• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Pozdrav,zanima me neki traktor s kojim bi mogao obradivati oko 40hektara zemlje? Zapeli su mi za oko mf 3070 i 3080 pa me zanima koliko je pametno kupovati takve traktore posto imaju problema sa elektronikom i tim slicnim stvarima? :p
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ma nije ti elektronika bas preveliki problem
Gledaj samo da sve drugo dobro radi kardan,hidraulika, prednja vuca ,mjenjac....
Istina da sve to radi uz elektroniku ali ona ipak zadnja ode...
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Aha a inace jel su dobri ti mf-i mislio bi si cak i kupit 3070 i koliko je on dobar sto se tice obrade ilovace i teske zemlje? I zanima me koliko bi brazdi mogel vuc te imam puno transporta drva i svacega pa koliko ide od prilike?
Hvala
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
Boljke su im prednji most,mjenjač,sva struja,i kabine koje hrđaju... Jedino su motori dobri...
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A ako treba povuci to nemas straha...:)
Ide oko 35-38 neznam tocno moj 6110 ide tak 38-39.....
Kaj se tice samog traktora po meni je ok a i udobnost je na nekom prihvatljivom nivou.
Kad budes isprobavao traktor bitno je da radi toliko da dostigne radnu temp. i onda se vidi dal sve sljaka ali kazem najmanje se trebas sa elektronikom zanimati vise obrati paznju na kuplung,kocnice,hidrauliku i te stvari kaj bi i kod svakog drugog gledal..
Mislim da bi vukao 3 brazde pogotovo ak si u ravnici vecinom nebi smjelo biti nekog problema a najbolje da si posudis plug pa probas.
Evo toliko ako te jos kaj zanima pitaj.
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
Aha e hvala vam,pa da budem pital jel morem probat orat pa bum videl kaj sve sljaka a kaj ne...
A jel ima mozda jos neki traktor s kojim bi bogao sve obradivat?
Neki koji nije toliko preskup a da je jak i brz radi transporta hvala ;)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Imaš ovu seriju xx41 od novijih, Proxime i Forterre imaju getribu 40km/h.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Ma neznam ti ja nista o Zetoru nego cekam da se javi kolega koji zna.:)
Zato to i kazem.
Ali boljeg Zetora nes nasel za manje pare od tog MF-a a da more raditi 40ha.
A ste vec nasli kakvog MF-a odredenog ili jos trazite?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
ZJ- to kaj si nabrojil iskače duplo i troduplo od svote koju kolega očito misli izdvojiti.
Ja mu ne preporučujem ništa,samo eto,te serije MF-a su bolne,jako bolne,kaj god tko rekel. Serija 300-puno bolja.
Ako ništa drugo,3000 ima jako udobnu kabinu.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,969
Da je MF vjerojatno moderniji - je.
Da je rabljenog Zetora jeftinije popraviti od MF-a, stoji.

Odaberi imaš li više novaca u startu za bolji taktor ili kasnije budeš skupo plaćal popravke, ak naletiš na lošega.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A ovi 3065 su si tu negde a za ovog 3115 stvarno neznam....
A koje traktor(e) sad imas?
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,487
Posto spominjes kolicinu zemlje zasto ne bi uzeo nesto novije ili novo. Pa nije to bas tako malo...
 

karlo.bozic

Član
Tu od
27 Svi 2011
Poruka
703
Koliko sam ja pratio raspravu o MF serijama 30xx, nisu to losi traktori. Stanje im samo ovisi o bivsim vlasnicima odnosno njihovoj brizi, odnosu i odrzavanji traktora. Boljka su im kompjuteri, odnosno zice koje se navuku, izvuku ili pokidaju tijekom rada. I zahtjevaju redovne servise. Ako se prema stroju odnosi s postovanjem, traktor nece biti los.
Ali kod kupnje to sve ovisi o bivsim vlasnicima i to je problem jer svi znamo kad se nesto prodaje kako se prodaje.

Poslano sa mog GT-N7100 koristeći Tapatalk
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
A novo ipak da se kupi nesto??
Sad bi trebao opet uskoro natjecaj biti....
Pa da se raspitate malo.:)
Jer to je ipak dosta zemlje u pitanju...
 
Tu od
7 Svi 2013
Poruka
73
A jel ima koji natječaj da je aktivan ili ? A da uzimam neki novi traktor treba mi puno para a ovako bi kupio nes da mogu obradivat tu zemlju,nes kao ovaj mf 30xx ili ovaj 3115.. A ne mislim dati puno para zato što imam u planu uzeti neki kombajn pa kroz neko vrijeme kupit neki bolji/noviji traktor...
 

mcorko12

Novi član
Tu od
26 Sij 2016
Poruka
2
zetor 7341 turbo

Poštovani forumaši i ljubitelji zetora zanima me vaše mišljenje o ovom zetoru vlasnik ga cjeni 17000 eura evo i linka sa oglasnika



http://www.njuskalo.hr/traktori/zetor-7341-turbo-oglas-17797584

i imam još jedno pitanje dali je neko uvozijo traktor iz eu poslje 1.7.2013 našao sam neku stranicu sa polovnim traktorima i imaju pristupačne cijene osim ako nije neka prevara evo link od stranice

http://www.agro-berger.de/

molim da to malo prokomentiramo
 

Najnoviji postovi

Na vrh