nije bil loš ali vidio je i bolje dane, a tjeral sam ga dosta puta pod pravim teretom, tanjural sam sa 24diska, malčiral po takvim vručinama kaj sam i ja znal ostati bez sline. Naj više kaj je dizal je bilo do ruba crvenog polja ili milimetar preko i brzo je spuštal u zeleno jer tak je baš negder valjda termostat otvaral do kraja.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Nez sto mu nevalja nemam ursusa imaju ta dva blizu mene plavi motori.
Jedan 360 drugi 355 bili su obadva zute limarije .
Ovom drugom na 355 stalno ode na prvom klipu dihtung isto se valjda grije .
Al to većinom pod malčerom ovaj s 355 tjera gramipa isto 160 cm a ovaj radi s mega metalovim .
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Za zakuhati 560 moraš biti pravi maher.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Onda mu termostat ne valja. Ako znaš kako radi termostat onda isto tako znaš da on na ler gasu treba imat radnu temperaturu.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Kak prekontrolirati ispravnost termostata? Ja sam mislil da bu pomogel ona IR termometar iz Lidla. No, taj kojeg sam kupil je imal toliko odstupanje (temp. kože na ruki 46°C) da sam ga vratil.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Crijevo od termostata do hladnjaka mora bit hladno sve do onog trenutka kad se termostat otvori i propusti vodu iz motora u hladnjak. On obično otvara na otprilike iznad 80 C°, znači ako ti pokazuje recimo 60 ili 65C° crijevo mora bit hladno, ako je toplo znači da propušta vodu i neispravan je.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Crijevo je dugo hladno, dakle termostat radi ali temperatura (na pokazivaču) se se malo podigne tek nakon kaj termostat propusti. U trenutku propuštanja termostata, crijevo koje ide iz njega je toplo. Može se držati ruka na njemu kao da nema temperaturu višu od 40°C (prema osjetu ruke). Nemam na pokazivaču podjele na stupnjeve, samo zeleno i crveno polje. Kazaljka ni u najtežim radovima po ljetnim vručinama nije nikad prešla polovicu zelenog polja. Kod normalne upotrebe se pomakne svega par mm u zeleno polje.
Hladnjak je ogroman, ali to ne bi smjelo imati veze dok je termostat zatvoren.

Edit:

Evo slike iz frezanja kod normalno zagrijanog motora.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Moguće da otvori puno ranije od predviđenog, to također znači da je neispravan.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,522
Vrlo vjerojatno. E sad, koliko to šteti motoru i šteti li uopće?
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Ulje ima najbolja svojstva podmazivanja na radnoj temperaturi. Ujedno se tada i motor najmanje haba
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Ovisi jel pokazivac dobar. Meni na Fiatagriu sat od temperature ima tri boje, bjela zelena i crvena i kad.se motor ugrije cajger jedva da udje u zeleno to mi je u pocetku smetalo i znao sam ga forsirati bes da vidim dal ce se podici al ono nista. Onda sam pratio filmice na yt i vidim da i drugi fiati isto tako pokazuju i nekako sam se pomirio sa tim. Al opet mi nesto neda mira i svako malo bi da to raskopam i onda odustanem jer se mislim ili svi imaju tako slozene termostate ili su sat namjerno slozili da manje pokazuje .
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Driver, a jesi možda pomislio da za traktor posjeduješ optimalne strojeve pa se samim time traktor ne pregrijava u poslu?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
A neznam traktor je 85 ks, vuce landsberga 3×14 rotobranu 2.5m prikolicu 8tonku sinju za zatvaranje brazde 2.8m vozi djubar sa sip orion 40 kosi sa sip165 (malo premala)
I pauk 5.2m onako strojevi su tu taman ili malo preveliki kako koji
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Driver, a jesi možda pomislio da za traktor posjeduješ optimalne strojeve pa se samim time traktor ne pregrijava u poslu?
Da postigne radnu temperaturu nije bitno jel ima optimalne strojeve, bitan je ispravan termostat.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Da to sve stoji sto se tice termostata al ni jedan termostat mu nemoze pomoci ako sistem hladjenja nije dobar ili je poddimenzioniran, on otvori antifriz cilkulira punom parom a temperatura samo raste i nista je ne spusta. Tu termostat ne igra veliku ulogu, on igra kad je sistem ok i isto zimi kad je hladno i mora svojim zatvaranjem il otvaranjem odrzavati temperaturu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
E to je sad već drugi par opanaka

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ursus C 360 sa motorom od zetora 7711, jel to neka teška kemija ili to paše bez nekih prevelikih prerada?

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Znači to bi mogal bit dobar stroj

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ak getriba ima prolema s originalnim motorom, kak je tek s ovim, ~50% jačim?

U kakvom je stanju od prethodnog gazde???
 

Najnoviji postovi

Na vrh