• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Još jedna stvar: u mjenjaču i hidraulici za dva traktora su različita ulja.
Ako imaš zajedničke priključke koji koriste vanjsku hidrauliku, razmisli o problemu miješanja ulja.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
ZJ u oba traktora može isto ulje (moj usrani ima trans ) to nije problem kod usranog ako je dobar hidraulik drži par dana tak da roto kosu i sl. dignem preko brzina da nemoram otkapčiti kardan . kaj se tiče 558 i stare linije 560 (bez hid volana ) to je kaj da si na robiji nedostaci 558/560 / usrani , su več sto puta navedeni no jabi rađe usranog nego ova dva ako popušim bar se da popraviti jeftinije i jednostavnije od IMT braće .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Universal. Bilo koji. Točka.
Jednom IMT, nikad više IMT. Tvoje riječi :)
Rekel je sinoč meni jedan prijatelj, ja sam ti to moral reči i sad mi je lakše a ti kak hočeš. .....

Tak i ja moram tebe pitati.
Zakaj misliš da IMT ne valja, nisi imal nijednog (kolko ja znam)?
Zakaj misliš da Ursus valja, a isto nisi imal ni jednog?
Zakaj misliš da je Uni vrh traktora a isto nisi imal nijednog to kaj je sličan Štorku, samo je sličan)?
Kad si kupoval Samea on je bil avion, a danas?

Kaj se ovih svih nabrojanih sa spiska tiče (sem Štorea i Samea) ja garantiram da sam se više susretal s njima i znam gde su bolesni, a iskustva u radu na polju imamo podjednako i ti i ja, nula bodova.
Kolko sam ih probal voziti isto nije bitno pa da je i više od xxxx

Hočem reči, ja gledam te dvije marke koje je Mane natuknul s gledišta popravaka, kvalitete i dostupnosti dijelova za njih i tu tražim balans pa je prevagnulo na Ursusa, ali ja bi i dalje 558.
Zanima me zakaj po tebi 558 nevalja?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Samo sam citiral njegove riječi. Uostalom, nakon 533 je kupio opet Universala.

Ne velim da ne valja bilo koji od tih, ali...
IMT ima problem s držanjem hidraulike, problem s vanjskom hidraulikom.
Probal sam orati s 549 i 560 (znaš čiji). Nemam nikaj protiv, ali nisu mi legli. 558 mi od IMT-ovih ima najljepši izgled, zapravo jedini koji mi se donekle sviđa.

S velikim Ursusom smo dosta delali. Imal ga je rođak, a i susjedi. Ima ih i nekoliko u selu, kaj i sam znaš.
Ima bolje kočnice, više brzina, ljepše se sjedi, bolje se šalta, ima nožni gas...i nije ni jednoga IMT-a kupil onaj koji je imal Ursusa.

Universal je moderniji od oba. 2 od 4 sinkronizirane brzine, nezavisni kuplung za kardan, hidraulika uvijek radi i ne spušta. Jedino je neokretan, poput IMT-a, u usporedbi s Ursusom.

Znam da su tvoji pogledi više "iznutra" i tu ti nemam kaj prigovoriti. Ti si apsolutno u pravu.

Istina, sva tri su zastarjela i nema više tvornica koje su ih proizvodile, pa treba i to uzeti u obzir.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
rekel je moj tata da mu se dopal štore jer je imal ljepe lampice na instrument tabli ( u odnosu na imt , valdimirca , ursusa , i vjerojatno zetora ), jer da je išel brojati zpčanike i rolice u ležaju , hidrailku i okretnost , broj sača u kileru , buku u kabini , kvadraturu žice ....vjerojatno bi kupil par konja
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
@ ZJ Vi ste izgleda delali više s susjednim traktorima nek s svojima, zato i jesu ko apoteke :icon_rofl:

IMT-ova hidraulika je riješiva stvar i uz malo ulaganja može je imati više nego Uni i Urso skupa, a u startu je (po meni) bolja.
Veči odabir brzina veči kvarovi, ko je kad na IMT-u mjenjač popravljal a kaj su sve delali i nikad ulja mjenjali.
Uniči su izdržljivi i dobri traktori ali nema više robe za njih....

Djelovi postaju problem i tu je Usrani u prednosti jer "sve" paše od brat Zeksa i samo zato sam ga predložil.
Ali ja bi i dalje 558


Ti izgleda obožavaš te raritete i zato sam te pital jel bi zel onog D514 :icon_eyes:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Muha, velim ti da su nam pogledi s različitih strana.
Imt 558/560 je crknuti konj na cesti s prikolicom. Ursus dela krugove oko njega radi više brzina. Nagledal sam se toga dok se (prije) vozila silaža, doduše sa zapada na istok (sad se vozi u kontra smjeru).
Kaj vrijedi nepokvarljivi mjenjač kad ima premalo brzina?

Znaš i sam da čim su se pojavili veći da s 25-takom je pranje bilo završena priča. Onda smo trampali poslove...
Susjedi imaju velike Ursuse, pomagalo se...

Glede one egzotike: da ima malo vekše kotače naprijed, već bi bil pri tebi na restauriranju :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Traktor, prikolica, cesta ..... pa nije traktor zamišljen za špediciju voziti.
A i kad bi krugove brojili baš me zanima rezultat.

Egzotika, misliš da bum ja tak dugo živel da bi stigel to dovršiti? Kaj 18 coli nije dost?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
@

IMT-ova hidraulika je riješiva stvar

Je ako ga prodaš ili uložiš više nego vrijedi Muhaš riješiš hidrauliku riješiš kardan ubaciš mokre kočnice riješiš kvačilo riješiš struju riješiš volan i veči ajnšlag i riješiš xxxxx e tad bi 558 bil stroj poštivam kolege koji ga imaju ali nedaj bože da ga moram ponovo koristiti . Usrani nije bog zna kaj ali za puno poslova je bolji . ZJ nije baš 558/560 crknuti konj nego kod silaže treba često nijenjati treča spora/ prva brza a to malo traje pa se vozači silokombaja (samohodnih) ljute na IMT jer se malo čeka i također vožnja u rikverc jer je brzi prebrz a spori prespor .
 
Posljednje uređivanje:

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
560 je bolji orač od 558, kočnice su im tu i tu osim što 560 ima prednost na odvojenoj ručnoj kočnici. 560 ako ima servo volan i radi sa oruđima koja ne trebaju dodatnu hidrauliku ima mnogo trajniju i kvalitetniju hidrauliku nego ursus. Svaki ima svoje mane i nedostatke ali noviji univerzal od 60Ks ih ima previše i sigurno je lošiji od imt-a i ursusa zajedno, oni stari 445 su vrh ali ovi noviji su dosta loši, ima ga kod mene jedan iz susjednog sela i jako malo radi sa njime a do sada mu je protukla radilica, piksirao je prednji most, mjenjao je kućište diferencijala...

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Smiješnih stvari meni kočnice na 560 na mrtvo drže na asfaltu.
Od ursusa je bolji em u kabini , motoru , hidro volan , mjenjač jači , a ni ursusu ne drži hidrulik ima ga susjed pa malčer padne za par minuta.
Raspored brzina jedina prednost ali prednost imtšto duplo dura mjenjač od usranog .
On radi s ursusom i malčerom 160 cm i u krumpiru ursus kuha u 3 pomoćnoj majko mila.
Ovaj jedan s 558 220 cm dere s malčerom i ništa.
Onda je probana roto drljača u 3 ursus ode na 100 stupnjeva rastali se jedvaje u prvoj išao priča mi čovjek ,veli roto brana nikad na moj traktor više.
Ovaj s 558 radi stalno s tom branom moslavka je inače mislim 230 cm .
I nezz u čemu je ursus u prdnosti nad imt nikakvoj.
I može neko tu hvaliti koliko hoće ja ga zovnem da idemo zajedno tanjurat on s 360 i ja 560 al neće car a ja vučem 24 diska a on 20 .
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
mali imam 560 i usranog jedina prednost je hidrovolan motori na oba su dobri ali ipak je usrani jači ne tanjuram ali sa rd 2.5 usrani radi (ako treba samo isprobano) a 560 ne hidraulik ako je ispravan na usranom drži rolo balu 7 dana isprobano itd dakle usrani za večinu poslova je bolji . 558 nikad više pa to je božja kazna za voziti .
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
A @mali je vidio jednog razvaljenog Ursusa i odmah misli da su i drugi takvi. Ima i razvaljenih IMT-a koji neće upalit ni na šlepanje pa to ne znači da su i drugi takvi.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Kočnice ako su složene kako mora biti, drže i na jednom i na drugome ko da si zavario traktor za podlogu, mada ursula ima malo jednostavniji sistem hidro kočnica od 560 pa se i teže kvare. Hidro volan mogu imati i jedan i drugi tak da tu ne vidim problem s time da se ursus veliki i bez serva mota ko od šale, nije to mali ursus, hidrauliki bi dal malu prednost imt-u isto kao i za motor ali samo u vidu snage jer je razlika skoro 15ks, o potrošnji da ne pričam jer je ursus upaljač nasprem 560, getriba, što je to?, moj em se šaltao lako em je u svim brzinama držao bez problema pod bilo kakvim teretom i nagibom, buka u kabini nije niti na jednome za pohvalit jer obadvoje ubijaju bubnjiće, melju ko šrotarice priznam, ursus čak i nijansu jače. Tanjuraću 24 diska olt sam tjeral u direkt oranje radio sa njom ko od šale, a na kardanu je premija za 560. Evo moj neki okvirni osvrt. Za uni nemogu ništ kazat jer nikad nisam niti blizu bil tog traktora. Znam za jednog duplaka nedaleko od mene i vidim da ga čovjek tjera uz belarusa 90setku danonoćno.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
mali imam 560 i usranog jedina prednost je hidrovolan motori na oba su dobri ali ipak je usrani jači ne tanjuram ali sa rd 2.5 usrani radi (ako treba samo isprobano) a 560 ne hidraulik ako je ispravan na usranom drži rolo balu 7 dana isprobano itd dakle usrani za večinu poslova je bolji . 558 nikad više pa to je božja kazna za voziti .

Ja sam vidio kontra uostalom napisao sam .
Ursus mu zakuha samo tako sad ima frezu 170 cm sprdnja gramip at 20.
Meni na 560 tempratura ne prelazi 60 u oranju i tanjiranju.
dalje da nepričam to što nekom treba držat hidrulik dok je ugašen.
Neznam meni nema potrebe uvjek spuštamo na pod da ne drži a i da treba lako se riješi s gumicama.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
A @mali je vidio jednog razvaljenog Ursusa i odmah misli da su i drugi takvi. Ima i razvaljenih IMT-a koji neće upalit ni na šlepanje pa to ne znači da su i drugi takvi.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Nije razvaljen lovro je jako trljao ruke od generalke , hidrulike .
Jedino nije rađen mjenjač stavljen je španer jer izbacuje .
Čovjek ima i 539 i voli gonit traktore al to usrani nemože izdržat.
Svakih 100 sati idu ulja nova .
Sve novo kad se pokvari .
Uloženo je brdo novaca na njega .
Tako da dovoljno da rečem kad je sjeo u 560 nije imao riječi.
Al što će da ga proda neće niš dobiti , ja sam mu govorio da ga riješi i kupi zekana ako oće takav traktor i imat ce stroj bolji.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Ja sam vidio kontra uostalom napisao sam .
Ursus mu zakuha samo tako sad ima frezu 170 cm sprdnja gramip at 20.
Meni na 560 tempratura ne prelazi 60 u oranju i tanjiranju.
dalje da nepričam to što nekom treba držat hidrulik dok je ugašen.
Neznam meni nema potrebe uvjek spuštamo na pod da ne drži a i da treba lako se riješi s gumicama.
Stavi mu termostat pa ćeš vidjet Jel će mu dignut temperaturu preko 60

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Slažem se da će IMT daleko teže zakuhati ali sa tim ursusom nešto ne štima po pitanju hlađenja kad tako lako zakuha.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,967
Stavi mu termostat pa ćeš vidjet Jel će mu dignut temperaturu preko 60

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk

Ima termostat zacudio me troši mrvu vise od 539 i bio ja na testiranju , sve je položio za sada.
Ne pari ni kapi na odušak niti ulje diže niš niš.

Slažem se da će IMT daleko teže zakuhati ali sa tim ursusom nešto ne štima po pitanju hlađenja kad tako lako zakuha.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk

Ma jok sad je dobio i novu vodenu pumpu i plastičan ventilator od zetora.
I opet isto motor je generalka sve je ispravno .
Jednostavno ga malčer ubija , na frezi se ne grije dode na 80 mislim .
Radili smo dosta stvari na njemu pomagao sam mu , poslije svih utisaka nebih ga nikom preporucio.
Za glavni traktor , uz kakav manji
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Onda mu termostat ne valja. Ako znaš kako radi termostat onda isto tako znaš da on na ler gasu treba imat radnu temperaturu.

Poslano sa mog F5321 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh