• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Sto posto da bi kineza prije imt-a, jer je ostal 100 let za hrđavim čavlom i dizajnom,udobnošću,"tišinom" u kabini..., dok su svi ostali pa i kinezi otišli naprijed.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Pa ak usporediš E604 i 549, ovaj prvi ima bar više brzina i 15ks jači motor.
Proizvodnja IMT-a u razdoblju od zadnjih 10 g. je na razini statističke greške (da citiram Hodora) u odnosu na proizvodnju kineskih traktora. Istina,s kinezom treba imati i sreće i volje za šarafljenjem, ali služili bude. Vidim da i novi IMT-i baš nisu za pohvalu.
Imam prijatelja koji ima sličnog manjeg Kineza. Najveći je problem nedostatak dijelova, on je pripasival pikse od nekog drugog traktora, lamelu kuplunga od trećeg itd.
No radi s njim dan i noć.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
538
Ovaj sto ima Europarda 804 kupio novog 2007 i veli da bi opet kupio novog samo da nije cijena skocila za 50% .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Pa ak usporediš E604 i 549, ovaj prvi ima bar više brzina i 15ks jači motor.
Proizvodnja IMT-a u razdoblju od zadnjih 10 g. je na razini statističke greške (da citiram Hodora) u odnosu na proizvodnju kineskih traktora. Istina,s kinezom treba imati i sreće i volje za šarafljenjem, ali služili bude. Vidim da i novi IMT-i baš nisu za pohvalu.
Imam prijatelja koji ima sličnog manjeg Kineza. Najveći je problem nedostatak dijelova, on je pripasival pikse od nekog drugog traktora, lamelu kuplunga od trećeg itd.
No radi s njim dan i noć.

Pun forum onaj srpski tih kineza kako se kvare hidrulik se raspadne na 100 sati jednom.
Ja ga nebi džaba uzeo a kamo te novce dati za kineza bolje kakav polovan uzet nego kinez nov.
Gledali smo neki mali europard mislim da 40 konja sav se raspao , dimi lupa.
Nebi to nikom preporučio što se kineza tiče.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Pa da. Mi ostali več zaboravili brojeve majstora i neznamo kak izgleda gedora i viljuškasti ključevi. Ima i malo boljih marki koji više stoje nego što rade.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
mali nemam Kineza ali jedan vlasnik istog 3 celindera 45 ks je tri puta bil na tehničkom kad i ja . NJegov je imel problem sa pucanjem celindera i pripasali su od Zetora navodno nakon toga je bil ok. Gume su bile dosta potrošene pa valjda i dosta radi . Kaj se tiče srpskih foruma tam nesmiješ ništa reči protiv IMT-a pa ih ne shvačam ozbiljno .
 

edosoko

Dobro znana faca
Tu od
5 Svi 2008
Poruka
1,381
Kinezi koje sam imao priliku šarafat su me prijatno iznenadili što se tiče konstrukcije, kvalitet materijala i obrade nivo ursusa možda neki dijelovi čak i lošiji. Jedina i vjerovatno presuđujuća mana je što nema dijelova.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Nemreš vjerovati. Iz Kine nema šta nemreš nabaviti. Od igle do lokomotive ali dio za njihov traktor, jok. To more biti samo na našem balkanu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Problem kaj su prekopirali colni sustav i prilagodili ga metričkom pa u originalu ti dijelovi ne postoje . Po pričanju majstora kaj radi kineze sve se može pripasati i rađe radi kineze nego IMT jer su za IMT-a dijelovi lošije kvalitete a on pripaše dijelove od zapadnih traktora .
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
mali nemam Kineza ali jedan vlasnik istog 3 celindera 45 ks je tri puta bil na tehničkom kad i ja . NJegov je imel problem sa pucanjem celindera i pripasali su od Zetora navodno nakon toga je bil ok. Gume su bile dosta potrošene pa valjda i dosta radi . Kaj se tiče srpskih foruma tam nesmiješ ništa reči protiv IMT-a pa ih ne shvačam ozbiljno .

A nije samo protiv imt ni protiv mtz , yto a i najboljeg orača 558 AHAHAHAH
Kritika je uvjek dobra pa valjda svi težimo boljem .
A ne bi bio nekom na mjestu da npr, 10000 eura za nekog kineza ili slično.
Treba novce danas zaradit.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Dali ima tko kakav savijet za kupovinu traktora od 70 do 110 konja i do svoih 60 tisuca kuna sa prednjom vucom i kabinom
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Dali ima tko kakav savijet za kupovinu traktora od 70 do 110 konja i do svoih 60 tisuca kuna sa prednjom vucom i kabinom

vidi na oglasimašto se nudi
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Možeš naći i fiata, zetora, rusa, a moj prvi odabir za tu lovu i tu konjažu bi bil ursus 904b, zetor crystal 8545 i jaći ursusi i crystali, tu mislim da buš naj prije našel omjer konjaže, cijene i dostupnosti djelova. Torpedo ima več malo problem sa djelovima.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Za te novce se da naći solidan Belarus.
Koji je po udobnosti daleko ispred Ursusa i Cristala.

Kolega je neki dan prodao 820 u odličnom stanju sa sve 4 nove gume za 60 tisuća.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Zetor Crystal 80-45 (Ursus 904) imaju preslab motor za svoju transmisiju.
Bar da je 100-45.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj mislite da je to bezveze?
Pogledajte torpedo ili štore.

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 
Na vrh