• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
danas sam proveo popodne u križu i sisku gledajući ursusa i vladimirca. za one pare koje ja imam na raspolaganju, nisu loši traktori ali nekak mi nisu "legli". sve što više zetora i ovih gore navedenih pregledam, sve više me vuče da opet kupim nekog oldtajmera švabu.
Valjda sam toliko navikao na njih pa mi ovi nekak nisu po mjeri. vozio sam danas dva traktora i u usporedbi s mojim hermanom lanz iz 1955. nemam puno pozitivnih komentara. lanzom se lakše upravlja, šalta i ljepše sjedi za volanom. možda je samo stvar navike ali dojmovi nisu neki.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Evo da se malo pohvalim sa iskustvom. Traktor još nisam kupio, tražim već skoro dva mjeseca. Dosada sam pogledao otprilike 15 komada i potrošio dosta vremena i novaca na vožnju. Njuškalo, čačkalo, oglasnik, razne facebook grupe pregledavam na poludnevnoj bazi, i ustanovio sam da su oglasnici puni preprodavača a fejs grupe pune svega i svačega.
Moram priznati da sam povećao iznos koji sam spreman platiti za pedesetak posto, no bez obzira na to, nemam previše uspjeha zasad. Možda i zbog toga što sad preferiram traktor s kabinom.
Nekoliko puta sam bio vrlo blizu realizacije, no svi su mi pobjegli prije nego što sam ih došao i pogledat. I to u roku jednog dana, zamisli... Izgleda da ljudi imaju para :(::(:
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
E sad, sve zavisi na što ciljaš ali mislim da bi fiat agri mogao zadovoljiti tvoje potrebe a ako se ide na više klase tim bolje.
Sad sam malo pročitao stare objave da se prisjetim što si tražio i mogu ti reći da ne možeš previše birati do 2000€, za nešto dobro i komforno treba izdvojiti nešto više. Ursus 335 bi bio solidan izbor za uloženo dobiveno.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Damirko dosta ljudi je dobilo odobrenje na 15000€ za kupnju traktora,poljo zemlje,i poljo strojeva koje im eu vrača do kraja godine i kupuju ko ludi samo da iskoriste to,i ubiti dobe traktor zabadave.
Pa je do nove godine malo veča potražnja...

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,954
Mislim da dobri primjerci odu vrlo brzo..sa realnim cijenama...ostalo što je precijenjeno ili sa greškom,vuće se dugo po oglasnicima..
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Damirko, u tom rangu kaj tražiš imaš staro i staru kramu, e sad kaj ubodeš. Imt 539 je, recimo to tako, malo "finiji" traktorčić po nekim sitnicama, a opet ursus335, 355, vladimirec su za njega puno "jači" radnici samo kaj je završna obrada grublja, nema one finoče. Kaj se tiče održavanja, svi su ti cjenovno tu negdje.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Jučer mi je pobjegao jedan 2511 sa kabinom za 16000. Zvao sam prekjučer čim je izašao, da bih kao jučer došao pogledati, ali jučer je već bio prodan... ništa ne preostaje nego čekati i dalje svoju priliku. Hvala svima na savjetima i komentarima :drink:
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zašto ne pogledaš velike ursuse, ima snage, u tvom cjenovnom su rangu, jeftini za održavanje, troše ko upaljač...

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Traktor mi treba za polje, cestu i brdo. U ovom posljednjem se za moje potrebe on ne snalazi. A kad se sjetim troškova održavanja i npr. guma te priključaka koji su skuplji za veći traktor, nemam neku računicu nabave C-355.
U mom najužem izboru je C-335, 2511,3511, t 25, 533, 402, itd, kabina mi je postala prioritet...
Ne tražim savršenstvo, ali nikako da kupim nešto :icon_scratch:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Teško je ali eto gledaj nešto bolje da kupiš jer koliko daš za njega može se dogodit da toliko uložiš.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
Znam, zato sam preprodavače prekrižio makar nikad ne kupio traktor. Imam jednog t 25 u blizini, reg, 75. g. s novim china gumama za 10 tkn, ali nema kabinu i još ga nisam detaljno pregledao. Problem je što i kad bi išao nabaviti kabinu posebno, trebala bi ići ona bezvezna u koju se moraš zavlačit... razmišljam o njemu :icon_scratch:
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
A nezz ja gledam uleti tu svašta zanimljivo zetora torpeda a najviše imt .
Njega gledam jer ga znam ako što ode sve ću sam.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Traktor mi treba za polje, cestu i brdo. U ovom posljednjem se za moje potrebe on ne snalazi. A kad se sjetim troškova održavanja i npr. guma te priključaka koji su skuplji za veći traktor, nemam neku računicu nabave C-355.
U mom najužem izboru je C-335, 2511,3511, t 25, 533, 402, itd, kabina mi je postala prioritet...
Ne tražim savršenstvo, ali nikako da kupim nešto :icon_scratch:
Tko nije za brdo, veliki ursus?? Okreneš ga u mišjoj rupi za razliku od imta, više bu potegnul v brdo, ore bez problema sa dve glave od 10-14' ovisi o kakvoj se zemlji radi, trag mu pokriva 20 diska tanjurača, ide sa standardnim gumama u 70cm redove bez pol muke, a razlika u cjeni guma ti je niti 1000kn za zadnje, a vidi koliko veću površinu gripa imaš. Ne pričam na pamet jer sam ga imao 6g pa znam donekle kaj može i sad me malo pegla nostalgija da sredim malog do kraja, prodam i uzmem velikog.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,481
@ kawa
Koristio sam 355 doduše sa lošijim gumama u brdu, i mogu ga usporediti a svojim hela lanzom od 22 ks. Tj. ne mogu se usporediti na mom terenu. Sve stoji za njega da ima potencijala, ali kad treba preko neke žile (korijena drva) preći, napatim se ko budala.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Ne moraš se bojati preprodavača. Oni samo zarade koju kunu, a svejedno im je kakav traktor je, baš kak i bivšem gazdi koji ga prodaje.

Tam bar imaš više stvari za usporediti, a često poznaju strojeve boje od vlasnika.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Dali su isti po performansama ta dva z2511 i u335?
Razlike?

Poslano sa mog G630-U20 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Nije 335 nego 355. Dakle, veliki Medo.

Ak uspoređuješ Z2511 i U335, onda je snaga i vučna sila na strani U335, a lakoća i finoća na strani Z2511.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ja bi te vrste ovak okarakteriziral.

Zetor 2511- bicikl, malo jači motokultivator
Ursus (mali) 335 - dobar traktorčič, čuda more napraviti ali malo nezgrapan za rad.
Ursus (veliki) 355 - strojčina za sve radnje, samo kaj je od nekvalitetnog materijala napravljen ali se za par kuna čuda popravi.
 
Na vrh