• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Savjet za kupnju rabljenog traktora

  • Temu pokrenuo agroenogastro
  • Datum prvog posta

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,390
Pozdrav kolege
Planiram kupovinu traktora.
Imam 549 obicni i sa njim radim sve .
Radim oko 15 h zemlje.
Planiram Uzimati nešto jače
Nije pod Moranje sa prednjom većom
Sve mi je ravnica od zemlje.
Neznam šta uzet da je jači od ovoga zbog oranja tanjuranja plan je nekada i rotobrnaca.
Imate li vi neku preporuku
Stim da i 549 ostaje za lakše poslove
Definitivno neki Zetor po mom mišljenju. Jednostavan i pouzdan stroj, dijelova ima svugdje jer je to već dobro poznat stroj, realno udobniji od IMT-a ako ima onu široku češku kabinu koja je odvojena od mjenjača, ako uzmeš neki stariji tip može imat ovješen prednji most(nisam siguran da to imaju serije x211, x711 ili oni noviji x320).
A IMT jedino serije za izvoz, s time da svi veći imaju onaj šugavi reduktor na kardanu pa je komplicirano sa kardanima jer moraju biti kraći pa je time i kut veći što kod RD malo radi probleme plus što je kardan postavljen nisko.
Talijane, Njemce i slične uvozne bi izbjegaval zbog komplikacija oko dijelova i same skupoće istih, a i sami su kompleksniji...
Pošto planiraš radit rotobranom ispod 70 konja ja ne bi gledal.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Jednostavni i pouzdani strojevi. Ja bi uvijek uzel sa prednjom vučom, al ako kažeš da ti netreba… Vidi i 7711. Nije na razini zapadnih strojeva al je jednostavnije i jeftinije održavanje. Za RD pogledaj i 7711/7745
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
I sam sam u nedoumici što kupiti.
Ovi zapadni polovnjaci su vecinom groblja za koje moraš imati još toliko novaca za popravke.

Ali ako se gleda novi traktor, onda derinitivno zapadni, nikakvi kinezi, turci, indijci.

Ako bi kupoval novog, htel bi JD-a ili eventualno DF-a, ali ako se ipak odlučim za polovnog to bude definitivno Zetor.
Samo onda bi htel najti primjerka, da je maksimalno sačuvan, tipa ovako nešto:
20240125_120022.jpg
Screenshot_20240125-115250_Facebook.jpg
Screenshot_20240125-115244_Facebook.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Ako mu ne treba prednja vuča bolje da kupi bez nje.
U startu jeftiniji, a manje dijelova koji se mogu pokvariti.... samo bu ju kotural bez veze pred sobom i povečaval potrošnju bespotrebno.
7711 bolji stroj od dva navedena ali i puno skuplji.

@Ivan KC bojim se da nebuš baš presretan sa odabirom ;) Ovi stareši još nekak ali ovo sa slike.....
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Kad nekaj starijega, a da je u odličnom stanju, ili nema ili je jako jako rijetko.
Najrađe bi htel 7340 ili 6340, one sa kockastom haubom, ali velim mora biti max sačuvan, jer ja bi nastojal da u tu kabinu ne uđe ni malo prašine.

Znam da kolega Zetorboy ima takve očuvane Zetore u kojima se može spavati u odijelu za ici u svatove, e to bi ja htel najti.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Najrađe bi htel 7340 ili 6340 onaj sa kockastom haubom, ali velim mora biti max sačuvan, jer ja bi nastojal da u tu kabinu ne uđe ni malo prašine.
Ja znam da ti ne voliš farbane traktore.
Za takav traktor traže 20+++ soma eura, jel to vrijedi te novce?
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,931
Kad nekaj starijega, a da je u odličnom stanju, ili nema ili je jako jako rijetko.
Najrađe bi htel 7340 ili 6340, one sa kockastom haubom, ali velim mora biti max sačuvan, jer ja bi nastojal da u tu kabinu ne uđe ni malo prašine.
Ovaj je izgleda bio jedan od bolje očuvanih, samo odavno već prodan.
Tko zna, možda se opet ukaže prilika.

7245 i 7745 su isto jako dobri traktori.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,207
Ja znam da ti ne voliš farbane traktore.
Za takav traktor traže 20+++ soma eura, jel to vrijedi te novce?
Znam da traže, a toliko ili čak manje je pred 25-30 god koštal novi.

A kaj mi moremo kad su takve cijene.
Ali da se kaj i pokvari, za par dana je on opet u pogonu i to za smješne novce.

A kaj da dam 20 tis za JD-a sa 15 tis rs kojemu je generalka 3-4 tis eura ili popravak mjenjača 10 tis.
Gde sam onda?

Pred dve god, sijemo kod kuma kukuruz i na 7340 pukne truba na zadnjem desnom kotaču.
Došel neki majstor, skinuli kotaca i trubu na dvorištu, sutra ujutro kum kupil novu trubu, mislim da je bila nekih 3000+ kn i vec navecer je Zetor fučkal sa sijačicom.
20220421_183551.jpg
20220421_183536.jpg

Koliko bi to koštalo za neki zapadni traktor i gde takav novi dio nabaviti i da traktor bude cim prije u pogonu?
A traktor treba ko oko u glavi svaki dan, strgal se u pol sezone sjetve kukuruza.
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
89
Znam da traže, a toliko ili čak manje je pred 25-30 god koštal novi.

A kaj mi moremo kad su takve cijene.
Ali da se kaj i pokvari, za par dana je on opet u pogonu i to za smješne novce.

A kaj da dam 20 tis za JD-a sa 15 tis rs kojemu je generalka 3-4 tis eura ili popravak mjenjača 10 tis.
Gde sam onda?

Pred dve god, sijemo kod kuma kukuruz i na 7340 pukne truba na zadnjem desnom kotaču.
Došel neki majstor, skinuli kotaca i trubu na dvorištu, sutra ujutro kum kupil novu trubu, mislim da je bila nekih 3000+ kn i vec navecer je Zetor fučkal sa sijačicom.
View attachment 69464
View attachment 69465

Koliko bi to koštalo za neki zapadni traktor i gde takav novi dio nabaviti i da traktor bude cim prije u pogonu?
A traktor treba ko oko u glavi svaki dan, strgal se u pol sezone sjetve kukuruza.
Za Massey svi dijelovi isti dan ili drugi dan kod elte . Eventualno ako je neki specifičan dio pa se čeka par dana .
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
89
A kaj se tiče kupovine traktora , ako ide kao glavni traktor na gospodarstvu samo novo . Tak smo i mi gledali 45-50000€ za rabljenoga . Na kraju dodali još i kupili novoga . Evo ga sad na 900 sati 2 godine kak je kod nas
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
488
Ako mu ne treba prednja vuča bolje da kupi bez nje.
U startu jeftiniji, a manje dijelova koji se mogu pokvariti.... samo bu ju kotural bez veze pred sobom i povečaval potrošnju bespotrebno.
7711 bolji stroj od dva navedena ali i puno skuplji.

@Ivan KC bojim se da nebuš baš presretan sa odabirom ;) Ovi stareši još nekak ali ovo sa slike.....
A ovo sa slike se pojačano kvari zbog nekvalitete...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
@Ivan KC ja tebe razumijem i podržavam u tvojem razmišljanju.
Mene strah kaj bu sa tim za deset let, oko rezervnih dijelova koji su več sad koma, a ti i ja znamo jako dobro da ti taj ili takav traktor ne kupuješ da ga imaš par sezona da se otplati i onda ga buš frknul nekam dalje.
 

H&S

Dobro znana faca
Tu od
2 Sij 2023
Poruka
488
I sam sam u nedoumici što kupiti.
Ovi zapadni polovnjaci su vecinom groblja za koje moraš imati još toliko novaca za popravke.

Ali ako se gleda novi traktor, onda derinitivno zapadni, nikakvi kinezi, turci, indijci.

Ako bi kupoval novog, htel bi JD-a ili eventualno DF-a, ali ako se ipak odlučim za polovnog to bude definitivno Zetor.
Samo onda bi htel najti primjerka, da je maksimalno sačuvan, tipa ovako nešto:
View attachment 69461
View attachment 69462
View attachment 69463
Na ovo sam mislil. Muha
 

turke

Član
Tu od
8 Pro 2014
Poruka
89
Zakaj? Šarafi su dobavljivi, a i kaj mu ima biti?
Samo onaj ko rastavlja mora malo više pažnje posvetiti poslu
Za mf šarafi koji idu oko poklopca hidraulike 14 komada . Prije par godina bili oko 1000-1200 kuna . Svaki šaraf kojeg sam kupoval nije bil ispod 10€
.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,614
Ovaj je izgleda bio jedan od bolje očuvanih, samo odavno već prodan.
Tko zna, možda se opet ukaže prilika.

7245 i 7745 su isto jako dobri traktori.
To je preprodavač. Traktor je sigurno pripreman za udaju. Na osnovi slika je teško reći kolko je stvarno dobar.
 

Najnoviji postovi

Na vrh