• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Nemreš ga usporediti s malim Ursusom. Pojede ga za doručak, osim kaj je Delfino brži.
Ak već gledaš, gledaj nekoga koji ima 3 cilindra, pogotovo za malčiranje.
Moraš znati da su to stari traktori i da cijena popravka može (ali i ne mora) biti visoka.

Imam sad univerzala 340 isto 2 cilindra i bez problema tjera malčer, samo bih trebao prvi pogon sigurnosti radi na nizbrdicama, a razlike u cijenama izmedu ovog samea i npr. univerzala 445 su dosta velike.

avto.net je oglasnik
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
538
@zetor
Ovaj Fiat je bil iznajmljen kod clana @zekson, imas ga negdje u temi na forumu pa ga pitaj kak se ponasa u radu.
Inace, koliko se sjecam, prva cijena kad se pojavil na oglasniku je bila 58tkn ili 68tkn, nisam siguran ali je bila daleko manja od ove sad.

U parvu si kolega upravo sam nasao slike .
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
Što mislite o Universalu 550 MDT/DTC? Znam da nisu baš česti, ali kad se nađu cijena im zna biti tek malo veća nego kod 445DT, a imaju 10ks više, četiri cilindra motor, 8+2 getriba...
Imaju neku veću manu, kakva je dostupnost dijelova?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Obično im je najveća mama prethodni vlasnik.
Nisu baš okretni, pogotovo DT model.
 

Zhaba

Član
Tu od
9 Stu 2014
Poruka
142
To je mana većine traktora sličnog godišta, tu nema previše pomoći. Zna možda netko kakav je općenito motor, getriba? Kakav je u usporedbi s traktorima podjednake snage i dimenzija?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Svi su oni isti, od 445 do 640, s istim getribama i hidraulikom. Različit je samo motor i veličina guma.
Ak ti se dopada bilo koji Universal, dopal ti se bude i 550.
Gledaj da nije getriba negdje krpana, jer novih odljevaka više nema. Inače puno je moćniji u usporedbi s 445.
Veličina kao 640, samo slabiji motor.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,496
Dosta udoban traktor, tih u kabini, ima meh.reverzer. Za to godiste je fenomenalan.
Izdrzljiv je dosta, opcenito se ta serija dobra pokazala.
A i taj sa oglasa mi se bas cini uredan traktor,
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ursus 355/360 ili IMT 558 odnosno 560 prva serija?
Služio bi za oranje i pripremu zemlje sa sjetvospremačem 2.5 m. Znam da izbor nije neki ali....

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Universal. Bilo koji. Točka.
Jednom IMT, nikad više IMT. Tvoje riječi :)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Je, to su moje riječi i to stoji. Uni je ipak preslab za 2.5 m sjetvospremača. Bori se on sa njime al nije to to, žao mi ga je. Za jačeg nemam para, jednog bi ostavio a za drugog imam potecijalnog kupca pa zato razmišljam o nečem jačem.
Nekak me Ursus najviše privlači, ima ga kolega i zadovoljan je sa njime.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Eto, Šanana ti prodaje dobrog 565 :)
Ili pitaj Željka. Njegov Ursus je friško pofarban :)

A sad ozbiljno: posudi traktor od Jose, pa probaj da vidiš jel 558 ono kaj ti treba.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Ursus i to 355, kad bi naletel na 350....... ili dobrog 335, a najde se tu i tam.

Jeftin u startu, djelovi tak tak ali đabe i ima ih na svakom čošku, snage beskrajno... grdi je, ima lošu limariju, tuli po cesti..... ali opravdava svaku uloženu kunu.
U tog Unija (ako se nameriš) buš ulupal za čas jednog velikog Ursusa.

Ja (da moram) bi radije kupil 558 sa svim njegovim manama.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
558 mi je jako nepregledan, loše riješena papučica kvačila, kočnice na 95% njih ne rade. Ursusa nisam probal, samo sam sijedio na njemu i to je daleko barem meni preglednije i nekak prihvatljivije složeno. E sad samo je pitanje koji je kvalitetniji odnosno manje rasturen od onog kaj se nudi po oglasnicima.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Kvačilo bi se dalo prepraviti, ako nikak drugačije na hidraulično. Kočnice se poslože pa opet jedan čas traju. Preglednost, misliš kupiti traktor s kabinom? Gledaj s večom, ona ko na Josinom je mala pa je zato tak nepregleno.

Ursulu ako kupiš za male pare nemaš kaj ni očekivati, kojeg god da kupiš svaki je nekog vraga delal. To su bili jači traktori na gospodarstvu u svoje doba, a davno je to bilo kad je zadnji s trake izisel.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Budemo vidili još, ovo je sad samo razmišljanje na glas. Nije mi hitno niti mi je neka preša po tom pitanju. Slučajno imam interesanta za svog pa malo razmišljam.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Zato baš kaj nije sila (a misli lete tim pravcem) treba malo popratiti oglasnike i baciti glas pa ako kaj naleti ubosti ako se ukaže prilika.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nemoj samo zaboraviti da na velikom Ursusu hidraulika ne radi bez uključenog kardana.
Nije to (pre)veliki nedostatak, ali je nedostatak. Pogotovo u usporedbi s Universalom, na kojem hidraulika uvijek radi.
 
Posljednje uređivanje:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Da znam za to

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 
Na vrh