• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,953
Muhač skroz točno još dodaj usporedbu 533/539 i T-25/A1 , za zadnji i nemoraš (slabo ga znaš):icon_super:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
25-tak je spor jer je male snage, no po vučnim svojstvima je bolji od IMT533.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Da vidim da je napisal 355 isprika.
Al mene je zanimalo ova kombinacija kaj ste pojasnili.
Jer oba imaju dva cilindra a drugačija nazivna snaga...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
Da, ali motori su im potpuno drugačije konstrukcije, ciklusa paljenja i zapremine. Naravno i snage.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Tih desetak ks bi se trebalo dosta osjetit. Meni recimo na Heli fali nešto konja po brdskom terenu, a posebno mi fali nizbrdo. To sam nekako nadoknadio sa novo pronađenom brzinom mjenjača, ali sa posljedicom pada brzine kretanja.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Muhač skroz točno još dodaj usporedbu 533/539 i T-25/A1 , za zadnji i nemoraš (slabo ga znaš):icon_super:
Za 533 se moj kolega kune da je bolji u usporedbi sa 539 (taj kolega ima oba i vjerujem mu kaj prića) ali mu je mana zimsko računanje vremena (teško sastavlja čim prve magle krenu)
539 je isto dobro traktorče u pravim rukama jedino kaj malo preveč troši u odnosu na to kaj daje.
T-25, nemam pojma ali po pročitanom na forumu mali div.

Ja bi i dalje dal glas velikom medvedu jer u omjeru uloženo dobiveno od svih navedenih najviše snage daje a opet je okretan, jeftin u startu i jeftin za održavanje a od viška snage glava ne boli.
Mada ruku na srce nebi ga htel posjedovati na svom dvoru, ali to su moji u glavi razlozi.
25-tak je spor jer je male snage, no po vučnim svojstvima je bolji od IMT533.
Pusti ti to, 25-tak kad se zalaufa ide ko vetar samo kaj u petoj breg osjeti prije nego ga vidiš.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Pusti ti to, 25-tak kad se zalaufa ide ko vetar samo kaj u petoj breg osjeti prije nego ga vidiš.

Kaj to nije kod svih traktora kojima nedostaje snage u odnosu na bruto masu (vozila+teret)? Za postići određenu brzinu s nekim teretom i pri tome imati gravitaciju kao kočnicu ipak treba imati određenu snagu.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Ne troši kad gledaš 539 puno moje s rezervarom napravi 9 radni sati.
Napravi dosta posla a mal rezervar.
 

DARIJUS

Iskusan lik
Tu od
9 Stu 2011
Poruka
6,721
zavisi kaj delaš s njim...osobno sam bil prisutan dok je šogi kosio roto kosom sip 135 i zgutal je rezervar goriva za manje od 6 sati...znam jer sam moral ić na pumpu kad je crkal na livadi...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,668
Kaj to nije kod svih traktora kojima nedostaje snage u odnosu na bruto masu (vozila+teret)? Za postići određenu brzinu s nekim teretom i pri tome imati gravitaciju kao kočnicu ipak treba imati određenu snagu.

Ma da, ali ovaj osječa prazan, bez tereta.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,326
25-tak je spor jer je male snage, no po vučnim svojstvima je bolji od IMT533.
Pusti ti to, 25-tak kad se zalaufa ide ko vetar samo kaj u petoj breg osjeti prije nego ga vidiš.
Mislil sam reći da je spor na polju.

Tih desetak ks bi se trebalo dosta osjetit...
35 u odnosu na 25 konja je 40% povećanje snage. To ti je kak da usporediš 4-cilindraša od 70ks sa šestakom od 100ks.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,558
Muha,
ne znam koliko je taj težak, ali od traktora koji su "preteški" za svoju snagu ne možeš drugo ni očekivati. Susjed je kupil Univerzala 304 DTC. 30 KS i oko 1800 kg. Kak da ga praznog uspoređujemo s npr. Pasquallijem od 33 KS i oko 1100 kg. Kad su obadva prazna, Univerzal je opterećen kao da Pasqualli vuće teret od 700 kg, a to kod te snage u najvećoj brzini nije zanemarivo. Na to je bila poanta kad sam spomenul bruto masu.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Nije ti to baš tako u praksi. U teoriji jest, ali teži traktor ima drugačiji mjenjač (prilagođen težini traktora), drukčije je masa raspoređena i drugačije su dimenzije kotača i guma, a s time i sam grip traktora pri vuči...
Oldtimeri traktori su najbolji primjer drukčijeg omjera "snage" i težine traktora nekad i danas, a siguran sam da su po tom pitanju bili bolji oni stari nego ovi moderni danas.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
zavisi kaj delaš s njim...osobno sam bil prisutan dok je šogi kosio roto kosom sip 135 i zgutal je rezervar goriva za manje od 6 sati...znam jer sam moral ić na pumpu kad je crkal na livadi...

Ima svašta od brata 539troši puno više od mojeg sve isto .
Ja sam mjerio oranje tanjiranje 9 sati napravi i ostane u koritu dolje malo.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,887
Ako ti je dosadno u zivotu uzmi ga :)
Za te novce ima puno boljih rabljenih traktora te snage i takvog komfora.
Imas li mogucnosti da se prijavis na neku mjeru iz ruralnog.. pa uzet nesto novo
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
541
Prijatelj ima Europard 804 2007 god. 6000 radnih sati , sa njim ore,kosi,grabi i vozi gnoj ( radi 100 rali zemlje i ima farmu od 60 krava ) jedino je mijenjao kvacilo i dizne . NA njemu je original Perkins motor i ZF-ova getriba.

A na njuskalu nema neke ponude traktora do 8000 € .
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,486
Po prednjim gumama ne bih rekao da ima te sate, a i da ima, radije bih uzeo nešto drugo za te novce. Kod traktora godina proizvodnje nije toliko bitna.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Fali nula na kraju, ali u globalu kaj bu god što rekel, traktori su za tu lovu i više nego dobri. To kaj jedni jedni tu na forumu misle da su kineski poluproizvod je druga stvar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh