• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Veći osovinski razmak od 20 cm ne čini Fiata bitno manje okretnim (nekih metar i pol, ali ima veće prednje kotače i širji je), koliko ga čini sposobnijim za nošenje težih/duljih priključaka.
Osim toga, teži je nekih 700kg od Zetora.
Prednost Zetora je manji turbo motor (šparniji za "zujanje", odnosno djelomične terete), koji nazivnu snagu razvija pri 2200 o/min, dok Fiat ima usisni motor, koji nazivnu snagu postiže pri 2500 i o/min, a prednost mu je mirnoća i veći raspon upotrebe brzina.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,018
E jebi ga, to su več detalji koji meni ništ ne znače.
Meni je bitnije na kojem je lakše i brže kabinu skinuti da bi do mjenjača i hidraulika došel, jednostavnije motor odvojiti, do kočnica dojti..... koji je manji oklopnjak.
Imaš iskustva i podataka o tome?
Ali i dalje moj glas ide Fiatu zbog razloga koje sam navel.
 
  • Like
Reactions: ZJ

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Šestak je šestak... (imam doma i teško da bi išel na 4 cilindra turbaka iste snage) Ima više prednosti nego mana. A 110 nije veliki potrošač, momenta ima i na malim okretajima. Getriba mu je vjerojatno 15 naprijed, 3 nazad. Sad, dal je 30 ili 40km/h?
Kardan je dvije brzine, 540 i 1000.
Mekanički je jednostavan, ako je iole održavan, napravi bez većih kvarova prek 20 tisuća radnih sati.
Djelovi su mu neznatno skuplji od Zetora i kak kolege vele, ako nema na lageru, kroz par dana stižu na adresu. Al to je više čekanje na neke plastike nego na vitalne djelove traktora.
Koliko znam, ugradnja turba na taj motor mu nije strana i dura bez preinaka ohoho sati.
Moram priznati da sam tu malo subjektivan jer mi Zetor nije nikad sjel kak spada.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Jebo ga pas. Prodan je Fiat 😡. A taj mi se jedino sviđao i znao sam da je dobar. Ima 4 grupe po 5 brzina. Getriba nije brza. To mi nije ni bitno toliko. Ovo sve drugo ili je bolesno skupo ili mi se čini da je odrpano. Bumo sad čekali pa možda šta naleti.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,759
Ima par komada 956 na oglasima.
Martinv1 taj Fiat je bio 16000. I toliko sam bio spreman dati za njega bez cijenjkanja. Možda bi dao malko više ali stvarno mi se mora svidjeti. Ako imaš šta ponudi ?
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Ne znam ni sam. 3 put sam ga sad slagal, možda se posreći..
Danas sam ga malo upregnul 🤭
 

Prilozi

  • 20230701_084147.jpg
    20230701_084147.jpg
    45.2 KB · Pregleda: 62

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Kolege pitanje jedno... Pošto mi je 539 postao malo knap, imam dilemu oko izbora traktora, imam na ponudi 560 nova linija u original stanju od prvog vlasnika za 7500 eura, znaci faktički bez ulaganja i 6211 za 8000, sa tim da su gume zadnje za zamjenu i općenito je u lošijem stanju (bio stalno vani pa je kabina pohrđala, u kabini plastike ispucale, tapacirungi poderani, fali donja kuka)... Vidim da je teško nač solidnog 6211 u dobrom stanju ispod 10 500-11 000 eura. Moje neko pitanje bi bilo jel zetor stvarno vrijedi nekih 2000 eura više od tog 560, otprilike su iste snage i kilaže, osim kabine jel ima kakvih stvari kod zetora šta bi opravdalo tu cijenu. Nemam iskustva ni sa jednim ni drugim, pa nemojte zamjerit ako pitam gluposti
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Zetor je nusporedivo okretniji, pregledniji i tiši u kabini, ima direktno ubrizgavani motor (vjerojatno nešto niže potrošnje), ima više brzina, hidrauliku koja drži kad motor ne radi, dvoradni kiper ventil (serijski isporučen, možda trebaju cijevi), više ks na kardanu...
IMT-a, s druge strane, bolje poznaš pa ti korak na 560 ne bi bil neka promjena (osim kaj je fizički veći).
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Imam u planu pogledat neki International 644 80-a godina.... Traktor ima nekih sitnica koje fale, traži 6000 eura za njega na oko uredan. Nemam baš iskustva sa takvim traktorima, kod mene ih baš nema u okolici puno. Kakvi su za održavanje, kod mene su večinom IMT-i i zetori pa to manje više svaki majstor zna složit, najviše me brinu dijelovi jel ima za kupit pogotvo za tako starije... Inače čujem da ih ljudi hvale, ako su normalno održavani da mogu odvrtit dosta sati bez greške
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
Kakvu kabinu ima? Je dupljak?
Daj neke slike..
A gledaj dijelova ima, za motor pogotovo. XL kabina, kočnice i getriba su najskuplji..
Dijelove ti drže hadrović i jakopic. Meni je dosad sve dobro došlo i pasalo je..
Što se tiče cijene dijelova, moraš znati da nije jeftino ko za zetor..
Ako je dobro očuvani, može stvarno dosta sati odvrtit
 

Jasmin93

Član
Tu od
5 Ruj 2021
Poruka
70
Kakvu kabinu ima? Je dupljak?
Daj neke slike..
A gledaj dijelova ima, za motor pogotovo. XL kabina, kočnice i getriba su najskuplji..
Dijelove ti drže hadrović i jakopic. Meni je dosad sve dobro došlo i pasalo je..
Što se tiče cijene dijelova, moraš znati da nije jeftino ko za zetor..
Ako je dobro očuvani, može stvarno dosta sati odvrtit
 

Prilozi

  • Screenshot_20240119-163200.jpg
    Screenshot_20240119-163200.jpg
    25.6 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_20240119-163149.jpg
    Screenshot_20240119-163149.jpg
    21.4 KB · Pregleda: 56
  • Screenshot_20240119-163145.jpg
    Screenshot_20240119-163145.jpg
    30.2 KB · Pregleda: 56

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,944
A obična kabina. Comfort 2000.
Nema čak ni servo volan..
Isprobaj sve brzine, probaj hidrauliku kak dela, kočnice.
I sad dok je zima buš videl kak bu upalil..
 

Najnoviji postovi

Na vrh